Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen mértékben függ s...

Milyen mértékben függ s szülőktől örökölt génektől, a szerencsétől, (és hogy kiskorában mennyit/hogyan foglalkozunk vele), hogy a gyerek milyen okos lesz? Ez okosság hogyan fejleszthető kiskorában?

Figyelt kérdés
Az okos szülőknek nyilván nagyobb az esélye,hogy okos gyerekük lesz,de ez gondolom függ a szerencsétől,és a vele való foglalkozástól is. pl.: ha már kiskorában megtanítjuk neki a számokat,alap a műveleteket,némi idegen szót,akkor abban a suliban előnye lesz,vagy csak sokat olvasunk neki,így erősödni fog a képzelőereje,nő a szókincse,vagy táblás játékkal(pl sakk ) fejlesztjük az intelligenciáját,memória játékokkal a memóriáját. Hogy lehet még ezeket fejleszteni ?

2014. jan. 7. 15:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólók zömével egyetértve azt gondolom, hogy nyilván a genetikus adottságain nem tudsz változtatni, viszont a világképe, az érdeklődése, a nyitottsága stb. nagy részben a szülőkt által formálható dolgok.

Itt nem arra kell gondolni, hogy „tanítani” kell olyan formában, ahogy te írod (számok, idegen szavak stb.), hanem ki kell elégíteni a természetes kíváncsiságát, és igen, játszani kell vele, illetve hagyni kell játszani minél többet. Ja, és nem „fejlesztőjátékokkal”, hiszen egy egészséges gyerek bármivel gyönyörűen eljátszik, a sok ilyen-olyan kütyü csak szépen lassan kiöli belőle a természetes kreativitást.


Az sem igaz szerintem, hogy kiskorától ilyen-olyan programokra kell vele rohangálni folyton. Hagyd békén, hadd ismerkedjen a világgal, és segítsd ebben, de nem tanítsd („ez az autó a BMW, mondd utánam, szépen Pistike, na milyen autó ez?”), ha érdeklődik valamiről, a megfelelő szinten, de a lehető legkimerítőbben válaszolj neki. Számomra a legszebb a gyereknevelésben, hogy folyamatos „agytorna” – mert igen gyakran olyan összefüggésekre, dolgokra kérdeznek rá, amikről azt hiszem, hogy tudom, de mikor el akarom magyarázni, rájövök, hogy mégsem. Utánanézni és elmagyarázni egyszerűen valamit – ez nem is olyan egyszerű, és közben az ember folyton tanul.


A mese is nagyon fontos, sőt a beszéd maga, csuda érdekes azt látni, hogyan tanulják meg a nyelvet, és hogy eleinte (persze öntudatlanul) a nyelv logikáját tanulják meg – így sokszor azért mondanak valamit helytelenül, mert úgy lenne logikus, csak épp a nyelv nem csupán logikára épül, vannak kivételek.


Ja, és szerintem korlátozni kell a tévé/számítógép használatát is, nem vagyok bigott filmnézésellenes, de ártalmasnak tartom, ha egészen kis gyerekek naphosszat villogó képernyőket bámulnak.

2014. jan. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2014. jan. 8. 15:14
 13/13 anonim ***** válasza:

meg az okosság függ a gyerek személyiségétől is, mert ha pl. már iskolás korában nem kitartó, nem szorgalmas, akkor lehet okos, de nem lesz kitűnő tanuló.

De ezt szerintem a gyerekkel való foglalkozással ki lehet küszübölni.

De valóban nem kell agyonfejleszteni, és nem mindig fejlesztő játékot venni.

A legó, memóriajáték jó fejlesztők, nálunk pl a legegyszerűbb és legjobb játék a dominó. Egyszer látták a tv-ben a domino-day-t, na ők is olyat akarnak építeni. HIhetetlen dolgokat találnak ki vele, pedig össz-vissz, ha 100db dominónk van. De már összekötik golyópályával, horgászbottal, stb-stb. 5,5 és 3,5éves kisfiukról van szó.

ja és a golyópálya- na az is kb, mint a dominó. Rengeteg féle pályát építenek cipőkanálból, wcgurigából egy kis üveggolyónak! :)

és ezek nem valami nagyon drága játékok!!

2014. jan. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!