Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen volt a gyereked első...

Milyen volt a gyereked első napja az iskolában?

Figyelt kérdés
Mit tudtál meg, hogyan telt a gyereked számára az idei szeptember 1. az iskolában?

2023. szept. 1. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

2. osztályos. Megkapta a könyveket.

A hétfői órarend megvan.

Bemutatták az új napközis tanítót nekik (aki tavaly volt pályaelhagyó lett)

Egyenlőre ennyi. Jövő héten lesz szülői

2023. szept. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

A kicsi annyit mesélt, hogy megtalálta a saját, elég ritka nevét az egyik tankönyvben, amúgy meg lövése sincs, mi folyt körülötte.

A középső elsorolta, melyik tárgyat ki fogja tanítani idén.

A nagy ma jön meg a gólyatáborból, az sokkal izgibb lesz, mit mesél róla.

2023. szept. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon jól sikerült, mert szépen viselkedett. Autista kislány, integrálva. Nagyon-nagyon büszkék voltunk/vagyunk rá! Még csak meg se rezzent se az évnyitón (pedig a Himnusz, Szózat nagyon hangos volt,és többször tapsolni is kellett,amit nem bír).

Délben el lehetett hozni a gyerekeket,szerintem nem is maradt senki a suliban. Amikor odaértem érte,a tanítónő megkérdezte,hogy tényleg autista-e a kislány. Nekem ez volt a legnagyobb dicséret 😀 .

2023. szept. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Ötödikes a fiam. Hazajött, levágta a táskáját, közölte, hogy diákönkormányzati tag lett és ennyi. Egyébként megkapták a könyveket, megvan a hétfői órarend, kedden lesz szülői. Délig voltak ma csak egyébként, semmi különös nem történt.
2023. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

"tanítónő megkérdezte,hogy tényleg autista-e a kislány. Nekem ez volt a legnagyobb dicséret"

Értelek ugyan, de ez engem inkább elszomorítana, mert azt jelzi, hogy halvány lila segéd dunsztja sincs az autizmus mibenlététől. :(

2023. szept. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

5!


Lehet. De az első nap most örüljünk annak,hogy a kislányom kibírta,ügyes volt. Majd a többi probléma ha felmerül,azokkal majd foglalkozunk akkor.


Nagyon félt a lányom, hónapok óta készült(ünk) esti beszélgetésekkel a mai napra. Szóval most nagy az öröm,hogy sikerült.

2023. szept. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem akinek nincs problémája, annak nem kellene diagnózist kapnia..


Az én gyerekem is érintett(elvileg), és már egy ideje semmi problémája sincs, csak néha undok és nagyritkán nem bírja a stresszt, amiért "hisztis".


Az első napja remek volt, már jóideje várta, hogy minden barátjával találkozhasson. Foglalt egy helyet az egyik barátjának maga mellett, berohant a suliba, a tanárok kitörő örömmel fogadták, senki nem ment el. Megcsodálták egymás új cuccait, meggyászolták az egyik osztálytársuk, aki másik suliba ment(lányom egyik barátja). Rengeteg élménnyel jött haza, hogy ki hol volt a nyáron, mesélte, hogy mindenki vidult azon, amit ő mesélt, meg hogy már többen is voltak Family Parkban, de nem mertek felülni oda, ahova ő igen. Alig volt, aki ünneplőbe ment és rövid volt az ünnepség, sajnálta, hogy elhoztam délben, mikor a többiek még maradtak. Megbeszélték az egyik fiúval, hogy együtt elmennek gokartozni, mert legutóbb nem tudott elmenni a szülinapjára és hogy a tanárnő nem zárkózik el az osztályállattól(megkértem, hogy derítse ki, mit gondol egy hörcsögről, mielőtt feldobom a témát szülőin). Lehetett rajzolni is az élményeikről, de ő inkább beszélgetett rajz helyett. Simán öltözött/vetkőzött, pedig csatos cipőt adtam rá, és sajnálta, hogy nem fizettem be, mert már megenné az ebédet. Boldogan ment be és boldogan jött ki, ő a legnépszerűbb az osztályban, és jól tanul és a tanárok is bírják. Sehol nem mondom, hogy autista, a nyáron két táborban is megállta a helyét, egyszerűen nincs baja(már). Bátor, nyitott, jó tanuló, népszerű. Az egyik srác cukkolja, hogy kövér, mikor ő a legvékonyabb az osztályban, rajzolt ilyen gúnyrajzot, lefizette a srácot kajával, hogy adja oda neki a papírt, nehogy meglássa a szerelme:D Klassz gyerek, én nagyon bírom, szerintem túl könnyen és felületesen osztogatják azt a diagnózist. Oviban nagyon gáz volt, suliban semmi baja. Remélem az év többi része is így fog telni, de mivel már tavaly is remek volt minden, szerintem idén is jó lesz.

2023. szept. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Most lett elsős, egymiben (auti kislány). Ő az évnyitón nyavalygott egy kicsit, de utána gyorsan feloldódott, kifejezetten jól érezte magát. Én rettegtem a mai naptól, de pozitív csalódás ért :)
2023. szept. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%

#61 %

lepontoztad a válaszomat, miközben a #4 kb ugyan azt írta mint én 🤔

Szomorú hogy ez a legnagyobb boldogságod az életben.

Nem is értem hogy a megadott válaszok miért kaptak "nem hasznos" pontozást.

2023. szept. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Én az ötöst pontoztam le, nem a kérdésre felelt, hanem azon sajnálkozott, hogy a tanárnő nem elég képzett, az autizmus ismereteihez. Köze nincs a kérdéshez, tehát a válasz nem hasznos.


A 4es válaszoló elmondta, miről szólt a gyereke napja, az ilyenek hasznosak, mert ez volt a kérdés.

2023. szept. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!