Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igazuk van? Kislányom 2...

Igazuk van? Kislányom 2 hónapos. Igaz tápszeres, de úgy vélem túl hamar akarják "lejjebb faragtatni velem" az úgy nevezett "tapasztalt anyukák" (anyós, stb) a napi etetések számát.

Figyelt kérdés
Nyolcszor eszik, és nem is sokat csak 120-150ml-eket. Azt mondják adjak neki vizet egyszer vagy teát. Úgy gondolom korai ez még, hiszen ha teát adok neki továbbra is zaklatott hiába iszik meg belőle vagy 200ml-t. Igazuk van? Vagy inkább ne hallgassak senkire csak a Babám igényeit tartsam szem előtt? Hiszen mi Anyukák ismerjük legjobban saját gyermekein igényeit...
2012. ápr. 21. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass senkire, csak a babára!!!! Az ő szükségletei az elsők, mindenki más le van ejtve! Majd ritkulnak az etetések, de csak akkor, ha azt majd a baba is akarja! :)
2012. ápr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen nekem is 8-szor evett.Annyiszor egyen amennyiszer éhes,az ilyen okoskodóknak meg mond meg,hogy majd akkor élsz a javaslatukkal ha ebédre ők is teát vagy vizet isznak csak.Pfff!
2012. ápr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Óóóó, hagyd már, ne hallgass rájuk!

Mikor fogyózom, akkor iszom étkezés helyett inkább vizet.

Az én lányom is tápszeres volt, és még 6 hónaposan is 5x ivott tápszert, pedig 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást.

Most 13 hónapos és még mindig napi 3x kéri.

Nyáron persze kell a tápszer mellé folyadék, de az inkább víz legyen majd, nem kell teáztatni, tök felesleges.

Hallgass a babádra és az ösztöneidre! :)

2012. ápr. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek én is így vélem! :)
2012. ápr. 21. 23:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne is foglalkozz velük, engem mindenki azzal zaklat, hogy túl sokat eszik a gyerek (mondjuk ő anyatejes), 2 hónapos sincs és már 7 kiló! Minden gyerek annyit eszik, emennyi jólesik neki, annyiszor, ahányszor éhes, ezzel nincs semmi baj!
2012. ápr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha babád 8szor éhes 8szor egyen,de 3 óránként adj neki tápszert tápszert mert a gyomra csak ennyi idő alatt emészti meg.Inni is adjál neki,mert a tápszer nem elég folyadék,ne evés helyett hanem mellette.
2012. ápr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 3 hónapos lesz, napi 5-ször eszik tápszert (150+5 kanál), éjszakákat átalussza. 3000 grammal született, most 5080 gramm. Gondolom a te lánykád éjszaka is eszik. Inni ritkábban adok neki, de azért adok vagy vizet, vagy Mecsek teát, nem nagyon tetszik neki, de kizárólag két etetés között adom ezt, nem egy etetés helyett.


A kisbabákat nem lehet túletetni, csak éheztetni. Annyit eszik, amennyi jól esik neki (persze egészséges határokon belül).

Ne hallgass másra, csak a kicsi jelzéseire, ő tudja, hogy mi, mikor és mennyi kell neki.

2012. ápr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már a kérdésben benne a válaszod, ha megerősítést vársz akkor: Ne hallgass másra, se anysóra, se anyura, senkire, hallgass magadra az üsztöneidre, figyeld a gyerekedet, hangolódj rá, és tudni fogod, mert közli veled, hogy mikor mire van igénye, és ne más igényeit tartsd szem előtt hanem csakis az övét. Ne érdekeljen, hogy anyós szerint már csak 3x kellene ennie, ne érdekeljen, hogy anyukád szerint sok az amennyit kap, majd ő fogja tudni, hogy mi az elég.
2012. ápr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!