Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülőként, támogatnád ezeket...

Szülőként, támogatnád ezeket a változásokat az iskolában?

Figyelt kérdés

A.: Ne legyen kötelező a pedagógusi képzettség a tanításhoz. Pl.: biológus taníthasson biológiát, autószerelő mester autószerelést, diplomás edző/bizonyos szint feletti sportoló testnevelést,...


B.: Legyenek életre nevelő képzések, pl.: mint sok ázsiai országban főzés, vagy elsősegély, önvédelem, babaápolás,...


C.: 14.+ -os diák és tanára kapcsolata ne legyen tilos, vagy legalább a női tanár - fiú diák esetében. Mert ugye a tanárnő is NŐ, és [link]



2023. szept. 19. 14:12
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
67%
Akkor ezek a biológusok inkább váltsanak országot, mert kint tárt karokkal várnák őket. Nem tudtam, hogy ilyen nehéz itthon ezzel elhelyezkednim
2023. szept. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
77%
31# Ébredj fel... Kint maximum azt várják tárt karokkal biológusként, aki már fel tud mutatni valamit, nem a pályakezdőt, és nem is teheti meg mindenki, hogy fogja magát, és elhúz az országból, pláne blindre (29-es voltam).
2023. szept. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

32.


Ez a "Menyé' külfődre!" pont olyan idióta random tanács itt a Gyakorin, mint amikor 16 éves gyereknek tanácsolják, hogy "Kőtözzé el meg jelencsed föl!", ha az apja keményebben rá mer szólni.

2023. szept. 22. 10:39
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb jószándékkal írtam. Nem azzal a hangsúllyal, hogy ha nem tetszik, menjen.

Szégyen, hogy ilyen tudásra nincs kereslet itthon.

2023. szept. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nincsenek illúzióim az itthoni dolgokkal kapcsolatban, tanárt igen, de biológust nem ismerek, kívülállóként arra gondoltam, ez megbecsült szakma. Ezek szerint nem. Szomorú.
2023. szept. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
34. Sok mindenre lenne/van kereslet idehaza, de HR-es ismerősök mesélnek olyan sztorikat, és anno én is belefutottam ilyenekbe, hogy az agyam eldobom, pl.: becsattog a gyerek a friss diplomával, normálisan felöltözni nem tud, de nyit egy 500+ bérigénnyel...és még ő sértődik meg, amikor pofán van röhögve. De leírtam már az oldalon pl. azt is, hogy mekkora a túlképzés az állatorvosin, és e miatt sok állatorvos, állatpatikában lesz eladó, vagy asszisztens egy rendelőben! NEM VICC!
2023. szept. 22. 12:43
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

A, még ez a legértelmesebb megjegyzésed. Én ugyanis tanárképzést végeztem, és a képzés csapnivaló volt. Semmi gyakorlati tudás, csak pedagógiaelmélet (mi is ez, még mindig nem jöttem rá). A tanítási gyakorlaton a frontális oktatáson kívül semmi másról nem is hallottak még.

Szóval ebben a formában tényleg semmi értelme. De valamilyen képzés kellene annak, aki bemegy tanítani. Csak tudod, amit otthon látott, hallott, az fog visszaköszönni. A gyerekeimnek nagyon sok olyan tanára van, aki például szentül hiszi, hogy majd jól megbüntetem, megalázom, és akkor abból megtanulja. Nyilván, mert otthon őt is így nevelték. Az, hogy nem működik, soha fel nem fog neki tűnni. Ezen viszont semmilyen képzés nem fog segíteni. Kellene valami pszichológiai teszt a tanároknak, de mivel lasszóval fogdossák őket, eleve halott ötlet, nem fogják soha bevezetni.

B. Az iskola az életre nevel. Közösségben van a gyerek, alkalmazkodni kell hozzájuk. Csúfolják, szekálják, ezt meg kell tanulni kezelni, sajnos ez van.

Vannak tanárai, akiknek akkor is igazuk van, ha nincs igazuk. Szóval megvan a közösségi nevelés. A többit meg otthon kell megtanulni.

C. Ezt remélem te sem gondoltad komolyan. A tanár-diák viszony mindig alárendelt, és életkortól függetlenül komoly visszaélésekre adhat okot. Nem kezdek ki senkivel, aki függ tőlem.

2023. szept. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
73%
Az első nem olyan elvetemült ötlet, mivel a tanításhoz tulajdonképpen egy olyan személyiség kell, aki megfelelően tud kommunikálni a gyerekekkel, kamaszokkalés és felkelti az érdeklődésüket az adott tárgy iránt. Ez meglehet akár egy mezei biológusban, töeténészben is, csak kérdéses, hogyan szűröd, hogy jól tanítana. A második felvetéseddel is egyetértek, valahogy bekéne építeni ezeket a tananyagba. A 3. pontot viszont gondold át újra, egy 14-18 éves még gyerek, a pedagógusnak mentor, támogató szerepben kéne lenni, ne használjon ki szexuálisan egy tizenévest.
2023. szept. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

A kizárt. Habár a pedagógusképzésből kiindulva nincs jelentősége


B Már rég megvalósult. A szakképzési trv szerint tarthat gyakorlatot, csak szakmai elméletet nem. És nem véletlenül nem.


C ez most vicc??? Mert ha annak szántad akkor...

dec. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Aha.. kérdező, te lennél legjobban felháborodva ha a 14 éves lányodnak viszonya lenne a 35-40 éves tanárával gondolom:-D


Mert azt ugye nem teheted meg, hogy a fiú diákoknak lehet viszonyuk a női tanárral, de a lány tanulóknak nem lehet a férfi tanárokkal.

dec. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!