Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Teljesen kötelező a gyerekekne...

Teljesen kötelező a gyerekeknek délután négy óráig az iskolában lenniük? Minden hogy könyörögnek csak hogy ne kelljen ott lenniük!

Figyelt kérdés
Nem lehetne megoldani hogy ne kelljen ott maradniuk négy óráig, hanem órák után hazajönnének? Egy 13, és 12 éves kislány? Már ahogy elmondtam nekik hogy mi az új törvény, sírtak, vitatkoztak, lenyomtak minden kifogást csak hogy ne kelljen ott maradniuk annyi ideig. Eddig órák végeztével mindig hazajöttek. Ami nekem is tökéletes időzítés volt a munkám miatt. Nem lehetne ebből kiiratkozni?

2013. aug. 28. 10:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
A szülőnek kell az igazgatónál kérvényezni, hogy a gyerek ne maradjon 16 óráig.
2013. aug. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy az első mondja.


De úgy tudom, hogy általános kikérőt nem lehet kérni, hanem csak ha mondjuk szakkörre megy a gyerek, akkor minden szerdán. Vagy hasonló.

2013. aug. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Simán nem lehet kiiratkozni? Az én lányaim nem járnak szakköre, viszont a munkám miatt lenne jó ha hazajönnének órák után.

2013. aug. 28. 11:04
 4/14 A kérdező kommentje:
Amúgy meg féltem a nagyobbik lányomat mert elég könnyen felhúzható... múltkor beszólt az igazgatónak (szó szerint megmondta őt nem érdekli) és persze egyből hívtak be! Tavaly beirattam tanszobára amiről mindig megszökött, végül megint engem kerestek fel. Most is félek hogy valami őrültséget csinál, és megint kapok majd a tanároktól, meg az igazgatótól. Ráadásul Ő nem ilyen volt.
2013. aug. 28. 11:15
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Barátnőm lánya heti 4× jár edzésre. Igaz, ebből egy hétvégére esik, de ehhez semmi köze az iskolának.

Ő 13 éves és már most megírták az igazgatónak a kérvényt, hogy mindennap órák után távozhasson az iskolából.

Hétfő - kedd - pénteken edzést írtak be. A többi napra pedig két elfoglaltságot.

Elvileg igazolás nem kell róluk, bár simán megtudnák oldani, hogy szerezzenek a többi napról (elfoglaltságról) igazolást.


Náluk nem csak az edzési idő miatt van "probléma", hanem azért is, mert egyszerűen képtelenség a "lázadó" osztályukat egyben és csöndben tartani.


A barátnőm az ofőnek is mondta, hogy képtelenség lenne fenntartani a kitünő tanulói címet, mivel nem tudna nyugodtan és csendben tanulni a gyermeke, ha a 28 másik társával van összezárva. Pláne, hogy egész nap.

Arról nem is beszélve, hogy ő csak úgy képes tanulni, hogy hangosan felolvassa magának a leckét. Ez pedig egy napköziben nem működik.

2013. aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: az én lányaim csak lovagolni járnak, de akkor is csak hétvégéken.
2013. aug. 28. 11:41
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Én 13 éves lány vagyok és én is már 3 éve hazajöttem órák után , és én sem örülök ennek az új törvénynek. DE akkor sem szöknék ki a suliból, vagy nem szólnék be az igazgatónak( már csak saját érdekemből se ) pedig engem is könnyen fel lehet húzni de Tudom hol a határ! Tehát lehet ,hogy a lányodra ráférne egy kis nevelés vagy szobafogság ,hogy észhez térjen, és rájöjjön , hogy nem ő a világ közepe és hogy az életeben sok olyan dolog van amit nem akar megtenni mégis meg kell. Azt pedig , hogy elengedjék órák után csak az igazgatótól lehet kérni, és szerintem (bár ezt nem tudom pontosan) de a héten csak egyszer vagy kétszer nem egész héten. Kiiratkozni pedig nem lehet mert ez KÖTELEZŐ. azt mondjuk nem értem , hogy egy ilyen miatt miért sír egy 13 éves lány.
2013. aug. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Én szoktam szakkörre járni egy héten 3 nap. a 2 meg nemtom :D szívesen bennvagyok a haverokkal :D
2013. aug. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Minden napról el lehet kéredzkedni, nincs ilyen a törvényben, hogy csak egy vagy két napról. Az igazgatónak kell írásban jelezni, hogy mikor akar hazamenni a gyerek, nem kell indokolni, hogy edzés, zeneóra vagy fogorvos vagy bármi. Elvileg el kell, hogy engedje. Magyarán semmi értelme a törvénynek, mert a kötelező órák után bárki hazamehet, nyilván meg fogják engedni az igazgatók. Ott van probléma, ahol délutánra is raknak órákat, mint pl. a napköziotthonos iskolákban.
2013. szept. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 JnéHN ***** válasza:
100%
A szülőnek kell írnia egy kérvényt az iskola igazgatójának és ő majd elbírálja. Ha nem napközi otthonos oktatási intézményről van szó, akkor nincs semmi gond. Nálunk aki 3,5 felett volt és kérte a szülő, az megkapta. Nem kellett semmilyen délutáni elfoglaltságra hivatkozni.
2013. szept. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!