Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Pécsi Anyukák! A. N. K. I-es...

Pécsi Anyukák! A. N. K. I-es vagy Árpád Fejedelem? Melyikről mi a véleményed?

Figyelt kérdés

Ti miért oda írattátok be? Elégedettek vagytok? Tanárok milyenek?

Kislányom jövőre megy elsőbe általánosba és eközött a két iskola között vacillálok.

Nálunk ami az ANK mellett szól, az alapvetően a kéttannyelvű angol, de ez állítólag 2014-ben megszűnik és marad az emelt színt. Viszont ott van a művészeti része ami még mellette szól. Nem kell külön elvinni még táncra, zenére stb..

Árpádról annyit tudok, hogy nagyon erős, túl hajszolják a gyerekeket, én anno oda jártam, de már csak pár tanár van a régiek közül. Minden pozitív és negatív vélemény várok.


2013. okt. 1. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
En is az Arpadba jartam 12 evet (ez mondjuk tul sok volt, untam mar az egeszet, de nem kotelezo ennyit ott lenni). Nekem nem jelentett gondot atjarni a Nevko Muveszeti suliba kulonorakra. Testveremek ebbe a korzetbe tartoznak, kislanyuk most elsos. Ok a Nevko 1-esbe vittek az angolra. De ok egyedul dontottek igy az oviscsportbol, a tobbiek mentek a korzetes Arpadba. Bar ez nem tapasztalat, es nem velemeny, de csak ennyit tudtam hozzaszolni... Amugy altalaban azt tanacsoljak, h az ember ne iskolat, hanem tanitot valasszon, mert az o szemelye-szemelyisege az, amin mulik minden.
2013. okt. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm soraidat!Mi nem tartozunk körzetileg egyikhez sem :) De ez nem akadály. Egyik sincs közel hozzánk, de az Árpád még messzebb van mint az ANK. Tehát ezek úgymond nem szempontok a döntésnél. Ami a tanáválasztást illeti. Nos erről az a véleményem, hogy hiába választok én tanárt. Egyrészt a nyíltnapon mindenki a "szép" arcát mutatja, ez tehát nem mérvadó. A másik pedig, hogy kiválaszom XY-t aztán rá fél évre vagy szülni megy, vagy elmegy egy másik tanár és pont XY kerül a helyére stb... Átéltük ezt az oviban. Ezért aztán elsősorban iskolát választok és a többit is figyelembe veszem persze. Köszönöm szépen válaszodat!
2013. okt. 1. 19:28
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Unokatestvérem az Árpádba jár, most kilencedikes. Eddig is ide járt, én 11.-es vagyok, a Nagy Lajosba járok.

Ahhoz képest, amit én tanultam az 1-es Gyakorlóban, az unokatesóm semmit sem tanult. Mondja, hogy sorra buknak vissza az emberek az osztályába stb.

Régen jó volt az Árpád, de mostanra már megkopott a régi fénye.

Én az 1-es Gyakot vagy a Jókait ajánlanám, csak jókat látok ezekről a helyekről. :)

2013. okt. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Neked is hálásan köszönöm a választ. Igen tudom, hogy jó a Gyakorló és a Jókai de sajnos nem tudnánk minden reggel odáig baktatni mert nincs kocsink. A tömegközlekedés pedig katasztrófa, főleg reggel, de amúgy is. Viszont mostmár egyre erősödik bennem a döntés :) Minden jót kívánok nektek!
2013. okt. 8. 20:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Melyik sulit választottátok végül? Az én kisfiam is 2014-ben kezdte az első osztályt, az Árpádban, de én nagyon megbántam a döntésemet. Lehet, hogy csak rossz tanítókat fogtunk ki, de mind az osztályközösség, mind a tanítónők felkészültsége csapnivaló sajnos. Rossz látni, hogy az alapvetően érdeklődő, jó képességű gyereknek hogy el tudják venni a kedvét a tanulástól.

Most erősen gondolkodunk egy iskolaváltáson, szóba került az ANK is, de nem nagyon tudok senkit megkérdezni róla, hogy mi a tapasztalata. Ha ti azt választottátok, tudnál róla írni egy kicsit?

2015. jan. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de csak most láttam hogy írtál kedves utólsó! Nos mi maradunk az ANK I. kéttannyelvűnél ahogyan azt terveztük is. Elmentünk az Árpád iskola nyitogatójára. Hát mit mondjak? A marketingre mentek rá! Szemben az ANK-val. Ott megtapasztalhattuk hogy mit tudnak és kapnak valóban a gyermekek! Az Árpádról még annyit, hogy egy koke gyűjtő. Már csak a környéken élők miatt is akiknek a porontyai is mind oda járnak. Szóval az Árpád minden téren alul teljesített. Volt szimpi tanító néni, de szerencsére ez az ANK-ra is igaz. Úgyhogy ANK I. a nyerő! Remélem nem bánjuk meg! Nektek sok sikert az iskola váltáshoz. Már több ismerősöm is ott hagyta az Árpádot, biztosan nem véletlen.
2015. febr. 21. 22:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy válaszoltál :) Hát igen, sok a problémás gyerek, illetve a problémás család is. Nem azt mondom, hogy az én gyerekem egy földre szállt angyal, de amióta abba az osztályba járt, olyan szavakat tanult, hogy csak lesek, pedig ovis korában nem voltak ilyen téren problémák. És ez még egy enyhe dolog a többihez képest, amiket mostanában tapasztalok. Szóval nagy nehezen meghoztuk a döntést, és átvisszük máshová, mert nem látok semmiféle hozzáállásbeli javulást, pedig kimondottan együttműködőek vagyunk, mégis azt tapasztalom, hogy állandóan próbálnak megkerülni, megvezetni a tanítók, szegény gyerekből meg valamiféle bűnbakot csináltak, akire mindent rá lehet fogni, akiért mások rosszaságai miatt is meg lehet büntetni, mert nálunk nem félnek attól a tanítónők, hogy bemegyünk megagyalni őket.

