Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolát szeretnék váltani, de...

Iskolát szeretnék váltani, de nem akarok rossz döntést hozni. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

19 éves làny vagyok. Még 1 èvem van hàtra a gimiből (11.-es vagyok), mert nyelvi előkèszìtőbe megyek. Eddig szerettem a sulit (csak az ofőmet nem, mert kifogott magànak, de 1 éve elment szülni. Az új ofőmet nagyon szeretem, mindenben segít, nagyon jò indulatù). A tanàrokkal nem nagyon van gond, mert aranyosak, de van pàr, aki 'nem normàlis' (ùj magyar tanàrt kapott idén az osztàly. Tanulási nehèzségeim vannak, többlet idő jàrna dolgozatokkor, de nem foglalkozik vele, pedig ő a fejlesztőpedagògusom. Félèvkor meg is buktatott).


Ebben a tanévben sokat hiànyoztam (migrénes vagyok, olyan szinten, hogy a fél oldalam lezsibbad, nem tuodok beszélni sem. Nagyon szörnyű. Màr ott tartok, hogy elmegyek pszcihiàterhez kivizsgàltatàsra, hogy legalàbb gyògyszert adjon).


Nem bírom elviselni az osztàlyomat. A suli legproblémàsabb osztàlyàba sikerült bekerülnöm (a tanárok nem bírnak velünk, nagyon rossz az osztâly nagy szàzaléka, 4 èv alatt csak egy osztàlytàrsamat tanàcsoltàk el, eddig mindig, 'mindenki' kapott 'ùj esélyt'). Nem bírom elviselni, hogy azok az osztàlytàrsaim, akik eddig a baràtnőim voltak, megvàltoztak. Egész délelőtt visítanak, alpàri mòdon viselkednek (az egyik làny utàn màr köpködnek, a màsiknak iskolai szinten 'híre van', még a tanàrok közt is, hogy egy tanàrra ràmászott). Minden hètvégén eljàrnak bulizni, inni (lehet, velem van a baj, hogy nem bírom toleràlni őket...)


Arra gondoltam, hogy sokkal jobb lenne, ha àtmennék esti gimibe (rettenetesek a reggelek és a délelőttök). Hetente két, vagy hàrom délutàn kellene csak bemennem, és ugyan olyan érettsègit ad, mint bàrmely màs gimi (ràadàsul megszabadulnék a mostani környezetemtől).


Màsik: nagy àlmom, hogy ràdiòban dolgozzak (ùgy érzem, jò ùton haladok, 3 éve 'önkénteskedek' a megyei ràdiònàl, 2 éve egy kisebb ràdiòban műsort vezetek, de a suli miatt abba kellett hagynom). Ìgy több időm jutna a ràdiò(k)ra is.



Viszont, ha átmennék a 'kinézett' esti gimibe, nem tudom, milyen lehetőségeim lennének, mert két választott tantárgyból kell érettségiznem.


Rossz ötlet lenne? Itthon már beszéltem erről.


19l (evangélikus! gimn.)



2013. márc. 12. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Fontos volt újra kiírni a kérdést, nem lehetett a régit kiemelni.
2013. márc. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az alapján, amit leírtál, semmivel sem lennél előrébb, ha még egy évig kínlódnál ebben a környezetben, ilyen tanárokkal, meg osztálytársakkal...


nekem annyira nem volt érdeklődésem semmi konkrét iránt, hogy még az egyetem után sem tudtam, hogy mihez kezdjek... Az, hogy van elképzelésed, vágyad, ami reális, sőt tettél is érte, és már fél lábbal benne is vagy, az szerintem nagyon nagy dolog... Érdemes belekapaszkodni.


Az érettségi az egységes dolog. Minden iskolában megszerzett érettségi ugyanannyit ér. Nem lesz hátrányod abból, ha estin fejezed be a gimit.


Természetesen nem ismerhetek minden körülményt, de az alapján, amit itt leírtál, szerintem nem lenne rossz ötlet váltani.

2013. márc. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. átmennék máshova hátha jobb ha tényleg olyan rossz

2. ezt átgondoltad, hogy estibe mész át így? 1 éved van hátra ha jól értem szerintem jobban járnál ha valami mást választanál szerintem

Ez amit kinéztél esti intenzív érettségis ugyanolyan mint a nappali csak sokkal töményebbb az anyag /mert ritkábban vagy benn gyakorlatilag csak össsze foglalnak/

Másrészt 19 vagy. Ha elmész egy ilyen helyre ami jó esettben 2 de inkább 3 évesek szoktak lenni 21-22 éves leszel. Mások 19-20 évesen már egyetemre járnak!

2013. márc. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!