Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hányadik osztálytól lép az...

Hányadik osztálytól lép az érvénybe, hogy a tanár nem engedi ki a gyereket a mosdóba?

Figyelt kérdés

A kilencvenes években minket már elsőtől nem engedtek ki.

Érdekelne, hogy ez változott azóta, és ha igen, hányadik osztálytól nem mehet ki óráról a gyerek?


márc. 18. 10:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 2003-ban kezdtem a sulit, mindig kiengedtek minket. Barátnőm unokahúgai most alsósok, őket is kiengedik.

1-2 tanár van mindenhol, aki azzal jön, hogy miért nem mentél el szünetben, stb. de az esetek 98%-ában kiengedik őket.

márc. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Normális helyen mindegyik osztálybaòl ki lehet menni wcre, lehet inni. Poroszos helyen már elsőst sem engednek. Minnden attòl függ, hogy trenìrozni vagy nevelni akarjàk-e ott az embereket.
márc. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Törvényileg: egy gyereknek bármikor joga van kimenni a mosdóba, a tanár nem tilthatja meg.

A gyakorlatban vannak olyan tanárok, akik nem díjazzák, ha ilyesmivel zavarják az órát a diákok.

márc. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

@3, ezt a törvényt linkelnéd?


Mert azért van ennek egy olyan szempontja is (főleg ugye kisebb gyerekeknél), hogy a gyerek ne mászkáljon egyedül a folyosón, mert ha bármi van, azt a tanárt szedik elő, aki kiengedte az óráról.

márc. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A normálisabb tanárok bármikor kiengedik. Mint ahogy a munkahelyeken sem mondják meg, hogy mikor mehetsz wc-re


De például még nálunk is volt olyan, hogy a padok közé hányt egy csaj, mert a tanár nem engedte ki. Ez volt olyan 2015 környékén, 7. osztályban.

márc. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Nekem pont ma mondta a kislanyom,4.o.h napkoziben a du ks tanar nem engedi ki pisilni, amig nincs kesz a lecke. Felhaborito. En jelezni is fogom ezt az osztalyfonoknek. Allandoan ugy kell hazavinni a gyereket, h mar sir a kocsiban fel negykor,h majd bepisil. Nevetseges komolyan.
márc. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 babyboom567 ***** válasza:
19%

Elsős lesz a gyerekem, hát nem akarnám ,hogy kiengedjék egyedül.

Sni-s,súlyosan figyelemzavaros,akaratlanul is bajt csinálna,mert minden lében kanál, mindenre kíváncsi, mindent megnéz,megpiszkál,kibont,szétszed,kiönt,leborít,illetve szerintem simán elfelejtene visszamenni.

márc. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindig kiengedtem őket, de elsőtől kezdve úgy vannak szoktatva, hogy lehetőség szerint óra előtt vagy után menjenek. "Hányadik osztálytól lép az érvénybe...?"

Sztem akkortól, ha a tanár úgy látja, csak az óráról akar kimenni vagy rendszeresen csinálja. Sztem ez inkább a felsős osztályokra, ott is 7., 8. jellemző.

márc. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ilyen nincs, hogy nem MEHET ki. Csináljon maga alá szegény?

A gyerekeim sulijában elsőtől arra nevelik őket, hogy szünetben intézzék el a dolgot. De ha órán kell akkor órán kell.

Annyi, hogy felsőben kizárólag egyesével mehetnek óra alatt, hogy ne bandázni járjanak ki.

márc. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

És ha nem engedi, pisiljen be?

Felnőtt ember is elmehet mosdóba a munkahelyén, amikor akar, tévhit, hogy nem. (Pl. gyárban, szalag mellől is)

A volt munkahelyemen egy nő sikeresen perelt utána, amiért nadrágban végezte el a nagydolgát, mert hosszadalmas volt a kiléptetés. (Sorvezetőtől írásos engedély, detektoros kapus vizsgálat.) Több millió forintos kártérítést kapott a munkaügyi per végén.

márc. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!