Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes terhes vagyok. A...

16 hetes terhes vagyok. A védönő kiírt afp-re. A nőgyógyásznál viszont nem csináltak ultrahangot és most nem értem mi van. Elküldtek afp-re/az aszisztens/. Most azt sem tudom hogy jól van-e a babám. Normális hogy nem volt ultrahang?

Figyelt kérdés
2008. aug. 19. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:

jövő héten én is 16 hetes leszek, múlt héten voltam orvosnál, és nem csinált UH-t, sőt megmondta hogy jövő héten se fog, csak AFP-re küld majd el.

nem tudom én se hogy mi van, miért olyan nagy dolog egy UH-t csinálni, de szerintem ne idegeskedj, annál rosszabb. én is úgy vagyok vele, hogy nekem semmi bajom nincs, hát biztos a babámnak sincs :)

2008. aug. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia. Igen normális. Probléma mentesség esetén a 12-ik heti uh után a következő a 18-ik héten van, ahová az afp eredménnyel kell menni. Minden jót! 25 hetes pocakos.
2008. aug. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális szerintem. Az AFP eredményével csinálnak újabb szűrés jellegű komoly UH-t. Ne idegeskedj ezen, nem érdemes. A babád biztosan teljesen jól van:-)
2008. aug. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen normális. Hivatalosan négy ultrahang van, minden nyolcasra végződő héten egy-egy, tehát 8, 18, 28, 38. héten.

(Személyes megjegyzés, tudom, ezzel sokan nem értenek egyet: ne idegeskedj a gyakori ultrahang hiánya miatt. Nem attól lesz egészséges a babád, ez csak a te személyes megnyugtatásodat szolgálja, egyébként meg minden rendben van. Gondolj erre. Ennyi erővel azért is harcolhatnánk, hogy vérvétel is legyen kéthetente, mert az esetleges problémák felfedése céljából (mert eredetileg ugye ez a vizsgálatok célja) az is ugyanolyan fontos, mint az uh. Ezt valamiért mégsem tesszük... Mert tudjuk és elfogadjuk, hogy nincs rá szükség. Én külföldön szülök, itt kétszer van uh negyven hét alatt. Ez van. Akinek nem tetszik, az mehet privátba és fizethet nem keveset (kb 40ezer forint a sima 2d-s uh vizsgálat). És hidd el, nem azért, van, mert nincs rá eszköz, vagy lehetőség, egyszerűen azért van, mert itt ez a gyakorlat és működik, sokan szülnek, többen mint otthon, a komplikációk aránya mégsem magasabb. Ha jobban belegondolsz abba, amit írtál: egy uh vizsgálat valóban nem nagy cucc, nem nagy idő, nem tűnne annak, ha arról lenne szó, hogy téged minden alkalommal megnéz a doki. De ennyi erővel nem csak téged, hanem a többi 1529 állapotos nőt is köteles minden alkalommal megvizsgálni, az sem tart tovább egyenként. Csak összességében. És persze az amortizáció és még sorolhatnám.)

Nyugodj meg, ha eddig még nem tette meg, akkor hamarosan megmozdul a babád és akkor minden sokkal jobb lesz. Legalábbis én azóta alig izgulok, mert érzem, hogy itt van, jól van és minden rendben!

Sok boldogságot!

2008. aug. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Normális. A 16. heti AFP szűrés kontrollvizsgálata a 18. heti UH. A babód meg jól van ne izgulj :)
2008. aug. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért kell a 16 hetes AFP után az ultrahang,mert a kettő összefügg.A vérvétel genetikai vérvétel,és ennek az eredményével csinálják a 18 hetes genetikai ultrahangot.Itt kromoszóma és más rendellenességet szürnek.
2013. júl. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!