Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tegyek, nem bírom már,...

Mit tegyek, nem bírom már, hogy kicsúfolnak, de még igazuk is van?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok és a suliban csúfolnak,mert túl szőrös vagyok,hosszú és sötét szőszszálaim vannak és sok a kezemen,a hasamon,a melleimen, és hátamon,már mondtam anyának és először azt mondta,hogy legyantázhatom,de aztán azt,hogy nem,mert csak rosszabb lessz.

2012. aug. 2. 14:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%

szerintem gyantázd le, az első néhány alkalommal csináltathatod kozmetikussal is (esetleg anyukáddal, bár ahogy olvasom nem kapható rá), hogy megfigyeld, meg ilyesmi. aztán magadnak. (veszel a dm-ben) nem erősödik meg, még a borotvától sem. egyébként a melleiden ki látja?

15/L

2012. aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%
A borotva erősíti a szőrt!!A gyanta meg koptatja..ez hüleség, hogy erősítené..Mond meg anyukádnak, hogy mindenféleképpen szeretnéd.Ha tényleg ilyen erős a szőröd, akkor jobb minél előbb elkezdeni a gyantázást!!!
2012. aug. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem menj endokrinológushoz, mert lehet, hogy valami hormonprobléma okozza! Aki meg csúfol, azzal ne foglalkozz! Elég primitív a gondolkodásuk!
2012. aug. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
76%

Ezzel foglalkozni kell, de nem csak kozmetikus szinten. NEkem ugyanez volt tinikoromban, de nem tudtam az okáról. Felnőtt nőként derült ki az inzulinrezisztenciám és PCOS-em. NAgyon komolyan utána kell járni a dolognak, mert akár kóros elhízással és cukorbetegséggel is járhat idővel, a rendszertelen menstruációról és meddőségről ne is beszéljünk. Ezt endokrinológusnál tudod kivizsgáltatni, valamint javaslom, hogy tanulmányozd ezeket az oldalakat:


[link]

www.pco-szindroma.hu

www.azendietam.hu


Ha Budapesten vagy környékén éltek, ajánlom ezt a helyet, én is ide járok, és ha nem is ez a problémád, valami biztosan nem stimmel, itt fiatalos, kedves, segítőkész emberekre találsz, akik nagyon aranyosak, nem kell tőlük félni és segítenek megoldani a problémát (tinédzserek is járnak ide, találkoztam velük!):

www.mensmentis.hu

2012. aug. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
nem hiszem valami problémám lenne,ezt inkább csak örököltem. nem én vagyok az egyetlen ilyen a családban.
2012. aug. 2. 16:46
 6/31 anonim ***** válasza:
22%
Hát kezdd el gyantázni, mert hidd el, trollokkal nem járnak a fiúk :D
2012. aug. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
81%
Azért viszont tényleg nem ártana egy endokrinológiai kivizsgálás. Először mi is azt hittük, hogy öröklött tulajdonság a sok és sötét szőr, aztán kiderült, hogy túl sok a férfi nemihormonom, meg 2-es típusú diabéteszem van.
2012. aug. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
és ha problémám is lenne akkor mégis mit tennének?
2012. aug. 2. 20:15
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
menj el a háziorvoshoz és kérj beutalót az endokrinológiára. ott kivizsgálnak és lehet hogy gyógyszert írnak fel rá, mert valószínűleg a hormonális háztartásoddal lehet gond. ez majd később a gyerekvállalásba is gondot okozhat ha nem kezeled...
2012. aug. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el orvoshoz ezzel, mert egyáltalán nem normális egy lánynál ha szőrös a melle, hasa, háta. Kaphatnál rá gyógyszereket amitől elmúlna a gond és nem lennél ennyire szőrös többé.
2012. aug. 4. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!