Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi lehet a megoldás? Nem...

Mi lehet a megoldás? Nem akarok olyan lenni, mint mások. (Komolytalanok kíméljenek)

Figyelt kérdés
Biztos sokaknak volt már olyan érzése, hogy nem illik bele ebbe a romlott társadalomba.Nem érzem magam antiszociálisnak,de nekem pont az a problémám,hogy mivel az én alap természetem kedves és barátságos(minden önfényezés nélkül)nem tudom kezelni azt hogyha kapzsi, nagyképű-és arcú,lenéző és öntelt emberekkel futok össze az életem során. Sokszor mondták nekem azt hogy ne foglalkozzak az ilyen emberekkel, de ha nem úgy bánnak velem, ahogy én bánok másokkal, az nagyon rosszul tud esni és nem tudok nem foglalkozni vele. Megvédeni nem nagyon védtem meg magam, mert máris feszült leszek az idegtől, ha konfliktushelyzet van, nem szeretem a szócsatákat, mert félek hogy alul maradok. Szörnyű, hogy már szinte a normális embereket kinézik a többiek, csak mert nem olyan mint ők :S. Mit kellene szerintetek másképp csinálnom?
2013. jan. 30. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Körülbelül én is ilyen vagyok mint te, és így is gondolom a helyzetet. Csak annyiban különbözünk, hogy a konfliktust annyira nem szoktam kerülni, max. ha nagyon értetlennel van dolgom. 17/F
2013. jan. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hisztek valamiben?
2013. jan. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
jó látni, hogy nem csak én gondolom így... van max 10 ember akivel jóba vagyok azt kész. azok is mind régi barátok pár kivétellel... 16/F
2013. jan. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok.
2013. jan. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Éppen emiatt bánok pontosan úgy az emberekkel, ahogy ők velem. A kellemetlenebbik feléhez csak pár dolog kell: gerinc, makacsság, konokság, büszkeség. Nekem eddig bejött :)
2013. jan. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Manapság sajnos kevesebben vannak a "jók". De azért vannak. Annyit tehetsz, hogy próbálod magad hozzád hasonló emberekkel körülvenni. Így valószínűleg nem lesz sok barátod, az a néhány viszont igazi és örök barát lesz, olyan, amilyenből egy is többet és ezer nem igazinál.

Maradj mindig önzetlen, segítőkész és jóindulatú. Ne hagyd, hogy az ár elsodorjon! :)

2013. jan. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van némi kisebbrendűségi érzésed. Pedig feltehetően nincs rá okod. Vannak konfliktushelyzetek, amiket nem lehet komoly érdeksérelem nélkül kikerülni, azokat fel kell vállalni, mert a következő még rosszabb lesz. És vannak, amikkel nem érdemes foglalkozni.

Nagyképű embereket, és akik mindenáron vitázni akarnak, ki kell kerülni, méltósággal. Ha (nem anyagi, hanem a társaságban elfoglalt pozíciódban) károdat akarják (munkahelyen, iskolában) úgy, hogy rosszabbak legyenek a lehetőségeid, azt nem szabad hagyni. Mindig a helyzet diktálja, mi a teendő, sokszor elég, ha érzékelteted, nem fogod eltűrni. Az lényeges, hogy nem az a feladatod, hogy neveld, sőt megneveld őket, mindössze az, hogy a státuszod romlását ne tűrd, az öntelteket kerüld.

2013. jan. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a legtöbb emberrel kedves vagyok, és furcsa módon gyakran épp emiatt vesznek emberszámba. Egy csomó olyan barátom van, akik a modoruk miatt eleinte inkább ellenségnek tűntek, és később mégis belőlük lettek a legmegbízhatóbb barátok. Mert szerintem egy ember sem születik bunkónak, csak valamiért az lesz. A legtöbb emberről aki eleinte szemét volt velem kiderült valami problémája volt magával. Az egyik meleg, a másik önbizalom hiányos, a harmadikat minden nap elverik otthon, és így tovább. Nem azt mondom, van egy pont, ahol már nyilván nem lehet kedvesnek lenni, de akkor is inkább levegőnek kell nézni az illetőt.
2013. jan. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!