Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mikor és hol vásároltok be...

Mikor és hol vásároltok be iskolaszereket a gyermekeknek? Mennyi beleszólást engedtek nekik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8 éves lánykám most megy 2.-ba. Az első osztályos cuccait kaptuk, tehát semmit nem kellett vennem, most viszont mindent meg kell vennünk, ami lemaradt. (Már ezt azt vettem neki évközben az ösztöndíjából) De nem tudom jó ötlet e mondjuk a Tescoban megvenni. Szerintetek ugyanolyan jó minőségűek, mint ha papírboltban vennénk? Nem a Tesco sajátmárkásra gondolok, hanem a márkásakra. Mert van, amelyik feleannyiba kerül,mint a papírboltban, pedig egy és ugyanaz a termék.

Illetve mennyire engeditek, hogy ilyen korban beleszóljon, milyet veszünk. Gondolok itt arra, hogy ő mondjuk nem a szokványos füzetet akarja, hanem Disney-set.


2014. júl. 17. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
A füzetbe nem szólhat bele, csak a tolltartóba, iskolatáskába (ésszerű határok között). Iskolaszerekből a márkásat nézem a minőség miatt, ha az éppen a tescóban olcsóbb, ott veszem meg.
2014. júl. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
semmi különbség nincs minőségben a bevásárlóközpontok cuccai és a papírboltos közt. Nálunk amikor ekkora volt, még csomagoltuk a könyveket, füzeteket, hogy kibírják az évet szépen. A csomagolópapírt ő választotta ki. Színes ceruzákat ő választott, nem vettünk neki táskát, csak elsőben (abba nem volt beleszólás, a gerince volt a fontos, nem a minta), ötödikben, és amikor gimibe ment. Utolsó kettőt már ő választotta, értékhatáron belül. Tollakat, ceruzákat engedtem, hogy válogasson, az egyrészt nem akkora kiadás, másrészt ő fog vele írni. Tolltartót se kellett, csak asszem 2-3-at venni a 12 év alatt. Hetedik körül kapott egy ömlesztős nagyon vagány darabot, az jó lesz idén is.
2014. júl. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
tesco,lidl,interspar,majd most agusztusban fogok ,max tolltartot választhatja ki azt is egy bizonyos értékhatárig.
2014. júl. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Mi mindent ott veszünk, ahol éppen olcsóbb, szerintem ugyanaz a termék bármelyik boltban ugyanolyan minőségű. A füzetekbe nincs beleszólása, úgyis bekötjük őket, és a csomagolópapírt meg a vignettát ő választhatja ki hozzá. A táska esetében előbb én nézem meg őket, és leszűkítem a kört néhány darabra, amiből ő választ, bár amíg tönkre nem megy, vagy nagyon csúnya nem lesz, nem kap másikat. A tolltartót is ő választja ki, de ezért itt is vannak határok. A többi dologban teljesen egyedül dönthet, esetleg még a radír az, amiből nem veszem meg a figurás, illatos, akármilyen darabot, vagy legfeljebb egyet, de kell mellé egy használható is. Most megy 4. osztályba.
2014. júl. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Érdekes amit írtok, bár én nem vagyok szülő, 8 éves korom óta mindig beleszólhattam hogy milyen füzetem lehet. Nyilván megbeszéltük anyával hogy kell x db kis vonalas füzet, ez a 3 kupac az ami árban belefér, de azon belül én válogattam. Tollakat, színeseket, ceruzákat is. Táskát már elsőben is úgy kaptam, hogy anya mondta hogy ez a 3 táska elég tartós és gerinckímélő, áruk is rendben, melyik tetszik. Szerintem jó ha egy ilyen korú gyerek válogathat kedvére. (nyilván csak olyan árban ami belefér a szülőnek) Úgyis ő használja. Egyébként a szupermarketes cuccok is ugyanolyan jók.
2014. júl. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy belevau, én sem vagyok szülő, de azért egy fél mondat erősen megütötte a szemem....


"De nem tudom jó ötlet e mondjuk a Tescoban megvenni. Szerintetek ugyanolyan jó minőségűek, mint ha papírboltban vennénk? Nem a Tesco sajátmárkásra gondolok, hanem a márkásakra."


Könyörgöm drága anyuka, nem tök mindegy egy rohadt papírfüzetnek hogy ki gyártja???

- Ha van rá pénzed hogy márkásat vegyél, akkor meg miért nem szólhat bele a gyerek, hogy épp rohadt márkás Disney-set vagy pókembereset agy akármilyet akar???

- Ha meg nincs rá pénzed, akkor megnyugtatlak: a Tesco-s, gagyi, sajátmárkás füzetből is pont annyi lapot lehet kitépni, összefirkálni, meg begyűrni a táska mélyére, mit a méregdrága márkásakból...


Nem is értem, hogy most mi a problémád? az hogy márkásat vegyél-e vagy olcsót? Olcsót. Akkor is ha vehetnél drágábbat, mert fölösleges! Semmivel sem tud többet egy füzet, attól hogy drágább...

Vagy az hogy bele szólhat-e egy 8 éves, hogy mit szeretne? BELE. IGEN. Egész évben ő fogja nézni, ő fogja használni, őneki kell megfelelnie, és védekeznie a gonosz osztálytársai esetleges cikizései miatt is!

2014. júl. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Nem a füzetről van szó.... pl az ICO sünis termékek szerintem jó minőségűek, most akciós a tescoban, így még olcsó is. Ellenben a csiricsálé dolgok nem biztos, hogy vannak ennyire jók, ezért szerettem volna véleményt kérni.

2014. júl. 26. 12:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Képzeld,sokkal jobb minőségűek a drága füzetek:) nem olyan szar a lapjuk,hogy márt rögtön az első radírozás után kiszakad.Egyébként kedves kérdező,szerintem engedd neki,hogy ő válasszon,csak beszéljétek meg a határokat árban.Ha megteheted,vegyetek 2-3db mintás füzetet,mert a többi osztálytársának is lehet hogy lesz,ne érezze rosszul magát miatta:)

Nekem elsőtöl kezdve engedték,hogy én válasszak,így sokkal nagyobb örömmel vártam a tanévet.Érdemes a Tescoban,Auchanban szétnézni,mert olcsóbbak ilyenkor a márkás dolgok(csak azért,mert a multik megtehetik,de a kis üzletek nem). Pl.Sünis,Herlitz,Maped,Stabilo stb.

2014. aug. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!