Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akik ingyen tankönyvet kapnak,...

Akik ingyen tankönyvet kapnak, év végén vissza kell adni? (gyermekvédelmiben részesülnek, vagy nagycsaládosok) a munkafüzetért kell fizetni? Első osztályban a munka-tankönyvekkel (vagy mi a nevük) mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Azt vissza kell adni év végén,illetve azok is ingyenesek?


Most kezdi a lányom az első osztályt és nem szeretném ha kellemetlen meglepetés érne amikor megyek a tankönyvekért.



2013. aug. 11. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Az iskolában el fogjak mondani, hogy vissza kell e adni őket.
2013. aug. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez iskolánként eltérő??

Ha a válasz igen,akkor mondhatom,nagyszerű rendszerben élünk... :-(

2013. aug. 11. 20:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Elviekben minden elsős ingyen kapja (mi nem vagyunk nagycsalásosok,sem semmilyen támogatásunk sincs) és igen,vissza kell adni majd őket,mert ahogy elmondták,ezek "tartós" könyvek lesznek.Én úgy gondolom (logikus is),hogy a munkafüzetekért fizetni kell,hiszen egy kitöltöttből nem sokat tanul a gyerek meg.


Még azt nem sikerült megtudnom,hogy mi már a másodikosoktól kapjuk-e meg,vagy még használatlant. Ezt szerintem szeptemberben tudjuk csak meg.

2013. aug. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Nagycsaládost tudok írni-Elsőben és ötödikben ez éven ingyenes a tankönyv és a munkafüzet-nem tudják kölcsönözni sulikönyvtárból, mert új könyvek kerülnek bevezetésre a kerettanterv miatt.Más évfolyamnál a munkafüzet ingyenes-hisz abba dolgoznak, újat kell kapjanak,az egyéb tankönyv,ha rendelkezik az iskola könyvtárral és megfelelő példányszámú tankönyvvel-kölcsönzik.Ha nem fogadod el a könyvtári könyvet,meg kell vegyed az újat,nem vonatkozik rád a nagycsal. kedvezmény, hiszen ők biztosították a hozzáférést.A kölcsönzött tankönyvet vissza kell adnod év végén.Ha elsőbe készülsz és minden tankönyvet ingyen kapsz(most igen)nem kell leadnod.Viszont esetleg megkérnek,hogy segítsd az iskolát ezzel, hogy a könyvtárnak adod-de nem kötelezhetnek rá.A tankönyv kölcsönzés inkább felsőben jön be,alsóban a legtöbb munkatankönyv, tehát dolgoznak bele-ezért ingyen jár és a tiéd marad.A mi iskolánkban először negyedikben kellett tankönyvet megvennem egy atlaszt és az informatikát.Kölcsönözhettem volna ,de inkább újat vettem.
2013. aug. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen igen vissza kell adni, mivel tartós könyvek, jövőre ugyan azt kapja meg az következő elsős diák.

Nem kötelező elfogadni meg is lehet venni és akkor megtarthatjátok.

Munkafüzezett nem kell visszaadni mert azt venni kell.

2013. aug. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Eltérő bizony, meg osztályonken is van, hogy nem azonos a rendszer. Nálunk pl nem kell visszaadni, mer az elsős tanítónő Anna ugy döntőt, hogy teljesen uj konyv családot használ, ami abban az évben jelent meg es ez a konyv családot kell végigvinni nyolcadik végéig. Az utánunk következő évfolyam tanítói nem akartak ezt a konyv családot, mert rendkívül bonyolult, igy nem volt miért visszaadni.
2013. aug. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én Egyházi szakközépiskolába jártam, ott is volt ez az ingyenes tankönyv amit az egyház fizetett ki azoknak akiknek kelet és ők nem használt könyvet kaptak hanem teljesen új könyveket, munkafüzetet mint amit mi is meg vettünk csak nálunk akik nem kapnak gyermekvédelmi támogatást vagy egyéb valamit azoknak csak a fel összeget kellett ki fizetni. Év végén senkinek nem kellett vissza adni. De ahol anya tanít az általános iskolába ott év végén vissza kell adni a könyveket és jövőre azt kapja meg a másik osztály. Munka füzeteket nem adják vissza mert abba ki töltik a feladatokat, de a könyvet vissza kell adni. És ami már le strapát, vagy a gyerek el szakította azt ki kell fizetni.
2013. aug. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Három gyerekem kapott ingyen tankönyvet, soha semmit nem kellett visszaadni. Igaz ezek nem is ún.tartós tankönyvek voltak.
2013. aug. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!