Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Első osztályos gyermekedet...

Első osztályos gyermekedet bekíséred a tanterembe?

Figyelt kérdés
Vagy csak az iskola kapun beengeded és bemegy egyedül az osztályba? Köszönöm.

2013. szept. 12. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az iskola ajtajáig kísérem. Néha a terem ajtajáig.
2013. szept. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nálunk nem lehet bekísérni a teremig

a bejárat mögött vagy egy kis rész utána már nem mehetek be


de nem is akartam bekísérni mert : elvégre nagy gyerek már h anyuci istápolja és mit szolnak az osztálytársak....

:-DDD

ez volt a gyerek véleménye :-)

2013. szept. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok,elvileg a 2. héttől már nálunk sem lehetne,csak a bejáratig,de annyi anyukát látok ki-s be járkálni,hogy van,hogy bekísérem a teremig. Hétfőn,amikor a tornazsák is megy,akkor gondolkodás nélkül bekísértem,ne kelljen becipelnie egyedül a táskáját és a tornazsákot is ( 6 éves ugyan,de május elején 4-nek nézték :-/ )
2013. szept. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Még másodikosan is, bekísérem, hol én, hol az apja, mikor ki viszi, odabent egy puszi, aztán spuri dolgozni, nem órákig állok felette, hogy ezt ide rakd azt oda tedd...

Mondjuk nálunk minden szülő bekíséri a gyerekét.

2013. szept. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem lehet a gyereket bekísérni, csak az auláig.
2013. szept. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kisöcsém első osztályos.

Egy suliba járunk,így magától érthetődő,hogy ha anya nem tud minket elvinni kocsival,akkor én viszem el őt busszal. Az öcséméknél sem szabad bekísérni,de anya beszokta. Én is bekísérem. Engem nem tiltat ki onnan,hiszen abba az iskolába járok. Beviszem,mondom hogy megjöttünk,kipakolok neki,beültetem a kis padjába,a kezébe adom neki a fornettijét,meg a dobozos kakaóját,mondom neki,hogy 3-kor jövök érted,és ennyi. Eddig még sohasem szólt érte a tanítónéni.

14L

2013. szept. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az első két hétben lehetett felkisérni őket, azután csak héfő reggel és péntek délután volt szabad bejárása a szülőknek a suliba.

Az én gyerekem nem volt olyan vagány, mint az egyik hozzászólóé, inkább „félig óvodásként” kezdte az elsőt, ezért jó lett volna, ha bekísérhetem.

Minden gyerek más, az enyém igényelte volna, hogy segítsek neki még délután is, mikor össze kell pakolnia az összes cuccát, és úgy lejönni (főleg télen!), és bevallom, én sem bántam volna, ha engedik, mert így volt, hogy fél óra is eltelt a felcsöngetés és a gyerek leérkezése között. Sőt, általában vissza is kellett küldenem, mert fent maradt a lecke, a kabát, a sapka, a kesztyű…

Tudom, hogy meg kell ezt tanulniuk, de azt gondolom, nem minden elsőstől várható el, hogy teljesen önálló legyen.

2013. szept. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!