Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ki hogyan oldja meg a gyerekfe...

Ki hogyan oldja meg a gyerekfelügyeletet az iskolai szünetek alatt, ha nincs nagyszülő?

Figyelt kérdés

Két ovis gyerekem van, pár év és iskola kezdődik.

Nyilván nekünk a férjemmel nincs ennyi szabink összesen sem.

Akinek nincs segítsége, mégis hogy oldja meg?


nov. 14. 08:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Ügyeletes ovi.
nov. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

#1 Szerintem az iskolás évekre gondol a kérdező.

Táborokkal, bébiszitterrel. Nyilván zsebbe nyúlós, de hát lehetett tudni előre, hogy majd egyszer iskolások lesznek.

nov. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2, iskolában ugyanúgy van ügyelet, sőt. Még jobb is, mert pl: 2 hét abból sulis Erzsébet tábor volt (napközis), ahol vitték őket ide oda, nem a suliban unatkoztak.

Nagyobbikunk nem volt városi ügyeletben, mert meg tudtuk oldani, de az is opció lett volna (csak nem neki, mert ő auti). Egész nyárra lehetett volna kérni.

10 hét szünet -2 hét Erzsébet, -2 hét ügyelet saját tanárral, 3 hetet én vettem ki, 4 hetet a férjem. Az egy hét átfedésben nyaraltunk.

Még így is van 5-5 szabink az évre, pedig nem dolgozunk különleges pozícióban.

nov. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Most épp nem is aktuális, de minden nyári szünet elején fölteszik ezt a kérdést és kismilliószor leírják ugyanazt a néhány lehetséges választ.

1. Táborok.

2. Fizetett bébiszitter.

3. Iskolai/óvodai ügyelet.

nov. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Mi olyan munkarendben dolgozunk,hogy mindig van itthon valaki,aki rendezi a gyereket. Kevesebbet találkozunk,de nem gond a szünet, és betegségkor sem kell táppénz.
nov. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Szülőkkel össze lehet fogni, váltásban 2-3 gyereket bevállalni kölcsönösen, ha nem is egy teljes hétre, de pár napokat így ki lehet váltani. Ha olyan a munkahely be lehet vinni egy-egy napra, és akkor már nem 5, hanem csak 3 nap megy el szabiként. Rajzol, legó, olvas vagy munkahelytől függően foglalja el magát.
nov. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Ügyelet, tábor, váltott szabadság.
nov. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy irjak, minden onkormanyzat kotelezo ugyeletet biztositani. Nem minden iskola, hanem minden onkormanyzat, tehat van, hogy egy iskola van nyitva, es oda mennek a gyerekek. Semmi bajuk nem lesz, szocializadni kell, ennyi.

Mivel egyedul nevelem a fiam, nincs csaladi segitseg sem, az enyem is jar, elvan vele, nem repes erte, de ez van. 7-8. osztalyos meg mar eleg nagy, hogy ellegyen egyedul otthon.

Ezenkivul van tabor, a ferjeddel felvaltva szabi.

Ilyenekre gyerekvallalas elott azert nem art gondolni, hiszen tudtad, hogy ez van.

nov. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

Ovi még nem is akkora gond. Nyáron összesen 1 hónapot voltak zárva, őszi, tavaszi szünetben viheted a gyereket. Egyébként a szomszéd faluban van ügyeletes ovi, oda lehet vinni a gyereket, bár mi nem éltünk vele.

Iskolában elvileg június végéig van ügyelet. Szóval ott 2 hónapot kell valahogy kibírni. Székesfehérváron pl. van városi tábor, jelképes összegért egész júliusban. Elvileg mindenhol kéne lennie, de ez csak mese.

Az egyéb tábor most már alsó hangon 50.000 ft egy hét, a nem ottalvós, és 4-ig vidd el a gyereket. Szóval én max egy hétre fizetném be, ha érdekli valami. Hát, most nem tudok erre mit mondani, ha minden kötél szakad, és az alsós gyerekemet otthon hagynám nap közben egyedül. Szerencsére mi home office-ban dolgozunk, úgyhogy nem szorultunk rá. Viszont gyerekkoromban én egyedül voltam már elsőtől a nyári szünetben.

nov. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ügyelet. Általában 7 hét az összevont. Június végén még saját suliban van, augusztus 20-tól szintén.

Erre a 7 hétre időzítettük a szabikat, hogy minél kevesebbet kelljen idegen pedagógussal lennie.

nov. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!