Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskolába miért nem...

Általános iskolába miért nem engednek otthonról hozott ennivalót, tízórait bevinni?

Figyelt kérdés
Nem közös ünneplés, hanem amit a gyerek magának vinne napközben eszegetni. Tízórai, meg ilyen-olyan rágcsa. Nem engedik. De miért vajon? Mi az oka? Ilyenkor kötelező "előfizetnünk" az iskolai tízóraira, vagy mi?

2023. aug. 31. 07:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Ilyenről nem hallottam, hogy létezik iskolai tízórai... Ez egy bentlakásos iskola? Tudtommal ebéd van, a többit mindenki maga csomagolja. Mióta világ a világ, ez így van egy átlagos iskolában.
2023. aug. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Mióta világ a világ mindig is volt tízórai, ebéd és uzsonna. Nem tudom első te melyik dimenzióban élsz.


A kérdésre válaszolva: nem hallottam még ilyet, hogy nem lehet bevinni ételt. Biztos hogy nem csak félreértettél valamit? És mivan ha mégis visz kaját? Elveszi a szendvicsrendőrség? :D

2023. aug. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
1es, igen, pont ezt írja a kérdező, hogy csomagolna tízórait a gyereknek, de nem engedik bevinni.
2023. aug. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Komolyan adnak tízórait és uzsonnát az iskolában Magyarországon? Ezt nem gondoltam volna.
2023. aug. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Igen adnak Nálunk is, az első két évfolyam iskolaotthonos, és van tízórai,ebéd és uzsonna. Az első két évben nálunk sem engednek külön vinni,viszont azt lehet,hogy visz egy nagy adag gyümölcsöt vagy kekszet amit megoszthat a többiekkel is.
2023. aug. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Annak idején alsóban nálunk sem engedték (90-es évek közepe). A lányom most megy harmadikba, az első 2 évben be volt fizetve napi 3x-i étkezésre. De rendszeresen nem ette meg, ráadásul az osztályfőnök üzent nekem, hogy küldjek a gyerekkel kaját, mert kb.ő az egyetlen, aki nem visz sajátot. Nem gondoltam, hogy a befizetett étkezések mellett erre szükség lenne. Szóval iskola válogatja.

Ahol nem engedik, ott elméletileg azért nem, mert sok az ilyen-olyan allergiás. Így akarják kiküszöbölni, hogy ne cseréljenek ételt, vagy kérjenek egymáséból. Ezzel csökkentve az allergiás reakciók számát.

2023. aug. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Persze, hogy adnak. Tízórai,ebéd,uzsonna. 40 éves vagyok, már nekem is adtak. Miért ne adnának? Te külföldön élsz?
2023. aug. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Nekem most kezdi az első osztályt a kisfiam és minden étkezést itthonról fog vinni magának különböző okok miatt. Szóval itt engedik.
2023. aug. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van mindhárom étkezés a suliban. De mi csak az ebédet választottuk, a többit otthonról viszi, 1 szenyó tízóraira , utána ebédel a menzán. Uzsira pedig csomagolok egy almát vagy banánt.
2023. aug. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Ja és rágcsát nálunk sem lehet vinni. Ha szülinap van csak akkor és mindenkit megkínálhat.
2023. aug. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!