Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Első osztályban ez normális?...

Első osztályban ez normális? Írás tanulás.Többi lent.

Figyelt kérdés

Kisfiam most kezdte az elsőt, 2 hét után kezdte a tanára a következő mondatokat írni: Nem szép az írásod,szebben írj, nem szép munka stb.

Ilyen nálatok is van? Mindennap gyakoroljuk az írást, szerintem annyira nem ír csúnyán. Mért írja.. szülőknek szánja? Hisz olvasni sem tud.


2023. okt. 11. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Borzalmas. 1 hónapja járnak iskolába. Ilyenkor még írniuk se kellene, nemhogy szépen írni.
2023. okt. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Menekülj.

Nálunk ilyen tanítónő volt.

1. szülői értekezlet, szeptember 2. hete, kijelentette, hogy ő minden este sír, hogy ezt az osztályt kell tanítania.

Aztán havonta kellett küldeni a szöveges értékeléseket. A gyerekemről csak rosszat írt. Minden óra végén odaírta a margóra: túl lassú vagy.

3. havi értékelés után bementem, és megkérdeztem tőle, hogy már elnézést, de semmi, de semmi pozitívumot nem lát a gyerekben? Akkor pl. ezt írta: az írás kivételével mindenben nagyon lassú.

Ezt miért így kell megfogalmazni? Miért nem lehetett azt írni, hogy az írásban szépen fejlődik, a többit meg még gyakorolni kell?

Természetesen halálosan megsértődött, hogy bírálni merészelem őt. (Amúgy van tanári diplomám, és igen, tanították a szöveges értékelés megfogalmazását, és nagyon nem így kéne.) Azt mondta, hogy neki 1 estéje volt megírni az értékeléseket, és ha nem tetszik, akkor legközelebb kinyomtat egy formanyomtatványt, amin csak karikázgatni kell. Rendben, legyen úgy, legalább ne romboljon, ha már építeni nem tud.

Egyébként sajnos tényleg kiderült, hogy gond van a gyerekkel, figyelemzavaros. Elvittem kivizsgáltatni, és utána vittem a papírt a tanárnőnek, hogy ilyen gond van, és hogy hogyan lehetne segíteni a gyereken. Erre közölte velem, hogy neki erre nincs kapacitása, mit képzelek én, nem ő az egyetlen gyerek az osztályban. (falusi iskola 14 fővel). Javasolta neki a speciális iskolát. Felhívtam a városban a speciális iskolát körberöhögtek, hogy figyelemzavarral nem oda való a gyerek, nem szellemi fogyatékos. Ezt nem tudta egy aktívan tanító pedagógus?

A lényeg az, hogy 2 év küzdelem után elvittem a gyereket másik iskolába, ahol azt mondta a tanítónő, hogy nem érti a problémát, a gyermekkel semmi probléma nincs. Felsőben ő lett az osztályelső, most gimnáziumba jár. Szerintem ha maradunk ennél a banyánál, teljesen leépítette volna a gyereket, bánom, hogy nem mentünk el előbb.

2023. okt. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2! Ne bánd! Légy büszke magadra,mert elvitted egy sokkal jobb helyre. Tudod, a megfogalmazás 😉 !
2023. okt. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem az. Nálunk pl úgy javít a tanító (betűelemeket tanulnak még csak), hogy amik szépek azokat bekarikázza zölddel. Nem ír mellé csak ha tényleg szépből sok van, akkor "Szép munka", ha nem sikerül akkor sincs semmi, amit talál közte jót,azt bekarikázza. Ha egyet talál akkor egyet.
2023. okt. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem CSAK annyiban van igaza, hogy ha megtanul egy gyerek írni, akkor nem árt, ha minél előbb rögzül a szép külalak, íráskép. Minél később van rászólva miatta, annál nehezebb változtatni, ez szerintem ebből a szempontból érthető.

Az erőszakos tanárdumát én se bírom, a fent említett eset túllőtt a célon kicsit.

2023. okt. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. A kislányom is elsős, úgy javít a tanítónéni, hogy amelyik a sorból legszebben sikerült egy smilet rajzol fölé. A legrosszabb értékelés amit kapott, az egy pecsét "Semmi gond! Legközelebb jobban sikerül!" felirattal. Az ilyen hozzáállással csak elveszi a gyerek kedvét, ahelyett, hogy ösztönözné. A gyerek csak rágörcsöl és még rosszabb lesz. 😔
2023. okt. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!