Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A kötelező hit- és erkölcstan...

A kötelező hit- és erkölcstan oktatás kötelező templomba járást is jelent?

Figyelt kérdés
Van erre valahol törvény, rendelet, előírás?
2013. aug. 28. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Kivéve, ha alapítványi vagy egyházi iskola, ok eloirhatjak.
2013. aug. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező hittan vagy erkölcstan.

Hittanosoknak elvileg eddig is kötelező volt a templom, az erkölcstannak meg semmi köze az egyházhoz így nem.

2013. aug. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2: választható erkölcstan vagy "hit- és erkölcstan". Tehát ez utóbbira gondoltam, ami a köznyelvbe hittanként ment át.
2013. aug. 28. 19:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hittanosoknak eddig is kötelező volt. Én 15 éve jártam hittanra de akkor is kellett mise után pecsételni a kis könyvet vagy mi a fenét.
2013. aug. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4: én is tudom, hogy mi kötelező a VÁLASZTHATÓ hittan résztvevőinek. Az érdekelne, hogy a KÖTELEZŐ hitoktatáson részt vevőknek milyen törvény vagy rendelet írja elő a templomba járást. Ugyanis a KÖTELEZŐ hitoktatást az iskolai keretek között bonyolítják így az nem írhat elő kötelező hétvégi tevékenységet. De keresem az erre vonatkozó jogszabályt.
2013. aug. 28. 20:02
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
A katolikus hittannal kapcsolatban tudok válaszolni (reformátust, evangélikust nem tudom) Templomba járni annak kötelező, aki elsőáldozásra, bérmálásra készül. A többi hittanosnak senki sem teszi kötelezővé. (Bár nem nagyon értem, hogy aki beiratja a gyermekét hittanra, miért tiltakozna a templomba járás ellen. Ha valaki nem akarja vallásosan nevelni a gyereket, válassza az erkölcstant)
2013. aug. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6: egy falusi iskolában a gyerekek 99,9%-a a hittant fogja választani (illetve a szüleik, ugye). Tehát hiába nem akarom oda íratni a gyerekemet, azt még kevésbé akarom, hogy egyedül üljön az erkölcstanon (aminek a mibenlétéről még kevesebbet tudok, mint a hittanról). Ezért inkább íratnám hittanra, ami emlékeim szerint (én is jártam) felér egy történelemórával. De a templomi agymosást kihagynám az életéből a vasárnap 8 órás keléssel és a két kidobott órával együtt.
2013. aug. 28. 20:43
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A hittan óra nem történelem óra, hidd el, ugyanazt hallja, mint a templomban, ugyanazokat az imákat , énekeket, bibliai történeteket tanulja, mint amelyeket a templomban hall. (A mise 1 órás, nem 2, és általában délelőtti órákban van , nem reggel) De mindegy, nem a vallásomat akarom rád erőltetni. A kérdésedre a válaszom, ahogy az előbb is írtam, nem kötelezi senki a templomba járást, legfeljebb ajánlatosnak mondja a hitoktató, kivéve, ha elsőáldozás vagy bérmálás előtt áll a gyerek. Ez esetben igen, kötelező.
2013. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!