Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi történik abban az esetben,...

Mi történik abban az esetben, ha a baratnőm SNI-s fiát nem hívják be iskolakijelölésre?

Figyelt kérdés

December elején leadta az ovi a papírokat, de még most sem hívták be őket. Ahogy felhivta a szakszolgalatot, annyit mondtak, hogy nagyon túlterheltek, látják a beérkezést, de nem tudják, hogy mikorra fog időpontot kapni, talán május vége, június eleje. Ez eddig ok, de most kezdené a sulit és a kiszemelt iskola azt mondta, hogy nem vehetik fel kijelölés nélkül, nyár elejére meg már betelnek a helyek...

Járt már valaki így? Mi lett végül?


ápr. 1. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Ez ebben a formában nem igaz.

Ha a gyereknek megvan az sni kód besorolása, és az iskola alapító okiratában szerepel az a kód, akkor fel kell vennie.

ápr. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1 Ez biztos? Nekik és nekem is (az enyém oda jár) azt mondták, hogy nem tudják felvenni, mert csak a bizottság kijelölésével vehető fel gyerek. Szegregált iskola.
ápr. 1. 21:30
 3/11 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben jártunk szeptemberben az autista lányunkkal.


Velünk is szívózott a Szakszolgálat az iskolakijelöléssel.


Az iskola szintén. Ugyanezt csinálták.


Viszont nálunk RENDES volt az iskolaigazgató, és ideiglenesen beírta a lányomat. De ismétlem, CSAK azért, mert rendes volt.


Talán el is kezdődött az év,mire a Szakszolgálat hajlandó volt kiadni a papírt!!!

ápr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%

1!


3as vagyok. De,igaz. Nagyon sok szülőt-gyereket halálra szivat a Szakszolgálat. Mert nem adja ki a papírt,mert úri kedvük úgy kívánja. És a szülő szaladgáljon,könyörögjön mindkét helyen,hogy mégis legyen a gyerekének helye.


És a lányom a legenyhébb kategória, Asperger szindrómás kitűnő lett félévkor! Ír,olvas, számol. A tanítók szerint semmi baj nincs vele (de van, itthon. Az iskolában maszkol a gyerek).


Legalább 10x hívtak be az iskolába és a Szakszolgálathoz is papírok miatt és pofavizitre minket.


De ígéretet tettem a lányomnak,hogy járhat a jó iskolába. És nem adtam fel,jártam a nyakukra. Az ideiglenes papírral elkezdhette az évet. Itt az én pokoljárásom véget ért, utána már csak a Szakszolgálat papírjára vártunk.

ápr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2!


A lányomat úgy vették fel ideiglenes papírral az "A" iskolába, hogy a papíron még "B" iskola volt kijelölve!!



Egy NAGYON FONTOS kérdés kérdező!! :


Körzetes iskolába szeretne bekerülni??


Mert mi NEM a körzetesbe adtuk.

ápr. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem körzetes, mert az sima integráló suli, de középsúlyos értelmi fogyatékost nem fogadhat. A neki való suli meg nem veheti fel, amíg nincs meg a kijelölés.
ápr. 1. 22:00
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Hát ha ilyen elutasító az igazgató, akkor nem lesz egyszerű. Be kell menni a Szakszolgálathoz. Ha kell, naponta. És megkérdezni,hogy mégis mi a jófenét akarnak? Mire várnak? Azt hiszik,hogy egy sérült gyereknek nem kell iskola?


Nekünk egy fél év volt,mire elintéztük!

ápr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg csak kijelöléssel vehetik fel, ebben igazuk van.

Mondta az anyuka, mikor betelefonált, hogy ki kéne jelölni az iskolát?

Én minden nap hívnám őket, míg nem lépnek, mert igazatok van, ki kell jelölni beiratkozásig.

ápr. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Számomra ez annyira elképesztően hangzik. A beiskolázás nem a szülő dolga, hanem az államé. És ha nem jár szeptembertől iskolába, akkor meg jön a Gyámhatóság?

Egyébként már megvan az sni-kód?

Ha még nincs meg, akkor egyszerűen beíratod a körzetesbe. Aztán majd kapkodnak ők, ha nem tudják a tanítását megoldani.

Amúgy én jelenteném a jegyzőnek, azt hiszem ő foglalkozik ezzel. Kezdjen valamit a helyzettel.

ápr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

4#



Szerintem ne feledd, hogy megyénként változó.


Minket pl ovi ballagás előtt, sem után nem hívtak be egy újabb felülvizsgálatra. Helyette már majdnem le ment az első fél év az első osztályban, mire ismét sorra kerültünk.

Nálunk egyáltalán nem volt probléma a beiratkozás.

Sőt, azt is el tudom mondani neked, hogy a gyermekem egy nagyon jó iskolába jár, német nemzetiségi ÁMK iskolába.

1# voltam.

ápr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!