Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős gyermeket hányszor...

Kamisamahajimemashita kérdése:

Elsős gyermeket hányszor lehet buktatni?

Figyelt kérdés

Kisfiam btm-n es, erős figyelemzavarral, beszédèszlelès, kérdés megértès zavarban szenved..

Jelenleg évet ismétel ,tanítóval közösen lett megegyezve.Fèlèvije most jó lett (jól megfelelt megfelelt) viszont most írtak tollbamondást ,az tavaly sem ment most..sem megy 2x lett belőle neki 49% idáig vannak mellette még jó százalékai órai munka, másik dolgozat mind magasabb százalékok. Megviselte az év ismétlés,most az új tanítóval úgy tűnt rugalmasabban indult neki,de segítséget nem igazán kap, szülőin mindenkiről mondtak jót róla nem . Úgy érzem,hogy levan passzolva ,ha lemarad akkor így járt nem segíti.Máshova nem tudunk bejárni így sajnos iskolaváltás szóba sem jöhet, szakszolgálatnál most voltunk felülvizsgálaton,ott azt mondták sokat fejlődött szerintük gond nélkül mehet másodikba,még nem jött meg a részletes szakvélemény,(bár iskola csak a fiókba teszi)

Szerettem volna ha bekerül EGYMI-be de az IQ-ja ahhoz sok,itt meg kínlódik 😭 . Létezik ilyen, hogy harmadszor is elsős legyen, vagy nem a százalékot nézik ilyenkor? Itthon azt vettem észre,kihagy betűket tollbamondásnál,de viszont ha van kép akkor hibátlanul le írja mi van rajta. Én lassan mondom és betűzve is , írása igényes de lassú és feltételezem le is marad pl dolgozatnál.Kèrtem hadd üljön előre úgy jobban tud figyelni kevesebb inger éri a tanár nem igazán partner,mintha csak a "jókkal " dolgozna akikkel tud haladni.Fejlesztője heti 2 alkalommal van ,sokszor elmarad akkor csak játszanak az udvaron.Mèltányos értékelés, plusz idő van a papírján az iskola egyiket sem tartja be," normáliskènt" kezelik. A gyerek is már idegroncs hány százalékot kapott ez így nem élet 😭 (tavaly a tanár szépen beléjük súlykolta, hogy 56% alatt évet ismételnek) Ügyesebb mint tavaly,de ez a tollbamondás nem igazán megy,ugye csak egyszer kérhetem én, hogy évet ismételjen.



febr. 18. 21:29
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha azóta változott, akkor elnézést, de régebben úgy vilt, hogy ugyanabban az iskolában nem járhatta háromszor ugyanazt az osztályt
febr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

ez a körzetis iskola akkor sem? Másik iskolába pont azért nem veszik fel mert innen sok gyermek elment és a nevtan rájuk koppintott, ilyenkor mi a helyzet vajon? Akkor merre menjen a szülő ha máshová meg nem tudja behordani?

febr. 18. 22:08
 3/36 anonim ***** válasza:
21%
Jó kérdés, erre nem tudom a választ, de hátha jön valaki, aki tudja.
febr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
44%

Ne akarj kicseszni vele. Elsős gyereket egyszer se lehet "buktatni" szülői beleegyezés nélkül. Normális esetben azt se kéne tudnia, hogy a 49 kevesebb, mint az 56, nem hogy százalék. Elsős, bakker! Lazulj kicsit! Nem csak a tanító nyomja neki ezt a teljesítmény kényszert, hanem te is. Kit érdekel a százalék? Azt se kéne tudnia, milyen szám van a papíron. Tök mindegy. Dicsérd meg, ha magához képest jól teljesített és ennyi.

Párhuzamos osztályba nem tudod átvinni?

febr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
87%
1-3 vagyok, nálunk picit más a probléma (autim van), viszont arra, h 40km-en belül nincs auti iskola, azt mondták a szakszolgálatnál, h van kollégium. (Nyilván nem ezt választottuk, inkább ingázunk a gyerekkel, ezt csak arra írom, h szerintük ez is egy megoldás:( )
febr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Kicseszni semmiképpen sem szeretnék vele,de az sem jó ha át tolják úgy másodikba,hogy nincs meg az alap,de még egy ismétlés már lelkileg rosszul esne neki,mert így is csúfolják a másodikasok (ugye a tavalyi osztálya)

ügyeskedik és mindig dicsérem, sőt kincsesbe csak matricái vannak így büszke rá milyen szép a füzete nincs benne fekete pont, beírás stb.

Magatartása jó szorgalomra most jót kapott,de van amikor változót.

Nekem már ez is elég látom mennyit fejlődött önmagához,ha kettessel megy végig akkor kettessel megy,azt szeretném ha élvezné az életet.

Ingázni sajnos nem tudunk,akkor tudnék ha egyedül lenne,de van 2 tesó is, amelyik iskola opció lenne meg nem veszi fel a tankerület miatt mert akkor itt nem lenne gyerek, és csak egy első osztály van mivel falun lakunk.Patt helyzet.

Az első ugye nem számított bukásnak mert én kérvényeztem az év ismétlést,de mégegyszer nem tehetem ezt meg ezért vagyok kíváncsi buktathatják e még vagy simán engedik másodikba?

febr. 18. 23:08
 7/36 anonim ***** válasza:
12%

#6! Válaszoltam. Nem buktathatják meg, ha nem egyezel bele. Szerintem egyébként se. Túlparázod. Azon is gondolkodj el, hogy addig járhat általános iskolába, amelyik tanévben betölti a 16 évét. Ha most az elsővel szórakoztok évekig és később tényleg nem teljesíti az adott év követelményeit, akkor nem tudja befejezni nappalin a tanulmányait, mert ott viszont már senki nem kérdezi meg tőled, hogy megbuktathatja-e.

#4

febr. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
69%
Van egymi ép értelműnek is, lányom átlag feletti iq-val és rossz beszedertessel jár egymi-be. Más kérdés, hogy ezt mi akartuk. Szakszolgalat normál általánost javasolt. Nekünk is messze van a suli viszonylag, de megéri, mert osztályelső. 10 gyerek van egy osztályban és fél óra egy szunet. 2 év alatt veszik végig az elsős tananyagot. Vidd át logopediai osztályba a fiadat, az van sok helyen.
febr. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
96%
Biztos, hogy keresnék egy olyan sulit ahol a gyerekekért vannak és fejlesztik ha kell. Ha máshogy nem megy költöznék is.
febr. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
73%
Nincs buktatás elsőben,csak visszatartás van.
febr. 19. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!