Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nalatok bent tarthatja a...

Nalatok bent tarthatja a tanár a gyereket tanítás utan büntetésből?

Figyelt kérdés
A gyerekem idén mar egyedül jar haza az iskolából. Max 10 perc az ut, ugy van meg beszélve, hogy 3ra kell hazaerni - tanítás 2:30ig van. Par napja nem volt itthon időben, hat elindultam elé. Szepen lassan, hogy lássam, nem e baleset érte az uton -biciklivel jar- igy kicsivel fel negy elott ertem az iskolához. Akkor jöttek ki. Az egesz osztályt bent tartotta a tanárnő, mert par gyerek nem maradt csendben. Ez mennyire számít normálisnak?
2014. szept. 15. 12:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%

Egyrészt, mint szülő: nem tartom normálisnak

Másrészt, ha tanár lennék: kellene bizonyos fegyelmezést alkalmaznom. Nem biztos, hogy ez lenne a legcélszerűbb eszköz, de humánusabb, mint egy intő, stb. Főleg, ha előszór fordul elő.


Du. 4-ig kötelező a tanítás. Nem tudom, hogy mennyi idős a gyermeked, de ha van kérelmed, hogy tanítás után ne kelljen du 4-ig az iskolában ülnie, akkor én a helyedben igen csak rákérdeznék akár a tanártól, ofőtől, igazgatótól, hogy ezt mégis hogy gondolják?!

Valamint én 3/4d 3-kor felhívtam volna az iskolát és elég morcos hangulatomban kérdőre vontam volna őket, majd elindultam volna az iskolához, ahogy te is tetted.


Szóval, a helyedben beszélgetnék kicsit a három fent említett emberrel az iskolából.

2014. szept. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%

Ez egyfajta nevelési, fegyelmezesi eszköz, sokkal hatékonyabb es eletszerubb a beirasoknal. Hadd maradjon azért eszköz a pedagógus kezében, mert lassan a gyereknek mindenhez joga van, a tanárnak semmihez. Igy nem lehet nevelni! Vannak esetek, amikor kollektíve

Kell fegyelmezni

2014. szept. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 *Victorique* ***** válasza:
100%

És a tanárral beszéltél? Nem állok az ő pártjukon, de azért érdemes mindkét szemszögből tudni az infókat.

Viszont én is felháborodtam volna, hogy nincs otthon a gyerekem, 1 órával a suli vége után, ha a tanár bent tartja - és mindegy, milyen okból - akkor legalább odaszólhattak volna, hogy ne aggódja magát agyon a szülő(k). Én ezt nagyon nem tartom jó megoldásnak, sem szülői, sem pedagógusi szemszögből nem jogos és nem is etikus, ugyanis, ha lejárt a suliban a kötelező óraszáma, és mehet haza a gyerek, akkor ő nem rendelkezhet a további ideje felől. Az megint más, ha a tanóra vagy szakkör húzódna el; Más megoldást kellett volna találnia a tanárnak (elvégre azért tanár, hogy legyen ilyen helyzetekre több megoldás is a tarsolyában).

2014. szept. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Mégis milyen megoldás? Az into nagyon gyorsan hatástalanná válik. A verbális raszolas nem mindenkinek hat. Látszik, hogy nem dolgoztatok meg gyerekekkel. Közösséget kozos felelősséget is ki kell építeni bennük! Azt is meg kell tanulniuk, hogy a dolgoknak következménye van. Az azonnali büntetés mindig hatékonyabb a kesleltetettnel. Abban van igazság, hogy a szülőknek jelezni kell ezt, hogy ne aggodjanak. Ez teljesen jogos.
2014. szept. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Külföld, itt 2:30ig van tanítás, utana nincs iskola. Középiskolásoknak van 4ig, 6ig tanítás.