Nagyon remélem, hogy nem veszik el egy év alatt teljesen a gyerek kedvét az iskolától, és jövő tanévtől egy új helyen jobb élményeket fog szerezni.

Most abban maradtunk, hogy az ANK legyen az iskola, nem sokkal van tőlünk messzebb, mint az Árpád, simán el lehet jutni oda is gyalog, és sokan dicsérik. Örülök, hogy nektek is jók a tapasztalataitok, ez is megerősít abban, hogy jobb helye lesz ott a fiunknak. Arról nem is beszélve, hogy tényleg sokkal több foglalkozásra van lehetőség, nagy előny, hogy az úszás is helyben van, mert az Árpádból a Hullámba viszik a gyerekeket heti egyszer, nem kevés pénzért persze, és olyankor el is megy szinte az egész délután vele, és még utána ülhetünk neki otthon leckét írni, este hatkor, amikor hazaérünk. Ha jól tudom, az ANK-ban az úszás viszont be van építve az órarendben, igaz?

A kéttannyelvű angol is nagyon szimpatikus lenne, de nem hiszem, hogy másodikosként jó lenne elkezdeni, gondolom elég sokat kellene pótolnia, és mivel egy iskolaváltás eleve stresszes helyzet, nem szeretném még pluszban a pótlással is terhelni.

2015. febr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, az ANK-ban másodiktól van az úszás ha jól tudom. Mármint hogy másodiktól van, mert az biztos, hogy van. Szerintem ha ilyen dolgok történnek a kisfiaddal az Árpádban, akkor ő inkább pozitívumként fogja megélni az iskola váltást, semmint negatívumként! Nagyon sokat jelent, ha már most elkezditek tudatosítani benne, hogy egy sokkal jobb iskolába fogjátok őt íratni. És azért mert ott sokkal jobb lehetőségei lesznek stb... Semmi képpen ne azt mondjátok neki, hogy azért mert itt ilyenek és olyanok stb... Nagyon sajnálom, hogy ilyen negatív élményeitek vannak az Árpádban, pedig egykoron még az én időmben bizony elit sulinak számított. De egyben örülök is, hogy nem az Árpád mellett döntöttünk. Az emelt angolt nem ajánlom így másodiktól, mert a múltkori iskola nyitogatónk az Igazgató kifejtette, hogy nagyon kemény és az a gyerek aki nagyon játékos és még nem tud írni, olvasni már az oviban, bizony vért fog izzadni azokkal szemben akik már érdeklődőbbek nagycsoportosan és ismerik a betűk és számok világát valamilyen szinten. Nekik azt ajánlotta, hogy kezdjék az emelt szintű angolt, és ha az eredményük alapján erősnek bizonyulnak, akkor simán át tudnak menni a kéttannyelvű szakra. Én az Árpádban részt vettem most egy "angolórán" és az ANK-ban is és bizony ég és föld a kettő. Az Árpádos angol óra sehol sem volt az ANK-hoz képest. De privátban négy szemközt elárulta nekem az Árpádos tanár, hogy bevallja őszintén, hogy az ANK sokkal erősebb az angolban. Nyilván ti ismeritek a kisfiatok képességeit, a legjobbat akarjátok neki, és biztosan el tudjátok dönteni, hogy neki mi lesz a legjobb az új suliban. Ahol van egyébként vizuális szak és táncművészeti szak is. De majd biztosan segítenek ott az illetékesek nektek, mert nagyon kedvesek és segítő készek voltak velünk is a nyílt napon. Minden jót, és sikeres iskola váltást kívánok nektek!
2015. febr. 28. 23:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen részletesen írtál, rengeteget segítettél ezzel :) Pedzegetjük már a gyerkőcnek, hogy átíratnánk egy másik iskolába (a férjem amúgy oda járt hajdanán, mesélt neki róla sokat) és magam is meglepődtem, de nagyon pozitívan fogadta, szeretne ő is váltani.

Fel fogjuk venni a kapcsolatot az iskolával, elsősorban tanító alapján szeretnénk osztályt választani, de azért az emelt angolnak örülnénk a legjobban, szerencsére nagyon jó a nyelvérzéke a gyereknek, és ha kell esetleg különbözeti vizsgát tennie, arra fel tudom készíteni, nyáron bőven be tudjuk pótolni a hiányosságokat, utána pedig szerintem nem lesz gondja a nyelvvel :)

Még egyszer mindent nagyon köszönök, és eredményekben gazdag tanulást a kislányodnak :)

2015. márc. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:D Hát örülök, ha úgy érzed hogy segíteni tudtam! Köszönöm a jókívánságokat. Én is készülök már nagyon a sulira, és csak remélni tudom, hogy fel is veszik a kislányunkat, mert körzetileg sajnos nem oda tartozunk. Most épp kinéztem neki már az íróasztalt és az iskolatáska szettet is. Már csak meg kell venni :) Hát az lesz a nehezebb :) Ha ennyire jó a nyelvérzéke a kisfiatoknak akkor nyugodtan menjen a kéttannyelvűre. És ami a legjobb hír amit írtál, hogy ő is várja a suli váltást! Így szerintem szuper könnyű lesz ez a váltás, ne féljetek tőle! Minden jót kívánok nektek!
2015. márc. 1. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!