Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Háziorvosnak mennyi beleszólás...

Háziorvosnak mennyi beleszólása van abba hogy a gyerek mehet e iskolába vagy nem?

Figyelt kérdés

Nemrég váltottunk háziorvost. Betegség miatt egyszer se kellett vinnem hozzá a gyereket mert semmi komolyabb nem volt hálistennek így csak akkor találkozott vele a gyerekem mikor átt irattam hozzá utánna akkor mikor az éves státuszra vittem. Nem volt együttműködő nem engedte hogy meghallgassa. Azt tudni kell hogy az új orvos elég karakán egy ember viszont nagyon sok jót hallottam róla így őt választottam. (Nem voltam megelégedve az előzővel.)

A gyerekem meg félt és szégyenlős volt. Más orvosokhoz is hordjuk mindenhol az első alkalommal a vizsgálat során szintén szégyenlős volt de engedte és azóta sincs probléma azzal hogy megvizsgálják.És már közölte hogy egy év múlva ő nem fog iskolába menni. Hirtelen reagálni se tudtam hogy mégis miért nem? A gyerekkel voltam elfoglalva hogy meggyözzem hogy engedje. A súlyával semmi gond nincs illetve a magasságával se magassabb mint az átlag.

Az óvodában sincs semmi probléma. Nagyon ügyes a feladatlapokat is ügyessen tölti. Szóval úgymond semilyen dolog nincs ami igazán indokolná hogy ne mehessen iskolába. Most középsős egyébként. Szóval amúgy is van még egy éve.



ápr. 9. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Hát orvosi alkalmasság kell hozzá, orvos/védőnő is nézi beiskolázás előtt. De ha iskolaérettnek nyilvánítják az oviban,nem hiszem, hogy a doki fog keresztbe tenni.
ápr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak úgy mondta. Kb. mintha azt mondta volna, hogy nem fog a nyuszi tojást hozni.
ápr. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

1# Te miről beszélsz?

A szülő dönti el megy e iskolába vagy sem a gyermeke.

Az óvónő maximum véleményt mondhat, amit a szülő megfogad vagy sem.

Ha a szülő is úgy véli, hogy maradnia kellene, akkor iskola halasztást kérhet, amit túlnyomó részben, ha ténylegesen sincs probléma, a pedagógiai szakszolgálat javaslatára megadják.

ápr. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Talán a babás viselkedésére érthette. Egy ilyen első benyomás lehetett. Majd megismeri.
ápr. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy nézi háziorvos.
ápr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

5! Dehogy nem? A lányomat komolyan megvizsgálta iskola előtt, és ki is kellett adnia valami papírt vagy aláírást,hogy iskolába mehet,egészséges, nem szenved fertőző betegségben.

Ezt a papírt kérte az iskola.


A védőnő is megnézte.

ápr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes 🤔


Nálunk semmi ilyesmi nem volt.

ápr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6os igen nálunk is így volt mikor az óvodát kezdte oda is kellett ilyen papír hogy egészséges e nem e beteg stb. De ezen felül gondoltam hogy ha ezek rendben vannak akkor van e bármi amit kifogásolhat.

Köszönöm szépen a válaszokat.

ápr. 11. 21:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Iskolában nem kérnek orvosi papírt a beíratáshoz.

Oviban meg bölcsiben az első napok előtt tényleg kellett nálunk is.

ápr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!