Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyire ritka, hogy elsőben...

Mennyire ritka, hogy elsőben a dőlt betűs írást tanítják?

Figyelt kérdés
Annak kapcsán gondolkodtam el ezen, mert épp gyakorló lapokat keresgéltem a gyereknek, és szinte mindenhol csak a hagyományos, gyöngybetűs íráshoz vannak munkafüzetek, gyakorlók. Ugyanakkor jókat hallottam a dőlt betűs írásról,hogy kevésbé megterhelő, jobban igazodik a kéz anatómiájához, stb. Végülis választásunk nincs, nálunk ezt tanítják éskész, csak érdeklődnék, hogy ez mennyire ritka vagy elterjedt módszer?
2013. szept. 28. 08:25
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem olyan elterjedt. Nálunk anno a 3 elsős osztályból, csak nekünk tanították. 17/l
2013. szept. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Hát, annyira ritka, hogy én eddig nem is tudtam, hogy ilyet is tanítanak valahol. :) Pedig temérdek iskolák gyerek szülőjét ismerem (és az enyém is iskolás már), sosem hallottam róla, hogy ne gyöngybetűkkel íratnák őket.

Azért is érdekes ez a kérdés, mert ha jól tudom, a dőlt betűs írásnál kissé elfordítod a füzetet/könyvet, amibe írsz, és a gyerekemnél azt láttam, ő is automatikusan úgy írna, jobban kézreállna neki.

2013. szept. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A tanító nénink azt mondta szülőin, hogy egyenlőre még a tanárok eldönthetik, hogy melyik típusú írást tanítják. Ő azért van a dőlt betűs mellet, mert ahogy Te is észrevetted, a dőlt betűs jobban kézre áll, sokkal kevésbé fárasztó.
2013. szept. 29. 13:04
 4/6 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Nemtom hogy bírtam ki a gyerekkoromat, amikor kutyát nem érdekelt, kézre áll vagy nem...

Viszont láttatok már orosz írást? Őket meg úgy tanították, csoda, hogy nem vettük át tőlük. :)

2013. okt. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyigmándom ezelőt 20 évvel az tuti hogy dőlttel tanítottak:)


Szerintem nagyon ritka

2013. okt. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kb. 10-15 éve ugyanúgy felkapott volt, mint pl. a szóképes olvasás, aztán hamar feledésbe merült. Ma már meglehetősen ritka.
2013. okt. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!