Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha egy gyerek szeptember...

Ha egy gyerek szeptember közepén tölti a 6. evet, es testileg lelkileg teljesen érett hogy iskolába menjen, akkor engedélyezhetik külon kérésre hogy menjen?

Figyelt kérdés
2015. febr. 13. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, lehet kérvényezni.
2015. febr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Nekem október eleji a lányom, eszembe nem jutott vinni, de amikor a nagyokkal iskolaérettségit csináltak, meg volt őrülve, hogy ő is, aztán túl jó lett. El kellett vinni a nevtanba, ők engedélyezték. Neki nem ártott meg, ma már komoly neonatológus :)

2015. febr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Igaz még csak elméleti kérdés, mert csak idén szeptemberben tölti az 5-ot. (Keresztfiamrol van szó) Viszont még csak kiscsoportos, mert majdnem 4 evesen kezte az ovit. De a szülok nem szeretnek hogy majdnem 7 eves koráig oviba legyen, es mar most is fejlettebb mint a társai. Ilyenkor viszont hogy lesz, kimarad a középső csoport, ket csoportot jár csak le? Mert a nagycsoport viszont kötelező, mert ott tanuljak a legfontosabb dolgokat. Akkor mar jövőre jelezniük kell a szülőknek, hogy mit szeretnének, hogy mar jövőre olyan szinten foglalkozzanak a gyerekkel? Vagy hogy működik ilyenkor?
2015. febr. 13. 21:13
 4/6 anonim ***** válasza:
jól látod, ezt már elrontották a szülők. amikor 4 évesen kezdte az ovit, akkor középsővel kellett volna kezdeni, úgy lehetett volna ezt megcsinálni. középsőből pedig nem mehet iskolába, mert a nagycsoport az iskola előkészítő...
2015. febr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az még eszembe jutott, hogy nem vagyok biztos benne, hogy vegyes csoportba jár-e vagy tisztába. Ha vegyesbe járna, akkor talán nem számít milyen csoportos. (?) Mivel ott minden évben van olyan gyerek akit iskolára készítenek, tehát lehet hogy ebben az esetben nem számít ha csak két evet jár.
2015. febr. 13. 22:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is 4 évesen adtam oviba a kisfiamat és középső csoportos lett. 3 éves volt amikor megszületett a kistesója és azért nem akartam engedni az óvodába, mert tudtam hogy minden nyavaját hazafog hurcolni az óvodából és az nem tett volna jót a kicsinek. Következő évben kezdte a nagycsoportot 6 évesen meg iskolás lett. Nincsen ebből semmi gond főleg ha érett az iskolára akkor mehet.
2015. febr. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!