Emailt kaptak -az igazgató es akit tanár, ebből az a tanárnő, aki csinálta nem válaszolt. Az igazgató másnap reggel jött, elnézést kérte azt mondta sosem szoktak ilyet csinalni, de a gyerekek bármikor mehetnek hozza, hogy hívjak fel a szülőt, ha gond van es a szulo is bármikor telefonalhat Ezzel csupan annyi volt a gond, hogy sose fordult meg elo ilyen, eszembe se jutott, hogy a suliban van, azt hittem baleset érte. Amúgy is eléggé parás tipus vagyok. A tanár -aki nem volt ott, amikor az egesz tortent- a következő nap keresett meg, o is elnézést kert, mondta hogy nem is hallott meg errol, utánanéz es a kolléganője, aki csinálta majd kapcsolatba lep velem. Azota se sikerült....

Masodik! Az iskola előírja, higy pontosan mikor kell beérni. Késést csak akkor fogadnak el, ha a szulo elotte telefonál. Ha a gyerek késik, az ajtókat zárva találja, várnia kell a szünetig, ami 10:15kor kezdődik. Emellett par perc késés oké, de fel ora mar eros tulzas. Plane, hogy itt 10gyerekbol 9 bicajjal jar, igy ott a balesetveszély, elsőre az jut a szulo eszebe, hogy uristen tortent valami.

Az érdekelt volna, hogy Magyarorszagon ez mennyire gyakori? A kollektív büntetés, plane ilyen "korlátozás" formájában. Amikor en voltam iskolás, nem volt ilyen.

2014. szept. 15. 13:45
 6/16 A kérdező kommentje:

4!

Semmi bajom a büntetéssel önmagával, tudom, hogy időnként szukseges. Ket dolog zavar: a kollektív jelleg (mindenki nehány miatt) es a büntetés jellege, ez a bezárás szeruseg. Iskola ido utan, a gyerek szabadidejében.

2014. szept. 15. 13:46
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
A fent említett esetben a beszélgető gyerekeket tartottam volna bent buntetomunjara, nem az osztályt.
2014. szept. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Kollektív jutalmazás es büntetés is fontos idoszeruen, a közösség alakítása az egymásért érzett felelősség miatt is. Ha valaki ezt megtanulja, hogy a csoportban levo viselkedése hatással van a többire is, jol jon a munka világában es a csaladi eletben is. Természetesen mérlegelni kell es pontosan tudni, mikor lehet ezt a módszert alkalmazni.
2014. szept. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a csoportos büntetés egyenlő volt a röpdolgozat és hasonló megmozdulások a tanároktól.

Ráadásul nem egyszer fordult elő pl. általános iskolás koromban, hogy technika óra helyett is futtatott minket a tanár. Előző nap a technika órán nem figyeltünk oda, stb és a két tanár megbeszélte egymás között a büntetést. Két órán keresztül futottunk és erőnléti feladatokat csináltunk.

Következő órán ültünk a seggünkön és csendben voltunk, mint a kis angyalok.

Szerintem nem példa értékű, ha a gyereket büntetés céljából bármelyik tanár is bent tartja az iskolába. Főleg tanítás után.

Még mindig nem tudom, hogy mennyi idős a kérdező gyermeke, de én akkor sem hagynám szó nélkül. Megkeresném a tanárt vagy a gyermekem osztályfőnökét, esetleg az igazgatót és megkérdezném, hogy hogyan gondolták ezt?!

Tegyük fel, csak 20 gyerek jár az osztályba és mind a 20 szülő várja haza a gyerekét pl. 2.45-re.

3- kor még sehol senki. Tuti, hogy a rendőrség nem egy hívást kapna az aggódó szülőktől. Na, most ha 20 gyerek szülei egyszerre hívja a rendőrséget, akkor a rendőrök nem mondják azt, hogy "várjanak picit még, stb". Igaz, egyébként se mondhatják, ha kiskorú tűnik el.

2014. szept. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
Akit nem motivál a jegy, azzal irathatnak szaz ropdogat is! A szabadidő viszont minden gyereknek kincs. Ez hatékony szokott lenni. Ha plusz tesi lenne matekoran, az a jobb eronletueknek jutalom lenne. Nem a bebtartas a gond, hanem az, hogy ez nincsen a szülővel megbeszélve!
2014. szept. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!