Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan érdemes tanulni egy...

Hogyan érdemes tanulni egy alsós gyerekkel?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ostoba kérdésnek tűnik, de szeretnék a lehető legjobban segíteni a gyerekemnek.

Mivel én „teljesítménykényszeres” kislány voltam, tanultam magamtól, sosem kellett a szüleimnek segíteniük. Viszont a fiam nem rám hasonlít ebben (amit nem bánok egyébként). Ami érdekli, abból szárnyal, jó agya is van, de azért hajlamos inkább a „saját dolgát” csinálni, mint a leckét írni, szorzótáblát magolni itthon, pedig ezeket sajna meg kell csinálni.


Hogyan érdemes tanulni vele, ha muszáj rajta tartani a szemünket ahhoz, hogy haladjon, de nem szeretném, hogy külső kényszerként élje meg a tanulást, vagyis nem akarok belefutni abba, hogy csak miattam tanuljon, csak akkor, ha ott ülök mellette mint egy „kápó”.


A barátok/ismerősök sokféle módszerre esküsznek, van, aki a már felsős gyerekével is ott ül a könyv fölött, ismerek olyan felnőttet is, aki azt mondja, vele is ott ült az anyja (különben nem tanult volna semmit), de úgy érzi, emiatt „nem tanult meg tanulni”.



2014. márc. 17. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más. Valakivel felsőben is ott kell ülni a könyv fölött, de van aki magától tanul. A fiadat úgy tűnik nyüstölni kell. Márpedig akkor érdemes minden nap leülni vele egy meghatározott időpontban és tanulni a tanulni valót. Tanulni is meg kell a gyereket tanítani. Ugye a magolásnak is meg van a maga technikája. Ez verstanulásnál és a szorzótáblánál fontos. Az én gyermekeim közül a legnagyobb verstanulásnál még mindig igényli a segítségemet, főleg nehéz verseknél. A kicsi most elsős. Az első versnél még segítettem, de a többit magától bebiflázta. Ami fontos az a dicséret. Mert alsóban még csak ezért kezdenek tanulni. Aztán rászoknak a jóra és érzik, hogy jó jól tanulni.
2014. márc. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Engem is sokat nyüstöltek, túl sokat is, és amikor apum közölte, hogy többet nem tanul velem, jöjjek már rá, hogy nem Neki tanulok, NA akkor kezdtem el magamtól tanulni!

A barátnőm gyermek pszichológusa is ezt vallja, hogy minél kevesebbet tanuljanak a gyerekkel, mert akkor jön rá, hogy ha egyes hoz, ki kell javítania, vagy mindig bukdácsolni szeretne?

Minél előbb érezze a gyerek, hogy persze örülsz, ha jól tanul, de ez nem lóverseny és nem is dráma, ha valami nem megy.

Az én lányom örülnék, ha inkább 3-4es tanuló lenne CSAK magától, mint hogy szín 5-ös, mert állandóan piszkálom a tanulással..

De még csak 2 éves lesz. ;)

Sok sikert!

2014. márc. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet kőbe vésni semmit előre. Próbálkozni kell, míg kialakul egy viszonylag eredményes menetrend, ami mindenkinek jó.

Lányom 2.-os. Szerencsére nem nyűg neki a dolog, kicsit ellenőrizni kell, meg irányítani, de direktbe nem sunnyog el semmit, alapjában véve szívesen tanul (meglehetősen sikerorientált).

Ő is iskolaotthonos volt, de kivettük, most itthon tanul, és jobb így. Elsőben még megnéztem beírta-e mi a házi, hogy otthon meg tudjuk oldani, most ebben a tanévben már nincs ilyen gond, rendesen jelöli magának.

Hazaérünk, eszik, iszik, pisil stb, kicsit kifújja magát, kb fél óra az egész. Utána nekiül a munkának. Ha valahol elakad, kérdez, de alapvetően magának intézi. Utána átnézem, kikérdezem. Ha több napos projekt van pl memoriter tanulása, akkor rákérdezek, foglalkozott-e vele, meghallgatom, tanácsot adok stb ha kell. Ha van kedve, csinál szorgalmit, ha nincs, nem erőltetem, nagyon jól tudja, hogy magának tanul, ha elismerésre vágyik, úgyis megcsinálja (általában minden szorgalmit elkészít, néha előre is megold, hiába mondom, hogy ennek nem örül a tanító. Kellett vennem ilyen kis gyakorlófüzeteket, hogy inkább abban dolgozzon, ne a munkafüzetben előre).

Ha nagyon fáradt, vagy valami nyomja a lelkét, akkor nehezen koncentrál, felületesebb, figyelmetlen... olyan is volt már, hogy láttam rajta mennyire totál hulla, elküldtem lefeküdni miután hazaértünk, és vacsi után csinálta meg a leckét, kicsit kitolódott az esti lefekvés kb egy órával, de nem bántam. Ennyi nekem belefér, mert a feladattudata megvan, és sem szétnyüstölni, sem a kedvét szegni nem akarom.


A fiam jövőre lesz elsős, vele nyögvenyelősebb lesz a tanulás szerintem. Eleve gyengébb képességű és kevésbé motivált (szeretem-imádom, de azért tisztában vagyok az adottságaival). Nyilván törekedni fogunk rá, hogy ő se érezze úgy, hogy agyon van nyomorgatva a tanulással, és tuti, hogy másféle módszerek fognak kelleni nála, mint a nővérénél. De bízom benne, hogy megtaláljuk majd a kompromisszumos megoldást - és tudom, hogy nála eleve az erőfeszítést is értékelnünk kell majd, amivel próbálkozik, még akkor is, ha a végeredmény kevésbé jó.

(Most mondok egy blőd példát, mondjuk a lányom nulla energiaráfordítással ír egy 4-es dogát, a fiam meg napokig tényleg készül és kap egy karcsú 3-ast ugyanerre. Akkor a fiamat nagyon meg fogom dicsérni, a lányomnak meg megmondom, hogy örülök a négyesének, de jobban örültem volna, ha kicsit többet tanul és 5-öst hoz, mert képes lett volna arra is....)

2014. márc. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor érdemes vele tanulni,ha kéri,mert ha kérés nélkül rá erőszakolod magadat a gyerekre,akkor kitolsz magaddal is és a gyerekkel is egyaránt.Tapasztalatból beszélek.
2015. jan. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!