Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők! Ti hogyan döntenétek?

Szülők! Ti hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves lányom, okos, ügyes kislány. Az iskolában probléma van. A lányom 1,5 hónapja nem szeret iskolába járni. Eddig 2 tanárt nem szeretett, már 3 van. Az egyik tanár az osztályfőnök, úgy beszél a gyerekekkel mint a kutyával ma ezt mondta a lányomnak (itt ül mellettem a lányom ő mondja a dolgokat): Nulla vagy fiam. A másik tanár az aki elviszi őket ebédelni. Mindig mondja a lányomnak ne süllyedjen le arra a szintre mint a többi lány. A lányosztálytársai ezért nem barátkoznak vele. A fiúkkal barátkozik inkább. A harmadik tanár aki napköziben velük van. Tegnap felhívott telefonon mert szeretne velem beszélni. Ma beszéltem vele. Azt mondta a lányomnak speciális iskolába kéne járnia. 4-es, 5-ös tanuló. A 3 tanár miatt 2-es, 3-as reméljük ki tudja javítani őket. A napköziben 1,5 órát tanulnak a gyerekek. Ott elkészítik a írásbelit. Itthon a szóbeli 2-2,5 óra. Rengeteget kell tanulni. Holnap délelőtt megcsináljuk a hétfői leckét, és azután pihenhet. Vasárnap csak át kell nézni. A lányomtól megkérdeztem mit szeretne a válasz nem tudja.

Ti mit tennétek? (2.osztályosról van szó)


2014. márc. 28. 12:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ti hogyan döntenétek? Szeptemberben váltsunk iskolát vagy most?
2014. márc. 28. 12:46
 2/11 A kérdező kommentje:
A környéken lévő iskolákban nem szeretnek év közben felvenni gyerekeket. Ha találnánk olyan iskolát amely év közben átvenné, 50 km-es körzetben nincs:(
2014. márc. 28. 12:48
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Ritka érthetetlenül írsz. ...

Évközben nem kellene iskolát váltani, senkinek nem lenne jo, pláne nem a gyereknek. Ráadásul harmadikban úgyis uj tanárt kapnak.

A tobbi gyerekkel, szulovel el kellene beszélgetni, hogy valoban ugy van e, ahogy a gyereked állítja, mert lehet, hogy kicsit ra jatszik. Ha ihpgaza van, akkor a tanárral elbeszélgetni a pozitív megerősítés módszerének sikeréről.

Amúgy meg nem ertem, hogy ha szerinted jo tanuló a gyerek, akkor miért kap rossz jegyeket.

2014. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nàlunk negyedikig ugyan azok a tanárok vannak (Bp.), szóval nem biztos, hogy új tanàrok lesznek.

Miért javasoljàk a speciàlis iskolàt, azért azt csak úgy, ok nélkül nem szokták.

Amit én csinàlnék: az össze tanàrral beszélnék, hogy pontosan mi a gond, majd a gyerekkel is àtvenném a dolgokat. Ha minden tanàrnak problémàja van a gyerekkel, plusz a gyerekek felének, akkor nem biztos, hogy ti làtjàtok jól a dolgokat.

2014. márc. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Nálunk nem kapnak új tanárt harmadiktól. A többi tanárral is beszéltem, ők azt mondták okos, értelmes kislány mindig figyel, ha valaki nem érti a feladatot szívesen segít neki. A speciális iskolát én sem értem, a tanár állítása szerint nem érti a feladatokat a lányom. Nem jelentkezik órán. Azok a tanárok akikre a lányom panaszkodott, velem is flegmák, bunkók voltak. Az osztályban rajtam kivűl 1-2 szülő fizeti az osztálypénzt a 24 főből. Nem foglalkoznak a gyerekekkel.

2014. márc. 28. 14:18
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Anyuka!

Fontos, hogy alapvetően úgy lásd a tanári karral a kapcsolatodat, hogy ti együtt vagytok azért, hogy a gyermekedből embert faragjatok, és ésszel is megtöltődjön a kis buksija. Valamint úgy is kell látnod ezt, hogy ők felnőtt emberek, gyakorló pedagógusok, a gyermeked meg gyerek, aki félhet a tetteinek a következményétől, ami miatt MINDEN gyermek hajlamos a ferdítésre.

Ha a tanár nem ad NEKED, nem a gyerek mesélésére gondolok, hanem NEKED okot arra, hogy bizalmatlan légy vele, alapvetően abból kell kiindulni, hogy igazat mond, a gyerek pedig ferdít.

Ha így közelít az ember, és személyesen időpontot kér az adott tanártól, és elbeszélget vele, sok minden kiderülhet.

Az is kiderülhet, hogy a tanár egy pernahajder, vagy az is, hogy a te gyereked nem teljesen olyan, amilyennek te gondolod.


Egy másik terület. Fontos kérdés, hogy a gyerekkel magatartás problémája van a 3 tanárnak, vagy tanulás beli problémája, mert a leírásodból ez sem derül ki egyáltalán.

Ezt is ki kéne derítened.


A lényeg, hogy nem feltétlen megoldás, a gyereket gyorsan elvinni, mert bántották anyuci pici babáját, és másik iskolába kell rakni, mert lehet, így a problémák sosem oldódnak meg, csak keringenek tovább.

Meggondolatlan kapkodás helyett ki kell deríteni az igazságot, és a mentén kezelni kell a problémát.

