Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi az a pedagógiai aszisztens?...

Mi az a pedagógiai aszisztens? Mi a dolga a pedagógiai aszisztensnek egy általános iskolában?

Figyelt kérdés
2013. júl. 15. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Segíti a pedagógus munkájàt. Órán pl segít a gyengébb kêpességû gyereknek feladatoknál,technikaórára elõkészületekben vesz részt,ebêdeltet,ilyesmi.
2013. júl. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még a tanárokat sem tudják fizetni nem, hogy pedagógiai asszisztenst. Nem érdemes elvégezni, akkor már húzz rá inkább egy évet és legyél gyógypedagógiai asszisztens annak több értelme van, gyógypedagógus mellé gyakrabban vesznek fel asszisztens. A pedagógiai asszisztens, ahogy az első is írta segít a pedagógusnak, akár óvodában is. Kísérni a gyerekeket, házi feladat írásban, kézműves foglalkozásokon, tanórákon egy-egy lassabban haladó gyermeknek segít, ebédeltetésnél segít, elkészíti a sablonokat, megrajzolja a tanórához szükséges kellékeket stb.
2013. júl. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
En dolgoztam pedagogiaia asszisztensként. Az iskola dekorációjanak elkészítése es felhelyezese, sablonok készítése, ajándékok készítése, gépeles, adatrogzites, gyermek felügyelet volt a munkám.
2013. júl. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tanítónőként dolgoztam 10 évet, aztán kihagytam 7-et. Anno középiskolában végeztem, ezért csak pedagógiai aszisztensként tudok elhelyezkedni. A pedagógiai munkában a gyerekeket szeretem, és utáltam a papírmunkát és mindazt ami nem a gyerekek tanítása, nevelése. Az nem volna baj, ha felügyelni, segíteni kell...Most több iskolában is keresnek pedagógiai aszisztenst és azt hittem, hogy a tanító munkáját kellene segíteni, csak ugye kevesebb pénzért...Ezek után pályázzak ? :(
2013. júl. 16. 11:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem probáld meg, veszíteni nem veszíthetsz annyit, mintha mondjuk nem mennél el és az anyagi biztonságod meginogna, ami elég sok problémával járhat, mint tudjuk. Én mindenképpen legalább megprobálnám és mondjuk közben esti tagozaton tovább képezném magam.

Majd írd meg, hogy végül megprobáltad-e.

2013. júl. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha tanítónőként dolgoztál 10 évig, akkor elvileg találkozhattál ped. asszisztensekkel,akik segítettek a tanítóknak , pl csoportokat kísérni pl úszásra, fénymásolni tanároknak, díszítés. Tényleg ilyen asszisztensi feladattal látják el, segít mindenben. Csak vigyázz, mert vannak olyan tanítók, akik szeretik ugráltatni is. Szerintem vállald el! De dem minden suliban vagy gyerekek között, ezt tapasztalatból mondom.
2013. júl. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 vargaga válasza:
Igen, a 6. válaszoló mondata lényeges: nem mindegy, milyen suliban. Azt kell nagyon meggondolni, ha már válogathatsz. Mellette pedig: továbbtanulás. :)
2013. júl. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Elküldtem a pályázatot két iskolába. A 2.at szeretném. 12 percre van gyalog! Közben visszalátogattam a régi iskolámba.... a strandon találkoztam egy olyan anyukával, akiknek mindhárom lányát én tanítottam. (A legnagyobbnak már óvodás a kisfia)... Jó volt megtudni, hogy hálával emlékeznek rám...Ismét izgatottan várom a tanévet. Szorítsatok nekem!
2013. júl. 31. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!