Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen tantárgyak vannak az...

Milyen tantárgyak vannak az első osztályban?

Figyelt kérdés
kb miket is tanulnak az első osztályban mi a követelmény miket kell tudnia!
2023. szept. 28. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Matek: számolni 1-20-ig, összeadni, kivonni is.

Magyar: írás, olvasás.

2023. szept. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első kommentben felsoroltakon felül még van ének, testneveles és helyenként változó hittan/etika.
2023. szept. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Lányomnak: irodalom,nyelvtan,matematika,ének, testnevelés, digitális kultúra,vizuális kultúra, technika, gyógytesi,napközi,etika,rajz,angol
2023. szept. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
3. Akkor jól leterhelik a gyerekeket így kezdésnek
2023. szept. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Matek, magyar, környezetismeret, rajz, technika, ének, etika (vagy hittan, ha azt választottuk volna) és tesi volt a fiamnak. Egyébként most másodikban is ezek vannak, nem lett új tárgyuk. Ezek közül a környezetismeret amúgy nem szerepel a tantervben, de heti 1 órában tart nekik az ofő-helyettes, mert szerinte baromság, hogy nincs benne.

Követelmény, hát matekból a 20-as számkörben való összeadás-kivonás, magyarból meg nagyjából az, hogy szépen megtanuljanak olvasni és folyóírással írni. Néha tanultak 1-1 rövidebb verset is.

2023. szept. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk: matek, olvasás, írás,ének,rajz,technika, etika,tesi van. Ami plusz: sakk óra.

Most kezdte az elsőt, még nem tudom mik a követelmények.

2023. szept. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

5!


3as vagyok. Éreztem,hogy valami hiányzik! A környezetismeret basszus!

Csak olyan hiányérzetem volt a lányom órarendjét nézve.


Az a szerencséje, hogy én bioszból kitűnő voltam,nagyon szeretem a természetet, és rengeteg mindent tanítok neki. Gombák neveitől kezdve minden szóba kerül itthon. Földgömbje van,éghajlatokról beszélgettünk múltkor,mert a Folyami szörnyeket nézve (kedvenc) szóba került.


Szóval nem lesz lemaradva e téren, de akkor is...Mi az,hogy nincs a tantervben? Agyam eldobom..

2023. szept. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

6os írja jól, az utolsó tárgy választható, vagy nyelv, vagy környezetismeret, vagy sakk, vagy dráma, vagy kinek mit tart fontosnak a sulija.


A követelmény az, amit az első írt, annyival kiegészítve, hogy meixnerrel nem veszik végig az összes betűt, nem kell mondatot írni, nem tanulnak nagy betűt írni.


Szerintem ez nagyon kevés, környezetet meg azért nem tanulnak, mert.. nézz bele a környezet tankönyvbe. 1-2osban olyan van, amit ovis is tud, mondjuk etikában is(kivéve ünnepek).


Szerintem harmadiktól reális tanulni azt a tárgyat, nyelvre kéne cserélni(szókincsbővítésre és kiejtésre). Nálunk sakkot tanultak, annak is kb második-harmadiktól volt értelme, sakkozni megtanulni kb 10 perc, az is csak társas, felesleges egy évig tanulniuk, főleg mivel eleve játék, nem tudom minek játékos a sakkpalota.. mintha az uno szabályait úgy magyaráznák, hogy ez a kis komisz egy körből kimaradsz kártya mit is is jelent pontosan..


Na mindegy.


Nagyon szerencsés a 3as gyereke, hogy elsőtől van digitális kultúra, csak gépeznek, az nem leterhelés:) a rajz és vizuális kultúra az egy tárgy szokott lenni, nem vetted véletlen kettőnek? Illetve gyógytesire se jár mindenki, fejlesztést nem sorolnak tárgyakhoz akkor sem, ha úgy szerepel a krétában. Napközit sem, nem kötelező.


Nincs leterhelve a gyereke, jó neki!

2023. szept. 29. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#7

Hogy miért nincs benne a tantervben, azt nem tudom. Nekem is fura... Nálunk azt mondta a tanárnő, hogy ő azért rakta így "önszorgalomból" bele, mert majd harmadikban/negyedikben vagy nem is tudom, amikor "hivatalosan" is bejön nekik a környezetóra, nézegette azt a könyvet, és azt mondta, hogy olyan dolgokról ír meg olyan feladatok vannak benne, hogy egyszerűen abszurd, hogy azokhoz hozzászagoljon egy olyan gyerek, aki életében akkor lát környezetismeret könyvet először. Ezért tart most is, és tartott elsőben is nekik, hogy meglegyen a kellő alap. A fiam alapítványi osztályba jár, így abból a pénzből vettek nekik könyvet, már tavaly elsőben is így volt. Mert az alap könyvcsomag ugye ingyenes, de abban nincs benne, mivel hivatalosan nincs ilyen tárgyuk.

(#5)

2023. szept. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!