Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit csináljak, ha kipécézett...

Mit csináljak, ha kipécézett engem is és az öcsémet is a tanár?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs milyen témába kéne sorolnom a problémám, úgyhogy itt teszem fel.

Egy nyolc osztályos gimnáziumba járok Budapesten, én tizedikes vagyok az öcsém pedig hatodikos. a Tanár neki matematikát nekem pedig fizikát tanít (nyolcadiktól). Nyolcadikban-kilencedik félévéig csak és kizárólag ötöseim voltak, mert valahogy a hetedikes tudásomból fenntartottam magam. Második félévtől viszont egyszer beismertem, hogy nem értem a tananyagot, de nem tudtam pontosan elmagyarázni a tanárnak, hogy miért nem és melyik részével van problémám. Tudni kell róla, hogy magas, testes, így elég félelmet kel,t ha haragra gerjed és üvöltözik. Ettől a pillanattól fogva konkrétan ki lettem pécézve, megjegyzéseket tett a tudásomra, folyton engem feleltetett, minden órán megszólít és olyan kedves megjegyzéseket intéz hozzám (miután FIZIKÁN a 2. világháborúról próbált kérdezgetni), hogy azért teszi fel nekem ezeket a kérdéseket, mert úgy látja, hogy az ilyen ALAPMŰVELTSÉGGEL kapcsolatos témáknál eléggé zavarba jövök. Nincs szükségem fizikára a továbbtanuláshoz, így halkan tűrök és egy szót sem szólok, hogy akinek van, azt ne zavarjam, de mindig rajtam szórakozik és az elején még volt egy olyan érzésem, hogy a viccelődésével próbálja számomra kedveltebbé tenni a fizikát, de mostanában egyre kellemetlenebbül érint. Ezzel nincs gond, de amit az öcsémmel művel... Mindig őt felelteti, hasonlóan kezeli őt, mint engem, és ma bevágott neki két egyest. Nem cska neki, más csoporttársainak is osztott párat, de nekik nem kettőt. Gondolhatjátok, hogy néz ki az a felelés, ahol a két méteres tanár a 150 centis gyerek fölé magasodik, és teljes tüdejéből üvölt velük. Én bevallom, egyből elfelejteném azt is, amit normális körülmények között 200%-ra tudnék. Szóval a kérdésem: Valakinek van valami ötlete, tanácsa, véleménye? Bármi segítene!

(Sajnos a szüleink iskolaváltásba nem mennének bele)



2015. febr. 9. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megkeresném az osztályfőnököt a problémával. EZ nem játék. A tanárnak sem szabad mindent! N31
2015. febr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos a tanárokon nagy a lelki nyomás és sokuk eleve nem alkalmas tanári pályára. Ha van egy kis humorérzéked és színészi vénád, akkor megjátszod, hogy megfélemlít Téged és sírni kezdesz, ha veled kapcsolatban felemeli a hangját. Ez biztosan nagyon rossz hatással lesz rá és talán visszavesz magából.
2015. febr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Más tanárnak csak akkor szólj, ha 100%ig biztos vagy benne, h nem fordítva sül el a dolog. Amúgy meg a helyedben (és az öcsédében is) úgy viselkednék, mintha egyáltalán nem érdekelne se az üvöltése, se az egyesek. Mivel vsz pont azt élvezi, h látja rajtatok, h zavarba jöttök. Így szerintem egy idő után megunja, keres magának mást.
2015. febr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes helyzet, mint pedagógus, láttam már hasonlót. Az a gond, hogy ilyen esetben nem igazán birálhatjuk a másik kollégát egy gyerek elmondása alapján, csak úgy, utána kell járni a dolognak. Én is kaptam anno hasonló visszajelzést egy kollégáról, a gyerek nekem mondta el, én pedig szóltam az osztályfőnökének. Ő vitte tovább a dolgot, ott kiderült, hogy más gyerekkel is volt problémája a tanárnak, közös beszélgetés lett a vége. Azóta javult a helyzet, nincs már ilyen gond.

Szóval mindenképpen vagy osztályfőnöködnek szólj, vagy egy tanárodnak, (esetleg azzal, aki a gyermekvédelmis az iskolában)

2015. febr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, az a baj, hogy a szüleim sem akarnak balhét és rosszat nekünk, ezért semmiképpen nem akarnak bemenni. Az öcsém két egyest kapott EGY feleletre, mert ez "nagyon alapdolog volt". Mások is kaptak, de tőlük nem alap dolgokat kérdezett, vagy mi?

A legnagyobb tisztelettel vagyok a tanárok iránt, tényleg nem szeretem a konfliktusokat, de olyan szintű az igazságtalansága a fizikatanáromnak, hogy az osztályfőnököm mesélte, hogy balhé alakult ki miattam félévi értekezletkor, mert mindenki ötös magatartás-szorgalmat akart nekem adni, egyedül ő nem.

2015. febr. 9. 17:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az elsős kisfiam tanárai általi lelki stresszelése miatt keresgéltem a neten a témában, s így olvastam a problémád. Nagyon értelmes, intelligens személynek tűnsz, kívánom, hogy mindig és mindenkor állj ki a magad igazáért és soha ne tűrd el az agresszió legcsekélyebb formáját sem az életben!

Ajánlok egy utat ahol tovább keresgélhetsz a témában, katt a linkre:

[link]


Sok szerencsét és kitartás! <3

2015. márc. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!