Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi tennétek, ha ilyen miatt...

Mi tennétek, ha ilyen miatt felvívna az osztályfőnök?

Figyelt kérdés
A 13 éves lányom tegnap nagyon csúnyán beverte a fejét. Sajnos nagyon csúnya lila folt keletkezett az arcán. Egyházi iskolába jár és az iskolában tilos sminket viselni. Én megengedtem neki, hogy korrektort használjon, hogy eltakarja a csúnya lila foltot. Azt mondta, hogy ma délelőtt elmesélte az egyik barátnőjének, hogy mi történt vele és, hogy korrektort kent a foltra. Meghallotta a beszélgetést egy másik lány(ezzel a lánnyal nagyon nagyon rosszban van) és szólt az osztályfőnöknek, hogy korrektort visel a lányom. Ma délután felhívott az osztályfőnök, hogy ilyet többet ne engedjek meg és, hogy mit képzel a lányom, hogy megszegte a házirendet. A lányom közölte, hogy ha holnap nem használhat korrektort a folt eltakarására nem megy iskolába, mivel biztosan megbámulnák és kicsúfolnák. Mi tennétek? Megengednétek, hogy másnap is korrektort használjon? Vagy kérnétek valahonnan igazolást? Egyeltalán foglalkoznátok az osztályfőnök hívásával?

febr. 12. 18:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem foglalkoznék ezzel. Nem tetszelegni akar másoknak a lányod, hanem a sérülésére kente!
febr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Ebből is látszik, hogy az egyház milyen mocskos. Szóval én mit tennék? Sose tenném ki a hatásának a gyerekemet.
febr. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Én felhívnám az igazgatót és engedélyt kérnék, ha nem ad akkor kiiratnám a dokival. Mivel úgy sem akarja látni a gyerekorvos a gyereket, ha ilyenért nem ad, akkor sima hányós vírust mondanék.
febr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Kérnék igazolást a dokitól.
febr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Hát, ezekután szerintem simán maradna otthon a gyerekem pár napot, ha ez megoldható. Vagy jönne velem munkába, ha van hely, ahol le tud ülni, és rajzolgatna, olvasna . Az osztályfőnök egy bunkó, egy érzéketlen tapló. Holnap a gyerek maradjon otthon; Inkább hívd föl holnap az igazgatót, vagy a helyettest a suliban, amelyiket adják a telefonhoz, kérj tőlük külön engedélyt,és adják írásba, amit következő nap felvehet az irodában a gyerek,hogy amíg el nem múlik a folt,hordhasson korrektort a lelki egészsége megőrzése érdekében; lehetőleg legyen rajta iskolai pecsét a lapon, akár több példány is lehet, ha az ofő széttépné; ha az ofő megint kötekedne, a gyerek előkapja a papírt. Szóval 1 napot kihagyhat a gyerek,de ha holnap már lesz papír,bemehet mondjuk a 3.órára.Legjobb,ha van még szülői igazolás
febr. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

Meg tudnád mutatni azt a házirendet?


Egyébként nyilván elküldeném a francba.

febr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%

Nem írattam volna be egyházi iskolába a gyerekem már a kezdetekkor. Ott valamiért a tanárokban még annyi emberség sincs mint egy sima köziskolában.

De amúgy meg szard le a tanárt, a lányodnak meg magyarázd el hogy nem minden ember okos attól mert tanár lett. Ha egy ilyen tök természetes dolog ekkora hisztit eredményez nála akkor ott a tanárral meg az iskolával van a gond. A lányod jogosan nem akar nagy folttal a fején kiemelkedni minden tömegből, ilyen korban főleg minden rossz sulis élmény megmarad benne és későbbi időkben nehezebben fogja tűrni a tömegeket, meg félni fog a folyamatos bántástól/megalázástól stb. Használjon reggel korrektort, ha meg a tanár vagy bárki más beleköt, egy erős hangú vitatkozó szülőt mindig szeretnek a tanárok az iskolákban :D

febr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%
Kiröhögném a tanárt. Majd közölném, hogy vagy holnap is így megy mert megsérült vagy nem megy pár napig.
febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
Be se íratnám ilyen iskolába. Gondolom református. Azok szeretnék ennyire belepofázni mindenbe. De nektek már mindegy. Már benne vagytok. Én kiíratnám erre a hétre. Ha meg legközelebb ilyesmi van akkor nem kell elmondania egyáltalán senkinek
febr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%

Miért nem írod meg a teljes történetet????


"Ma délután felhívott az osztályfőnök, hogy ilyet többet ne engedjek meg és, hogy mit képzel a lányom, hogy megszegte a házirendet."


Erre nyilván te azonnal mondtad, hogy miért használt a gyereked korrektort. Erre mit mondott az ofő?

febr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!