Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kisfiam most első osztályos....

Szerencsés Lilla kérdése:

Kisfiam most első osztályos. Felmérőkön 90-95%-ban teljesít, viszont egyáltalán nem figyel órán, zavarja a többieket, kiabál, zümmög, firkálja mások füzeteit. Hogyan változtathatnám ezt meg?

Figyelt kérdés
Lába, keze szinte folyamatosan jár. Otthon is hasonlóan viselkedik, de ha a tv-ben neki tetsző műsor van, akkor teljes odaadással figyeli. Valakinek valami tippje, hogy mit tegyek, hogy legalább az iskolában viselkedjen?

2013. okt. 7. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Első osztályos. Bő egy hónapja még óvodás volt. Nincs ebben semmi meglepő. Engem az lep meg, amikor egy gyerek ül, néz ki a fejéből és semmire sem reagál, mert most óra van. Akár figyel, akár nem. Félelmetes zombulás. Az ad igazán aggodalomra okot. Ez a viselkedés teljesen normális. Unatkozik, és még óvodás. Madj 1-2 év és felnő az iskolához.
2013. okt. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól lepontoztatok, köszi. A forrás, ahonnan a sületlenséget szedtem:


"Az első osztály

A kisgyereknek – és még az első osztályba lépő kisiskolásnak is – azért

olyan nagy a feje a testéhez képest, mert már úgyszólván kifejlett felnőtti agyveleje, központi idegrendszere van.


Az agy a legoxigénigényesebb szerv, és a kisgyermek agya ráadásul még fejlődőben is van, funkcióját tekintve.

Ugyanakkor az iskolába lépő gyerek tüdőlebenyeinek felszíne egyötöde a felnőttének! Egyötödnyi tüdőről kell oxigénnel ellátnia egy „felnőtt” agyat, amelyik ráadásul még fejlődik is! Ezt csak akkor tudja megtenni, ha naponta legalább négy-öt órát rohangál –

és ordít – a szabad levegőn. (Ezzel szemben iskolásaink nem egyszer napi húszharminc percet töltenek a szabadban, és ezt se mind mozogva, hanem időnként járműveken – az iskolába oda és vissza.)


A figyelem terjedelme:

Az iskolába lépő kisgyerek figyelmének terjedelme 6-8-12 perc között ingadozik, lassan nő 15-17 percig, és ehhez képest neki 45 perces órákat kellene kibírnia, „jó magaviselettel”, figyelmét koncentrálva.

Ki találta ezt ki?

A nagy tapasztalatú tanító nénik persze tudják, hogy az órákat megfelelően tagolni kell. Vannak, akik időnként helyükről felállítva kicsit tornáztatják vagy lélegeztetik a gyerekeket, vannak, akik énekeltetik és mindenképpen: váltogatják a tevékenységeket.

De akár így, akár úgy, már a fentiekből is látjuk, hogy az iskola jelenlegi formájában sem testileg, sem lelkileg nem a gyerekhez szabott."


forrás: [link]

2013. okt. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Ez annak is lehet a jele, hogy kicsit okosabb mint az átlag, hisz anélkül hogy figyelne megoldja jól a teszteket. A tanárnak kéne ezt leszűrnie, és ha tényleg ez a helyzet akkor plusz feladattal lekötnie, ami kihívás a gyereknek. Valószínűleg azért rosszalkodik mert hamarabb kész mint a többi és unatkozik. Ha a tanár nem partner abban, hogy mérjétek fel a gyerek képességeit akkor vigyétek el nev.tan.-ba akkor szakember megállapítja pontosan h mi a probléma. Amúgy egy csomó más ok is lehet, ez csak az egyik legáltalánosabb.
2013. okt. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az igazgatónőnk kedves és próbál minden követ megmozgatni, hogy megfelelő szakemberek is megnézzék.

A baj csak az, hogy addig is megoldást kellene találnom.

A tanítónőkre sem panaszkodom, mert ha már végképp nem bírnak vele, akkor kiküldik levegőzni, mozogni.

Szerintem nem csak az eszüket kellene nézni, mikor vizsgálják iskola érett-e.

És igen.. ez a rendszer nem óvódából frissen kikerülők részére van kitalálva. Mondom ezt annak ellenére, hogy nálunk már nagycsoportban próbálták őket felkészíteni az iskolai órák hosszára.

2013. okt. 8. 12:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy hiperaktív?

Tudom, hogy nehéz végig ülni 45 percet, de akkor is végig kell tudni ülni. Én egyesületi, rendszeres sportot javasolnék. Öcsém is hasonló, és neki ez segített. Addig pedig szerintem beszélges el vele arról, hogy milyen lehet a többieknek. Az ilyen gyerekeket le kell kötni, minél jobban szakkörök, sport stb. . Szerintem ebbe az irányba induljatok el.

2013. okt. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt azért felmérés nélkül is meg lehetne beszélni a tanítóval, hogyha a gyerek előbb kész mint a többiek, adjon neki egyből pluszfeladatot. Figyelemzavar is lehet amúgy.
2013. okt. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért kell rögtön hiperaktívnak vagy figyelemzavarosnak titulálni a kiselsős gyereket, csak mert dög unalmasnak tartja egy tanár óráját, mert gyorsan megcsinálja a feladatot, és elunja magát? Miért kellene orvoshoz vinni, megbélyegezni, rosszabb esetben begyógyszerezni ezért??? Csak szerintem normális, hogy nem bír egy aktív, érdeklődő, teljesen egészséges gyerek egész nap kussban a padban ülni??? Muszáj csinálnia valamit, én teljesen megértem. Nem is tudom, a többség hogy bírja ki, komolyan. 6 évesekről beszélünk, gyerekekről!
2013. okt. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hol írta bárki is a gyógyszert, utolsó? És szerintem igenis egy 6 éves is legyen olyan jól nevelt, hogy kussba eltudja foglalni magát. Érdekes módon a többi x gyeek eltudja foglalni magát.
2013. okt. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Három dolog, amivel sokat segíthetsz.

1.) Minél több sport. Ha rendszeresen kifárasztja magát, akkor utána kevésbé lesz fegyelmezetlen órán.

2.) Minimális édesség vagy cukros üdítő. A cukros dolgok nagy felpörgetik a gyerekeket.

3.) Megmagyarázni neki, hogy ha hamarabb kész vagy, akkor rajzolgass a füzetbe, de semmiképp ne zavard a többieket (ne kiabálj, ne zümmögj, ne firkáld mások cuccait).

2013. okt. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elsőben én is hasonló voltam... Dokihoz is jártak velem, mert a suliban már soknak tartották, amit csinálok. A doki azt tanácsolta, hogy ne csináljanak semmi rendkívülit, mert az csak árt. (Persze büntetéseket kaptam, szépen sorban, de ez van)

3-4-es koromra kinőttem. Most a(z) SZTE-TTIK-n tanulok kémiát. Tanár bácsi leszek, ha minden jól megy.

Sokan azt állítják, hogy ennek köszönhetem, hogy sikerült kitörnöm a "tudatlanok közül". Nem szabad korlátozni egy gyerek kreativitását, had élje az életét :)

2013. okt. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!