1. ha a lánynak magatartás problémája van, azt kezelni

2. ha tanulásbeli problémája van, azt kezelni

3. ha valamelyik tanárról kiderül, hogy nem méltóan viselkedik a munkaköréhez, akár szóval, de bántalmazza a gyermekeket, ebben az ügyben szabály szerűen eljárni.


Amúgy nekem az egészben az a gyanús, hogy 3 tanárral is gond van, mert olyan van ,hogy van 1 elmebeteg tanár, de hogy 3??? Azért azt én nem hiszem.

Légy józan, értelmes, és felnőtt ember.

2014. márc. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Engem az zavar itt és máshol is, hogy milyen lekezelő stílusban adják a válaszokat egyesek. Sértegetés nélkül képtelenek egyesek válaszolni, mintha a kérdezőt össze tévesztenék egy korlátozott felfogóképességű emberrel, csak azért mert kérdez. Egyébként írja a kérdező, hogy az egyik tanárral már beszélt is, tehát nem a "kis babucija" felett siránkozik csak. Az írásából nekem az tűnik ki, hogy kapkodhatott, ideges volt, ott van mellette egy 8 éves gyerek... Kedves Kérdező: a nulla vagy fiam beszólásért én váltanék iskolát és mindenkinek elmesélném, hogy mi történt, hagy tudják meg, milyen iskola ez, ahol egy pedagógus sarki kocsma módra beszél egy gyerekhez. Tartogassa csak a saját családjának ezt a modort! Ezek után mit tehet egy szülő, aki megpróbálja sikerélményekkel gazdagítani a gyereke életét és akkor jön egy bunkó pedagógus végzettséggel rendelkező ember, aki egy mondattal képes romba dönteni egy gyerek helyes nevelését. Egyébként is egy lányról van szó, akiről a válaszolók máris sejteni vélik, hogy biztos ő lódít... Már elnézést, de ennyi idősen azért már ismeri az ember a saját gyerekét, hogy mennyire huncut vagy élelmes, vagy épp az ellenkezője...
2014. ápr. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, érhetnek még téged meglepetések. Ne akard már nekem megmagyarázni, hogy a gyerek SOHA nem túloz a tanár magatartását leírva. Nagyon-nagyon jó tanuló voltam, kicsit cserfes kislány, de komoly gondok nem voltak velem. A szüleim SOHA nem büntettek meg rossz jegyért, szemtelenkedésért kapott figyelmeztetőért 12 évesen, semmi iskolai dologért. Mégis, nem egy alkalommal írtam le másként a történetet, mint ahogy az valójában történt kisebbítve ezzel saját felelősségemet.

Aki ezt tagadja, és nem kalkulálja bele a gyerek-tanár viszonyba, az egyszerűen saját magának hazudik.

2. O.k., hogy egy pedagógus alapvetően ne így beszéljen a gyerekekkel, hogy te egy nulla vagy, de nehogy már egy mondat miatt ki kelljen venni a gyereket az iskolából. Azt miért nem firtatod, hogy mit tett a gyerek azért, hogy ezt "kihozta a tanárból". Na ez az anyuci pici gyereke szindróma, amiről írtam. Hogy azt az oldalt meg sem nézi, el sem gondolkodik rajta, hogy vajon miért van rossz véleménnyel 3!!!!! tanár is az én gyermekemről.

Ne mondd már nekem, hogy ez véletlen! igenis a szülő elfogult a gyermekével, és ez így helyes, de azért párosuljon már józansággal is ez az elfogultság.

Gondolj már bele, hogy régen körmöst kaptak a gyerekek, nem mondom, hogy az jó volt, de nem normális dolog az, hogy a pedagógusnak semmit sem szabad, a gyereknek meg mindent, és még meg sincs kérdőjelezve, hogy mit művel a suliban egyáltalán.

Ezért van ez a sok torz személyiségű fiatal felnőtt, mert egyszerűen a gyerekek nincsenek nevelve.

2014. ápr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Torz személyiségű felnőtt éppen az ilyen primitív, agresszív pedagógusoktól és felnőttektől lesz egy gyerek! Tudnék mesélni a családom beszámolója alapján is, amikor több felnőtt még mindig emlékszik arra a tanárra, aki megszégyenítette, lemulyázta, megríkatta, vonalzóval megverte a többi gyerek előtt. Volt olyan, aki nyugdíjba menetel előtt még kitüntetést is kapott, mint jó pedagógus olyanoktól, akik nem ismerték a gyerekek szemszögét vagy mint te, még hasznosnak is tartják az ilyenfajta "nevelést". Építő jellegű kritika a helyes, nem a lelkileg megnyomorító verbális és testi fenyítés. Régen, amikor ütötték a gyereket..? Ismerős a Pál utcai fiúk és a két világháború, a történelem elmúlt évtizedei? Az erőszakos, nadrágszíjas nevelésnek sem jobb a "mutatója". Én igenis kivenném a gyereket az ilyen iskolából, tegye ezt mindenki és az ilyen pedagógus menjen akkor olyan helyre dolgozni, ahol díjazzák a Nulla vagy fiam mondatot. Remélem, visszakapja még ezt mástól. A fentiekből kifolyólag jobban hiszek én a gyerekemnek, mint egy minden hájjal megkent pedagógusnak. Ez a mondat mindent elárul, egy ilyen felnőtt, mondhat nekem, amit akar.
2014. ápr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként túlozhat egy gyerek, de egy ilyen mondatot nem talál csak úgy ki. Különben meg nem akarok neked semmit bemesélni, érjenek majd inkább téged meglepetések.
2014. ápr. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!