Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Előzetes szakértői véleménynél...

Előzetes szakértői véleménynél fel lehet lebbezni?

Figyelt kérdés

A Pedagógiai Szakszolgálat végezte a vizsgálatot. Nekem alá kellett írnom, hogy egyet értek vagy sem.

Persze aláírtam, hogy egyet értek. Én úgy gondolom, ezért nem lehet fellebbezni.

A gyermek tanítónője szerint fel lehet.

Egyébként nem akarok fellebbezni, csak addig nem kapja a fejlesztést, és a könnyítést, míg nem kapja meg a részletes véleményt, azért mert az előzetes ellen még fel lehet lebbezni....



2023. okt. 5. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Még a részletest is meg lehet fellebbezni.

Nem azért nem küldik ki később, hanem mert ez a menete, hogy a vizsgálat után jó egy hónappal postázzák csak.

2023. okt. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Igen, így van, ahogy a tanító néni mondja, egy hónapig még várnak, csak akkor postázzák ki hivatalosan az iskolának.

Hivatalosan nem teszik addig csoportba, bár én be szoktam venni így idő előtt a gyerekeket a csoportjaimba indokolt esetben, mikor még ezzel foglalkoztam, de nem kényszerítheted ki.

A könnyítést nem tudom elképzelni, miért nem mindegy, mikor adja, de tényleg ez a menete, amit mondott.

Szerintem nyelj egyet, és várd ki azt a pár hetet, de amúgy megértelek.

2023. okt. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az óvodában kérték az előzetest, hogy minél előbb tudják fejleszteni. Gondoltam itt is így van 🤔

Persze, kívánom....

2023. okt. 5. 20:10
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Ha megkapod a hivatalos szakvéleményt, abban benne van, hogy mi a fellebbezés menete. Van pár nap, talán 2 hét, nem emlékszem pontosan, amikor lehet fellebbezni. A lányom gyógyszert szedett, és jeleztem, hogy gyógyszerbeállítás folyamatban, ezért kicsit kevésbé volt együttműködő, viszont az iskola nem tudja. Direkt kértem, hogy ne írják be a szakvéleménybe. Naná, hogy beleírták. Én ennyit fellebbeztem meg, amúgy kb. 1 nap múlva kihúzták belőle azt az egy mondatot, és küldték újra.

Bánom, hogy a fiamnál nem fellebbeztem meg a 88-as IQ-t.

Komplex képességtesztet csináltak, ahol állították, hogy a 88 az teljesen jó. Igen ám, de bárkinek mondod, mindenki azt hiszi, hogy szellemi fogyatékos, mert a közvéleményben a 100-as iq a normál, de aki kicsit okosabb az 110-120. Fel sem akarták venni a körzetes suliba 88-as IQ-val. Persze mondták a szakértőiben, hogy ostoba az igazgatónő, meg nem tud semmit, na de, tudjuk, hogy akkor is a 100-as IQ számít normálisnak. Az, hogy nekik ilyen bolond tesztjük van, az az ő hibájuk. Ismerősöm mondta, hogy ő nem is engedte beleírni a 80-at (kb. ilyen számok szoktak amúgy kijönni.). Nekik is kihúzták.

Hogy diagnózist változtatnak-e azt nem tudom, de ott konkrétan megbeszélik a szülővel, ott kellett volna szólni. A fiamnak le akarták írni, hogy autista, én mondtam, hogy 1 hétig voltunk a Vadaskertben, van papírunk róla, ott kizárták, ha leírják, biztos, hogy megfellebbezem. A szaki próbált meggyőzni, hogy milyen jó lesz az neki, meg nekem, mert kapom az emelt családi pótlékot (na, ne vicceljünk már). Aztán mondtam neki, hogy hová tudom iskolába járatni autista kóddal? Oh, bárhová. Na, hagyjuk már. Szóval végül nem írták le, hogy autista. De ha ott aláírtad, hogy te beleegyezel a diagnózisba, nem tudom milyen alapon lehet még fellebbezni.

Egyébként az előzetessel elvileg nekem is azt mondták, hogy az iskola meg tudja igényelni a fejlesztést, hát az iskola szerint meg nem. A lányommal egy évig vártuk, hogy a nagyfőnök méltóztasson aláírni, de volt, hogy 2 hét múlva itt volt a papír, a fene tudja min múlik ez. Érdemes hívogatni őket.

2023. okt. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előzetest csak kb dísznek kaptam meg a kezembe, azzal a kutya nem foglalkozott. Nem is áll rajta fellebbezési lehetőség sem. A részleteset lehetett 15 napig, és alapból azt kapta csak meg az intézmény is. (Hiába írtam alá, hogy egyetértek vele, a részletesbe olyanokat írtak, hogy szó se volt róla, mikor megbeszéltük az "eredményt"... Tehát aláírtam, hogy egyetértek vele, hogy a gyerek közepes-erős teljesítményű, erre kiküldték, hogy gyenge-közepes... kb minden területre.)
2023. okt. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es! Nem semmi, amin keresztül mentetek.

Nekem nincs problémám a döntéssel. Csak szerettem volna mihamarabb elindítani a folyamatot.

Én is erre jutottam, hogy aláírtam, elfogadtam.

Köszönöm a válaszod!

Kitartás!

2023. okt. 6. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!