Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskola előkészítő létezik még?

Iskola előkészítő létezik még?

Figyelt kérdés

A gyerekem nem járt óvodába, másképp oldjuk/oldottuk meg. Vannak gyerekeknek különféle fejlesztő foglalkozások, Helen Doron angol hetente 2x stb. Jól tud kommunikálni, könnyen beilleszkedik, szocializált, egészséges. Mivel nyári szünet van az iskolákban, nem tudom megkérdezni. Érdekelne, hogy volt-e valaki hasonló helyzetben??

Kiválthatja-e az óvodát az iskola előkészítő 5 éves korától?



2014. júl. 17. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
az iskola előkészitő pont az óvoda utolsó éve amugy meg 5 éves kortol kötelező az óvoda ez nem új szabály .
2014. júl. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És azt tudtad, hogy a "nem új szabály" szerint én például nem jártam óvodába? Iskolaérettségi vizsgálat volt, és képzeld felvettek. Az új szabály meg csak arra jó, hogy megtörjék a gyerekeket.
2014. júl. 18. 10:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Kemény lesz nektek az iskolai ilyen hozzáállással. És nem, az iskola előkészítő (ami legjobb tudomásom szerint kb. heti 2nap) nem váltja ki az ovit. Amúgy is az óvoda nem töri meg a gyereket. Társaságban játszik a gyerek és szocializálódik. Nem tudom, hogy mi rossz van ebben...
2014. júl. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy ez a szabály több, mint 10 éves szóval... Az, hogy te 20-30 évvel ezelőtt hogy jártál, meg nem jártál oviba az a te bajod.
2014. júl. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Bocs, de ki mondta, hogy be van zárva a gyerek? Napi 2 órát tölt olyan helyen, ahol egyedül van nélkülem, mások (főleg tanári diplomával rendelkezők) mondják meg hogy mit csináljon.

Kemény olyannak az iskola, aki a gyereket nem engedi egyáltalán közösségbe, tanulj meg olvasni!

2014. júl. 21. 15:42
 6/9 anonim ***** válasza:

A magyar oktatásrendszerben nem működik iskola előkészítő úgy, mint a te idődben. (A férjem sem járt óvodába, hanem első előtt ment előkészítőbe, amit iskolában tartottak, értem miről írsz)

Ez ma már nincs, viszont 5 éves kortól tankötelezettség van, amit óvodában kell letölteni, mert ott készítik fel a gyerekeket az iskolára. Ha a gyerek betölti az 5-öt, kötelező óvodába íratni, (valami kivétel bizonyára van, mint az iskolában is vannak magántanulók), de egyszerűbb, ha viszed oviba, és nem külön utakat próbálsz járni, bonyolítva a gyereked helyzetét. Egyébként a körzetes óvoda megkapja a jegyzőtől a listát az óvodakötelezett gyerekekről, küldenek értesítést, és ha nem megy a szülő beíratni, jelzik a jegyző felé.

2014. júl. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Az új szabály meg csak arra jó, hogy megtörjék a gyerekeket."


Nem értem, arra gondolsz, hogy az óvoda megtöri a gyerekeket? A mi ovinkba szeretnek járni, nem nagyon látok egyik kis ovison sem törést. Ha nem az oviban, akkor az iskolában szembesül bizonyos közösségi és egyéb szabályokkal, normákkal, amik sokkal keményebbek tudnak lenni, mint az oviban.

2014. júl. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zabmester ***** válasza:
100%
Az óvoda utolsó évét "egészséges" gyerek esetében nem lehet kiváltani, sőt, kötelező beíratnod és járatnod. Maximum annak nem kell óvodába járnia, aki súlyos fogyatékossággal él együtt, de attól még ő is tanköteles, csak őt fejlesztő foglalkozásra járatják. Örülj neki, hogy a te gyereked olyan értelmi és testi képességek birtokában van, ami alapján járhat óvodába.
2014. júl. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lepontozhatsz nem érdekel.

De szerintem iskolába se írasd, ha ő is ilyen arrogáns, mint amilyen te vagy.

(direkt nem írtam antiszociálist, bár lehet az is beleférne)

2014. júl. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!