Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy 14 éves lányom. Aki nagyon szorgalmas. Felvették abba a gimnáziumba ahová jelentkezett. A felvételi előtt naponta 3-4 órát tanult. A tanárok kedvence volt, mert mindig figyelt órákon, és nagyon szorgalmas volt. Felvételi után napi 8 órát tanul. (14 órától 22 óráig) A tanárok panaszkodnak a magatartására, a szorgalmára. A lányom azt mondta mindent megtesz a jó osztályzat érdekében, de a héten a harmadik egyesét hozta haza.

Az lenne a kérdésem ti mit tennétek? Beszéltem az osztályfőnökkel ő is panaszkodott miért nem tud lefutni 2000 m-t a lányom 12 percen belül.

A 2.kérdésem pedig az lenne, lehetséges a felvételi után több leckét adnak?

Köszönöm!!


2014. márc. 19. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb az lenne ha egy kicsit kipihenné magát hétvégente.
2014. márc. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb tanulás!!! Több pihenés, sport, hobbi, lazítás. Minél jobban erőlteti, annál kevesebb sikere lesz! Lazítani is meg kell tanulni, nem csak hajtani! Irasd ki a dokival egy hétre és kapcsolódjatok ki!
2014. márc. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép és dicséretes, ha valaki sokat tanul, de nem ettől lesz valaki jó az iskolában. Persze ez is számít, de hiába tanul valaki órák hosszat napi szinten, ha mellette nem kapcsol ki egy kicsit az agya, mert akkor hiába ül a könyvek fölött, az ég egy adta világon, semmi nem fog megmaradni belőle és a pihentetés nélküli, lazítás nélküli élet pont ezt hozza ki belőle. Stresszes lesz, ingerült, nem tud összpontosítani és még rosszabb lesz.

Nem voltam soha rossz tanuló középiskolában, bár azért a kitűnőtől távolabb álltam, de a matekot leszámítva, amihez hülye voltam, mindenből 4-es, 5-ös eredményeim lettek az érettségin például. És nem ültem a könyvek fölött napi 8 órát. 1 óra volt az írásbeli kb. és még mondjuk 1-másfél órát tanultam. Az érettségi előtt a szóbelire napi 2 órát készültem. És mellette eljártam kikapcsolódni, barátnőkhöz, hétvégente néha buliba. De nem is volt soha gond a magatartásommal vagy a szorgalmammal.

A lányod inkább túlesett már a ló túloldalára. Vissza kéne találni az arany középúthoz.

2014. márc. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Ment a zöld kéz!!

Észrevettem én is a lecke sokkal több mint felvételi előtt volt. Múlt héten hiányzott az iskolából mert beteg volt. Megint hiányozzon egy hetet?

2014. márc. 19. 17:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogyha ilyen sokat tanul, és szorgalmas, akkor mi a gond a magatartásával? A futásról meg ne beszéljünk, nem mindenki ugyanolyan alkat, ne ez legyen a mérvadó.
2014. márc. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, neked is ment a zöld kéz!!

A magatartásával az a baj, visszabeszél ha a tanár leordítja mert itthon felejtette a tájékoztatóját. Órákon nem figyel. A lányom azt állítja figyel az órákon, nem beszél vissza a tanárnak.

Kinek higgyek? A lányom ennyire megváltozott volna?

2014. márc. 19. 18:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Mert fáradt.


Fáradtan az ember stresszes, stresszesen pedig olyan dolgokat tesz, amit amúgy nem.


Remélem nem te kényszeríted ennyi tanulásra... :/

Inkább tanuljon meg figyelni órán, otthon csinálja meg a háziját és max nézze át. Én így volt 4.5-ös tanuló egész életemben.

Napi 1-2 óránál többet otthon már ne dolgozzon, így kitudja pihenni magát, és akkor talán lesz türelme a tanárokhoz, és ha eddig ment neki a futás, akkor talán emiatt nem megy most. Ha kipiheni magát akkor lesz ereje futni. Azt nem értem miért kell túlhajtani a gyereket?

2014. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, neked is ment a zöld kéz!!

Nem én kényszerítem a tanulásra, mindig mondom neki pihenjen, de azt mondja akkor nem lesz kész a leckével. Holnap 0.órája is lesz+6 óra és matematika verseny. Pénteken csak 5 órája lesz. 8 éve ebbe az iskolába jár, és kb. 1 hónapja ilyen "szigorúak".

2014. márc. 19. 21:39
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egyetértek az előttem szólókkal, nagyon nem normális, ha valaki napi 8 órát tanul. Ráadásul, mivel a sikeres felvételihez elég volt neki naponta ennél jóval kevesebb tanulás, ez azt mutatja, hogy iszonyúan kivan, nem bír már koncentrálni rendesen.


Szokott mozogni eleget? A szellemi erőfeszítés fárasztó, de egészen más, mint a fizikai fáradtság. Ráadásul sport közben endorfin szabadul fel, a kedve is jobb lesz.

Szánalmasnak tartom azt, hogy még mindig itt tart az oktatás, hogy azt kell folyton méricskélni, ki mennyi idő alatt, milyen messze, hányszor stb., ahelyett, hogy megpróbálnák élménnyé tenni a gyerekeknek a mozgást, rávezetni őket, hogy igenis jó, ha az ember mozog. :(

Én nem foglalkoznék vele, mennyi idő alatt futja le a penzumát, teljes marhaság ez (oké, mérjék fel a gyerekek sportképességeit, hogy kiszűrhessék a tehetségeket, de 14 éves korra már rég kiderült volna, ha valakiben egy rövidtávfutó búvik meg). Azzal viszont kellene foglalkoznod, hogy hetente többször legyen jó levegőn, bringázzon/fusson/görkorizzon/sétáljon/kiránduljon, bármi, csak mozgassa meg a kis testét.


Saját tapasztalatból mondom, hogy az ember, ha teljesítménykényszeres (enyhébben fogalmazva: szorgalmas) nagyon meg tud kattanni. Én gimi első évében akartam nagyon bizonyítani, ezért nagyon sokat tanultam. Szerencsére másodikban már el tudtam lazulni, és bár onnantól fogva nem voltam kitűnő, sokkal jobban éreztem magamat.

Felnőttként pedig azt tapasztaltam, hogy ha rengeteg munkám van, hiába ülök felette éjt nappallá téve, sokkal kevésbé vagyok hatékony, mintha beiktatok minden nap egy órát, amikor fizikailag lefárasztom magamat.

2014. márc. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
NE ERŐLTESSE!
2014. márc. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!