Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolában miért butul a gyerekem?

Iskolában miért butul a gyerekem?

Figyelt kérdés

Korábban, amíg otthon voltunk aztán bölcsis, ovis volt, sokat tudtam vele mondókázni, úszni járni, szocializálni, tornazgatni mondókára, addig a gyermekem egy összeszedett jó képességű gyerek volt, pl. Az anyáknapi karácsonyi műsorokban szinte legelőlre tették ki, teljesen végigmutogatta mondta a verseket, és nagyon élte is az egészet.

Iskolában kezdtük az írást olvasást, (oviban csak elő lett készítve pl ceruzatartás, hullámvonalak, cikkcakk vonalak a nagyobb méretektől pl járdakréta", zsírkrétázástol kezdve az egyre kisebb formákig papíron ceruzával.

Mindent ügyesen elsajáított.

Az első 2.osztályt jól vette.


Majd másik munkám lett és kb estére esünk csak haza kb 5-fél6 ra, a házit is kapkodva kell befejezni és gyorsan vacsi alvás mert 5 kor kelünk.

Azóta szinte csak az iskola "kezében" van a gyerekem.

A szocializáltsága romlik, vannak magatartás problémák, egy verset memorizálnia talán 2szer tovább tart neki mjnt korábban ovisan, az írásképe fokoaztosan romlik, ma már kezd olvashatatlan is lenni.


Olyan, mintha a sulival és évekkel egyre rosszabb lenne a teljesítménye meg a képességei is.


Hogy lehet az hogy valaki első 2.osztályban szépen ír, 3.4.ben meg elkezd olvashatatlanul írni?

Vagy oviban kapásbol visszamond hosszabb verseket mondókákat is, suliban meg nyögvenyelve magol be egy verset és rengetegszer kell ismételni, mire tudja.


Random csináltam egy "tesztet" is vele.

Oviban ha mondtam neki 5 szót pl sárkány kemence papír hajó gázkazán

Vissza tudta ismételni helyesen a megfelelő sorrendben.

Ma 8.5 évesen ez nem megy neki.


Mire véljem ezt?



nov. 23. 08:33
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
76%
AZ egésznek az a magyarázata, hogy a gyerek úgy érzi, az anyja elhanyagolja nincs ideje rá, és ezért nem is érdekli az egész
nov. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%
Ezért: "Majd másik munkám lett és kb estére esünk csak haza"
nov. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
70%
Tényleg ennyire fontos a munka? A tanulás mellett/után van egyáltalán időd beszélgetni is a gyerekkel?
nov. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
99%
Nem tesztelgetni kéne a gyereket, meg a verstanulásán görcsölni abban az egy-két órában, amit vele tölthetsz. Amúgy igen, ettől, hogy az élet annyi, hogy suli-rohanás-házifeladat, simán magába roskad egy gyerek. Még én sem bírnám.
nov. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
92%
Nem butul, hanem szegénynek nincs élete és ez megviseli.
nov. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a válasz: az iskolai anyag nehezebb, otthon kevesebb ideje van kipihenni magát, te nem érsz rá egyéni fejlesztő tevékenységekre, és az iskolában vannak 20-30-an az osztályban, a tanítónő se tud mindenkinek olyan szintű figyelmet biztosítani, mint amit otthon eddig tőled kapott. Ezek hiányában magára marad szegény a feladatokkal és elvárásokkal. Így reagálja le.
nov. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
94%
Borzasztó módon le vannak terhelve a gyerekek az iskolában. Alsóban régebben pl minden házit be tudtunk fejezni, verset tanulni. Most szinte minden napra marad valami itthonra is pedig 4-ig bent van napköziben.
nov. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
95%

Nekem az jön le hogy az új munkahelyedre akarod vetítetni ezt, holott nem biztos hogy ez az ok.

Nyilván nem jó a gyereknek ha keveset vagy vele.

De ezektől függetlenül is esik a lelkesedés az iskolai évek alatt.

Nekem végig jól ment, mégis éreztem hogy ami az elején vitt lendület kíváncsiság, az a 200. verstanulásnál, amik ugye egyre hosszabbak is, mert emelkedik az elvárás is, az már egyre kevésbé érdekes. Ez otthoni plusz tanulással nem biztos hogy javítható. Inkább valami olyan kellene, amitől újra lelkes lesz. Egy kedvenc tantárgy, vagy valami hobbi, vagy nem tudom ami lendületet ad neki.

Nekem inkább annyi jött le, hogy te nem vagy elégedett azzal hogy az új munkád miatt nem tudsz jobban részt venni a gyerek tanításában. Ebben az esetben próbálj váltani. Ha nem tudsz, akkor próbáld meg elfogadni hogy egyáltalán nem biztos a kapcsolat a kettő között, mert így csak ostorozod magad.

nov. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
86%
Alszik eleget? Kb 7-kor le kéne feküdnie, hogy eleget aludjon, egy ekkora gyereknek 10 óra alvásra szüksége van. Simán lehet, hogy az alváshiány okozza a teljesítményromlást. Ha hazaértek fél 6-ra, még házit kell írni? Nem írják meg napköziben? El tudod képzelni, hogy egész nap dolgozni vagy, majd mikor hazaérsz és lazíthatnál, még dolgoznod kell kicsit? Nem lehet munkát vagy iskolát váltanotok, esetleg lakhelyet? Ez a napi rutin embertelenül hangzik, egy felnőttnek is, hát még egy gyereknek. Pedig amúgy mi is ingázunk, de ennél lazább a menetrend.
nov. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
94%

12 óra munka után az a csoda, hogy egyáltalán még nekikezd verset tanulni.


És igen, egy kisgyereknek már munkának számít az, hogy felkel 5-kor, eljut a suliba, ott ül x órát, majd délután 5-re hazaesik.

nov. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!