Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Bejelenthetem másik tartózkodá...

Bejelenthetem másik tartózkodási címre a gyermeket?

Figyelt kérdés

Még házasságban élünk, de külön szeretnénk menni. Sajnos akkora lenne a babaváró büntetés, hogy papíron nem válnánk el.

De én édesanyámhoz szeretnék költözni az (ovis) korú gyerekemmel. Az apuka pedig maradna Budapesten. Nekünk Békéscsabára kellene mennünk. Szöget ütött a fejemben, hogy ilyenkor mi van ah ovodával, adókedvezménnyel, ilyesmivel.

Mivel gondolom oviba csak akkor veszik fel, ha területileg oda tartozik, ahhoz viszont be kell jelentenem őt másik városba.

Sajnos máshová nem tudnék menni az amúgy 3 éves gyerekkel, mert Csabán lenne hol laknunk, illetve munkahelyem is.

Ilyenkor mi a helyzet? Vagy kivitelezhetetlen marad?


márc. 3. 12:47
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Légyszi az ítelkezest kihagyni. Ezt így mi elméletben meg tudtuk beszélni, nem akarunk ügyvéd, válás felé elmenni. Eladhatnánk a házat, de nem szeretnénk a gyermekünk otthonát pénzzé tenni. Mivel sem én sem a férjem 100% nem vállalna több gyereket, csak az övé lesz, és ezért dolgoztunk. Nekem így jó lenne, csak legyen bekesseg. Csak nem tudom kivitelezhető-e.
márc. 3. 12:55
 2/22 anonim ***** válasza:
74%

Nem jelentheted be máshová. Életvitelszerűen kell ott tartózkodni, ahová a hitel szól.

Felnőtt módjára kellene felelősséget vállalni, bemenni együtt a bankba és megkérdezni, hogy mik a lehetőségek.

Aztán pszichológus.

márc. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

"Eladhatnánk a házat, de nem szeretnénk a gyermekünk otthonát pénzzé tenni."


De ha nem él benne, mitől lesz az otthona? Honnan veszitek, hogy valaha is ott akar élni?

márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Ahová a hitel szól? Nem teljesen értem. Nem ingatlanra vettük fel. De biztos igazat írsz. Igyekeztünk felnőtt módjára döntéseket hozni, sajnos van amikor nem jön össze. 😞 hidd el, nekünk sem örömünnep.
márc. 3. 13:01
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

"j) vállalják, hogy legalább egyikük a kölcsönkérelem benyújtását követően született vagy örökbefogadott gyermekeiket a nagykorúvá válásukig, de legfeljebb a kölcsönszerződés megszűnéséig a saját háztartásában neveli."


Azaz legalább neked egy lakcímen kell lenned a gyerekkel. Ez csak a babaváró. Ha csok-ot felvettetek ott a gyereknek abban a lakásban/házban kell élnie amire a csok-ot igényeltétek.

márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Jogos. Igazából úgy gondolkozunk, hogy ezért dolgoztunk, ez lesz az öröksége. De persze mindketten tisztában vagyunk, hogy ez csak egy idealista elképzelés ami vagy bejön vagy nem.
márc. 3. 13:02
 7/22 A kérdező kommentje:
Csokot nem vettünk fel.
márc. 3. 13:02
 8/22 anonim ***** válasza:
74%
jajj... egyszerre próbálod a csokot csőbe húzni, pedig azt nehéz, meg úgy elválni, hogy nem válsz el, de otthagyod a házat a gyerek apjának, te meg pénz, ingatlan, minden nélkül elkotródsz az anyád vendégszobájába, mert a férjed "megígérte" hogy nem csinál semmit, csak törölgeti a port a polcokról, hogy majd 18 évesen az egyetlen gyereke megkapja. de ügyvédről hallani se akarsz, mert megígérte. mint az óvodában, komolyan XD
márc. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"Nem jelentheted be máshová. Életvitelszerűen kell ott tartózkodni, ahová a hitel szól."


A babaváró szabadfelhasználású személyi kölcsön, nincs ilyen korlátozás.

Amire gondolsz, az a CSOK-ra vett ingatlanokra vonatkozik, ott is csak olyan kikötés van, hogy X évig benne kell élni és nem eladható.

A babavárónál azt büntetik, ha külföldre költöznének (és megszüntetik a magyarországi lakcímüket). Meg persze a válást.

márc. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
16%

Akkor elnézést, kevertem.

De örülnék, ha a lényegen ez változtatna. A felelősségvállaláson.

De nem változtat. Kiskapu, imihumi, kibúvók, mismásolás. Szép kis traumák a még csak 3 éves gyereknek.

márc. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!