Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Megünneplik az általános...

Megünneplik az általános iskolás gyermeketek születésnapját az osztályban? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

2023. aug. 25. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Nasit visz az osztálynak
2023. aug. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1 Szünetben eszik meg együtt vagy valamelyik tanórán? Csak azért kérdem, mert szünetben ki szoktak menni az udvarra, az órán meg nem mindenki engedi, mert haladni kell a tananyaggal. Nálatok hogy szokott lenni?
2023. aug. 25. 16:55
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Osztályfőnökin megköszöntik, kap egy csokit.
2023. aug. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3 A nyáron születésnaposokat kihagyják vagy előre/utólag köszöntik őket?
2023. aug. 25. 17:05
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy szokták, hogy első óra után reggelizteti az ofő a gyerekeket és ekkor köszöntik is.


1# voltam.

2023. aug. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező


Ugyan, én már 15-18 éve voltam általános iskolás, de nálunk azokat kihagyták, akiknek nyáron volt a szülinapjuk (így engem is). Mondjuk nálunk nem tartotta egyik ofő se számon, hogy kinek mikor van, hanem a gyerekre (és szüleire) volt bízva, ha akar hoz be sütit/tortát/rágcsát, ha nem, nem....

2023. aug. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk se ünnepeltük a nyáron születetteket, sőt, volt egy osztálytársam, akinek június 18-án volt a szülinapja, tehát általában csak néhány nappal a tanévvége után, de őt sose köszöntöttük osztályszinten.


Nálunk is a reggelizős/tízórais szünetben volt a nasi kiosztása, szörpöt meg az ebédhez ittuk meg. Felsőben volt olyasmi, hogy akinek szülinapja volt, nem kellett az ofő óráin felelnie.


Egyszer egy lány anyukája házilag készített pizzát küldött be, azon emlékszem, hogy kiakadt az osztályfőnök, hogy mivel és mikor vágja fel? Az félre lett téve, míg nem jöttek a lányért délután és akkor hazament az anyja késért és felvágta, de nem volt már ott mindenki, ezért abból sokan nem kaptak.


A keresztfiunk osztályában van egy cukorbeteg kislány meg egy gluténérzékeny kislány, ott az lett megbeszélve, hogy a szülinapokat felírta a két anyuka, és küld aznap a gyerekkel plusz nasit, amit ő is ehet, és nincs leterhelve az ünnepelt anyukája. Amikor meg a gluténérzékeny gyerek ünnepel, akkor mindig gluténmentes nasit visz be, hogy abból ő is ehessen.

2023. aug. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nasit viszünk. A nyári gyerekem a névnapját tartja.
2023. aug. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sütit szoktam sütni, azt kiosztja az of tízórai szünetben. A lisztérzékenynek külön kis csomagban szoktam mentes sütit, vagy cukrot, csokit, amit az anyja is jóváhagy. Téliek a lányaim. Nem sokan visznek amúgy, inkább csak cukrot, de a nyáriak egyáltalán nem.
2023. aug. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk szerencsére tilos sütit, főleg házit bevinni, mert egyszer szalmonellás lett mindenki, aki evett egy ilyen szülinapozós házisütiből.
2023. aug. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!