Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is van, aki nehezen...

Más is van, aki nehezen viseli a testi változásokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Először is ne nézzetek teljesen hülyének, mert nagyon nehéz dolog ez számomra, de hátha más is van így. 35 eves vagyok,25 hetes terhes és nem szeretek terhes lenni. Az első 18 hétben végig hánytam, aztán a 20. héttől kezdett nőni a hasam es a mellem, addig tulajdonképpen alig látszott valami. 160centivel és 56 kiloval lettem terhes, tervezett baba, nagyon vártuk már. De mégis, belenézek a tükörbe és nem látom magam semmiben sem csinosnak és szépnek sem. A 20as éveimben komoly testképzavarom volt, egészen 40kiloig éheztettem magam egyszer, azóta jól voltam. De most a terhesség előhozta belőlem ezt valahogy. Eszem rendesen, sosem veszélyeztetném a gyerek életét azzal, hogy koplalni kezdek, próbálok változatosan táplalkozni. De nagyon nehéz elfogadnom magam. Tudom azt is, hogy ez az időszak nem rólam kell, hogy szóljon, hanem róla,de mégis én hordom ki. Van esetleg más is, aki ezeket a dolgokat nehezen viseli? Szinte szégyellem ezt bevallani, mert mindenki olyan lelkes kismama, imádják a pocakot meg a növekvő cicit, de én legszívesebben egy bő pólóban feküdnek egész nap és nem mennék emberek közé sem. Pedig eddig összesen 4kgt híztam,csak a pocakra és a cicire, de mivel alacsony vagyok, nyilván másképpen mutat.
2023. ápr. 11. 06:35
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Először is, emiatt ne érezd magad rosszul, szerintem a legtöbbünk érez ilyeneket a terhesség során.

Nehéz a változást elfogadni, de készülj hogy ez még komolyabb lesz szülés után, mert ott már lesz kis pocak, lógó cici, jó pár stria, de ez már csak ilyen. Az legyen mindig a szemed előtt, hogy ez pillanatnyi állapot, a tested szépen vissza fog alakulni, nem azonnal, de idővel mindenképp.


Nekem ami segített, hogy olyan dolgokat csináltam, ami növeli az önbizalmam, új frizura, szép ruhák, ilyesmi, illetve a mentális egészséggel érdemes foglalkoznod, olvass esetleg könyveket, nekem ezek az önbizalom növelő könyvek segítettek.

2023. ápr. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

2x voltam terhes. M8nd a 2x utáltam.

Másoknak szépen csak a pocak kerekedett, olyan szép látványok azok. Ezzel szemben nekem mintha csak híztam volna. Nem csak a pocak hanem feljebb egész mellig nőtt a hasam, már az elején is. (Remélem érthetően fogalnaztam). Undorítónak találtam. Elsővel 6, másodikkal 4kg plusszal mentem szülni. Mégis rosszul voltam az egész látványtól.


1.5 éve szültem a kicsit. Kötényhasam lett, hiába diéta, sport, semmi nem segít. Így most ezt utálom ugyan úgy.

2023. ápr. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen pozitívan álltatok a kerdésemhez. Persze, igyekszem én is átmeneti állapotként tekinteni erre, és a születendő kislányomra gondolni, de azért nehéz ez. Szerencsére a férjemmel tudok erről beszélni, ő nagyon igyekszik mindennap és többször is mondta, hogy szülés után is mindenben támogatni fog, hogy tudjak magammal is foglalkozni, pl. edzeni menni, ha már tudok és szabad. Remélem, sikerül kicsit jobban elfogadni magam a hátralévő időben.
2023. ápr. 11. 09:11
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Én sem szerettem terhes lenni. Nem voltam rosszul, de nem tetszett nekem sem hogy nagy a hasam, nem tudok öltözködni, egyáltalán nem láttam szépnek a testem. Most 7 hónapos a lányom akit imádok egyébként és nagyon élvezem a babázást meglepő módon( nem vagyok ilyen beállítottságú). Lettek striáim, a hasam nem lett újra lapos, a melleim pedig lógnak mert alapból nagyok voltak. Meglepő módon egyáltalán nem zavarnak a testi változások ( a mellem én kívül de azt előtte is utáltam)
2023. ápr. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én konkrétan síró rohamot kaotam amikor belenéztem a tükörbe, és nem mentem el találkozni a barátaimmal, mert ronda voltam. A férjem meg csak lesett, hogy mi történt. Ő szépnek látott/mondott anyukám úgy szintén, én meg csak egy nagy idomtalan pacát láttam.

Pedig alaposan megtervezett, vetélés után fogant babáról van szó.


Ráadásul a 12.héttől a 24.hétig folyamatosan hánytam, aztán folyamatosan hasmenésem volt, aranyerem lett és egyre ocsmányabbnak láttam magam.


Úgyhogy ne aggódj, nem vagy egyedül az érzéseiddel :)

Én 165 centivel és 68 kilóval estem teherbe és 78-al mentem szülni. 1 héttel később már 72 kiló voltam és minden régi cuccom újra jó volt.


S most, hogy itt a kisfiam, minden szuper :) Sokkal boldogabb vagyok, mióta kibújt és megszünt az a sok rossz tünet.

Ha tudtam volna már a kórházban, másnap fickándóztam volna örömömben, hogy véget értek a bajok :)


Kitartást neked :)

2023. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy éreztem, pedig nem híztam sokat. Tizenévesen nekem is testképzavarom volt, úgyhogy szerintem aki ezen átment, annak főleg nehéz a testi változásokat elfogadni.

Szülés után hihetetlenül megkönnyebbültem, hogy újra enyém a testem, vagyis én így éreztem. Szerencsére viszonylag hamar helyre is állt minden, ami pedig változott (cicik), az nem zavar különösebben. Kitartást neked, hidd el, szülés után minden helyrejön, plusz ott lesz a csodás kisbabád! :)

2023. ápr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!