Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Első osztályos fiamat hogyan...

Nikol 0626 kérdése:

Első osztályos fiamat hogyan tudnám rávenni az itthoni tanulásra?

Figyelt kérdés
ügyes,okos kisfiú,csak itthon nehezen tudom rávenni a gyakorlásra!
2013. okt. 29. 17:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Leülteted, leülsz mellé, és csináljátok. Láss csodát!
2013. okt. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Sehogy. Ajánlom az első osztályosokról szóló fejezeteket:


[link]

2013. okt. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Pluszban gyakorolni nem szükséges, ha a háziját megcsinálta inkább játssz vele!
2013. okt. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Elsőben minek otthon tanulni? Házit se adnak. Inkább vidd le a játszótérre
2013. okt. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Hogyha kész a házi és érti az anyagot akkor minek kell vele nyúzni?
2013. okt. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon ajánlom a 2. hozzászóló által beszúrt linken a 35. o. A szülő – mint házitanító c. részt. Zseniálisan leírja, mi játszódik le az otthoni tanulásnál. :)


Komolyra fordítva a szót: az én gyerekem az egész első osztályt végigvisította, ha házi feladatot kellett írni itthon. (Látom, hogy valaki azt írja, nem adnak házit, nem tudom, milyen iskolában nem, nálunk adtak.)

Aztán másodiktól teljesen megváltozott: egyrészt megírta a suliban a leckéjét, de ha mégsem, egy nyekkenés nélkül megtette itthon. Szerintem ő ekkor érett meg az iskolára…


Mondjuk mivel a dolgozatait rendszesen 100% közelire írta már elsőben is, engem igazából csak az aggasztott, hogy esetleg megutáltatják vele a tanulást (a tanítónőink majdnem minden negatívumot hoztak, amiről Vekerdy ír). No meg az sem normális, ha egy 7 évesnek napi 8 órában a suliban kell ülnie, és utána nem a jó levegőn rohangál, hanem még ül pár órát a gyakorlások felett.

Így én arra jutottam, hogy a leckéket meg kell írni, nincs mese, de pl. a „szorgalmi” feladatokat nem erőltetem. Hát istenem, majd nem 5-ös szorgalomból. Pont lesz**rom. :)

2013. okt. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Írj példákat számold ki, de tegyél bele hibákat és kérd meg, hogy ellenőrizze le. Ha észreveszi a hibát és kipipálja a jót akkor máris gyakorolt. Nálunk ez bevált minden tantárgyra és nem csak elsőbe. :)
2013. okt. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

Off az egyik hozzászóló írta,hogy házit sem adnak... hát nem tudom ő merre lakik,itt már 7-8 órájuk van a gyerekeknek,utána még házit kell csinálniuk,amit a suliban nem mindig ért meg-legalább is az én lányom,itthon sokat foglalkoztam vele!


Az egyik anyuka ismerősöm ugyan így van a lányával :-) Sehogy nem tudja rávenni,hogy gyakoroljon. Jól hangzik amit az előttem szóló írt,játékosan sok dologra rá lehet venni a gyerekeket- vagy marad a jutalmazás...

2013. nov. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekünk isteni szerencsénk van a tanító nénivel, mindig annyi házi feladatot ad, amennyit délután a napköziben meg tudnak csinálni. És kifejezetten kéri, hogy otthon, délutánonként ne nyúzzuk a gyereket tanulással, hanem csak játsszon, rajzoljon, meséljünk nekik... Én anyukaként is azt gondolom, hogy egy alig két hónapja iskolásnak még ez a normális állapot. Az agyonterhelt, teljesítménykényszeres gyerek semmivel sem fog előrébb tartani.


Ui: Nálam már az 5-6 óra is kiverte a biztosítékot elsőben. Olyan iskolába, ahol 7-8 tanórája van egy elsősnek, merénylet beiratni a gyereket!!! Ez a szülő felelőssége is!

2013. nov. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!A 7-es válaszoló kommentje nagyon bevált.Tetszett neki,hogy ő lehet a tanár bácsi. :) Félre értés ne essék,nem nyaggatom a gyereket minden nap az itthoni tanulással,tudom én,hogy épp elég az,hogy egész nap a suliban is tanul.Nálunk is van házi feladat,de néha jó egy kicsit gyakorolni azt ami nem megy annyira jól.
2013. nov. 4. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!