Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolakezdés mennyi pénzbe...

Iskolakezdés mennyi pénzbe volt nektek? Hogy járok jobban szerintetek: érdemes elkezdeni ezt-azt megvenni ha jó áron hozzájutok, vagy várjam meg a tanévkezdési akciókat mert olyankor tuti olcsóbb?

Figyelt kérdés
Tudom, sok mindent a tanító fog felírni hogy miből mi kell, de pl biztos, hogy kell majd stiftes ragasztó, minőségi grafit meg színes cerka, rajzlap, olló, elsős vonalazású füzet stb... nyilván kell majd táska, forgószék, íróasztal, asztali lámpa... ti hogy csináltátok, hogy spóroljatok is, meg ne kelljen a finisben rohangászni minden miatt?
2015. jan. 15. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Írj egy listát, hogy mi kell és ahogy vagy boltokban, épp látsz valamit nagyon olcsón, vedd meg. Pl. nyár elején olcsók a lámpák, mert ugye télen a sötétben vesznek többet, így nyáron több az akció.

Én most elkezdenék az akciókra vadászni amiből nem lesz meghatározva, hogy milyen kell: asztal, iskolatáska stb...

Esetleg tesis cuccokban is gondolkodhatsz, a méretet nem tudod, mert szeptemberig nőhet sokat, de pl. tornazsák vagy fehér zokni (zoknik ugye 2-3 méretkülönbségnél is hordhatóan vannak számozva, pl. 30-32-es, tehát ha most 30-as a lába, jó lesz a 30-32es zokni tutira szeptemberben) már mehet.

Esetleg már oda járó gyerekek szüleit is megkérdezheted, miből van előírás.

De megoldás lehet még,h már most teszel félre valamennyi pénzt havonta iskolakezdésre és akkor ha a tanárnő megadja a listát akkor kezdesz el vásárolni. Végülis mindegy, h most költöd, vagy borítékban vár és majd július-augusztusban megy el.

2015. jan. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Táskát talán olcsóbban kapsz most 1-2 helyen, főleg kisebb boltokban, ahol van tavalyról visszamaradt áru. Az írószerek nyáron szoktak akciósak lenni. Én mindenképp körbenéznék, ha valami most kedvező áron van, azt megvenném, egyébként borítékba gyűjteném a rávalót.
2015. jan. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


A táskát megveszem a héten, mert találtam egyet, és ennél olcsóbban nem fogok jót kapi szerintem.

Egy borítékba elkezdtem rakosgatni a pénzt még tavaly ősszel, most a táska is ebből lesz (nagyon szűkösen élünk).

Szerintetek füzet-írószer-technikadoboz kellékek esetén, tehát nagyobb dolgok nélkül mekkora összeggel kell majd számolnom?


Az íróasztalon+széken-lámpán nagyon gondolkozom, mert egyrészt oké, szimbolikus, meg jó ha van egy privát dolgozósarka, de a szobába egyenlőre nem férne be, és valószínűleg úgyis az étkezőasztalnál csinálnánk amit kell, ellenőrzés ilyesmi. Eleinte úgysincs sok macera otthon a füzet felett, mert elvileg délután napköziben vannak, nem? Szóval lehet hogy az asztal-szék még ráér 1-2 évet míg több házija lesz. Vagy szerintetek?

2015. jan. 15. 14:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Lámpát mindenképp vegyél, mert általában nem elég az étkezői világítás.

Szék/asztalt vehetsz jó minőségűt fából esetleg használtan is jóval olcsóbban és ha a férjed szeret barkácsolni, csak lecsiszolja, lelakozza és már kész is, esetleg színt is választhat a gyerek.

2015. jan. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Apróságok" esetén nem mindegy, mit kér a tanár, és hol, milyen minőségű termékeket vásárolsz. A füzet-írószer-technikadoboz, és hasonló "apróságok" lehet 10 ezer is, de olyat is láttam már, hogy 11-ből megvolt egy elsős és egy másodikos felszerelése.

Az asztal még ráér, ha szűkösek az anyagiak. Simán tanulhat az ebédlőasztalnál, akár több évig is. Egy olvasólámpa azért oda sem árt.

2015. jan. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Asztal, szék nem feltétlenül kell, úgyis megírják a napköziben a leckét, és az ebédlőasztalnál is lehet tanulni. Ha mégis, akkor lehet venni használtan, vlsz jobban jársz ha nem szeptemberben veszed (mondjuk félévkor úgy látod hogy mégis kéne egy asztal, lehet akkor is). Pici használt asztalt láttam már 5000-ért, forgószék viszont minek? bármilyen szék jó.


Sajnos a normális rajz/technikaeszközök, színesceruza, filctoll, zsírkréta, festék készletekből (+füzet stb) összejön 10-15 ezer forintnyi apróság (persze ezekből van párszáz forintos is, de az általában szinte használhatatlan). Ezek dobják meg leginkább. Füzeteket, rajzlapot nem hiszem hogy érdemes előre venni, azok filléres tételek, vlsz nem is olcsóbb máskor sem.


Amit esetleg még tudsz csinálni, hogy ellenőrzöd előre hogy a ruhája amúgy rendben van (általában itt is kell váltócipő október/novembertől), egy ovis járhat melegítőben, egy iskolás már nem igazán.


Ami még szokott kelleni, az az ünneplő, ezt úgy vettem észre iskolakezdés előtt lehet legolcsóbban/könnyebben beszerezni. (Értem én hogy tanuljanak meg szépen öltözködni, de ez nagy kib szás a szülővel finoman szólva, hogy évi 3 alkalom miatt kell venni többezer forintért ruhát 1-2-3-4 gyerekre.)


Táskát, tolltartót lehet venni előre, az a gyerkőcöt is lelkesíti kicsit.

2015. jan. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok ötletet!
2015. jan. 20. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!