Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha dolgozok és beteg a gyerek,...

Ha dolgozok és beteg a gyerek, nekem is el kell mennem a háziorvoshoz táppénzes papírért, vagy hogy működik ez?

Figyelt kérdés
Most megyek vissza dolgozni és nem tudom ez hogy szokott lenni. A beteg gyereket még gyerekorvoshoz is nehéz néha elvinni és akkor majd az én dokimhoz is el kell menni, hogy a melóhelyen tudjam igazolni magam?
2015. febr. 2. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a gyerekorvos ad táppénzes papírt. A rendelőben láttam kiírva, h a szülő ezt az igényét időben jelezze.
2015. febr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem, ilyenkor a gyerekorvos ír ki téged táppénzre, és ezt máshogy is számítják, mintha saját magaddal lennél táppénzen. Nálunk volt olyan már, hogy a gyerek is beteg volt, meg én is (szuper kis tüdőgyulladás, mondhatom remek volt...), én akkor a gyerekorvosnak mondtam is, hogy ne írjon ki táppénzre, mert én is beteg vagyok, majd kiír a saját dokim, azzal jobban járok. Arról nem is beszélve, hogy meg van szabva, hogy hány napot lehet egy évben táppénzen lenni egy gyerekkel.

De ha csak a gyerek beteg, akkor neked nem kell orvoshoz menni, hiszen te nem vagy beteg.

2015. febr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerek beteg, akkor a gyerek jogán lehetsz táppénzen. A táppénzes papírt ebben az esetben a gyerekorvos adja, mivel ő fogja tudni, hogy meddig beteg a gyerek. A lényeg, hogy már az első napon szólj neki, mert visszamenőleg nem tudnak adni igazolást. Meg nem tudom, hogy téged érint-e a dolog, de nekem szóltak amikor elkezdtem kivenni a felgyűlt szabit (2014. szeptember), hogy úgy tartalékoljak, hogyha az első fél évben (ha jól emlékszem) beteg a gyerek, akkor célszerűbb szabit kivenni, mint a gyerek jogán táppénzen lenni, mert akkor a táppénzt a minimálbér után kapom, ami jóval kevesebb a fizumnál.
2015. febr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, most már okosabb vagyok! :)
2015. febr. 3. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!