Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Normális, ha alsó tagozaton...

Normális, ha alsó tagozaton csak "könyörgés" árán láthatja a szülő a gyereke dolgozatait?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az a szülő, aki otthon előre begyakoroltatja a gyerekkel az adott feladatlapot (bevallom, nagyon meg is lepett, mikor hallottam, hogy vannak ilyenek), és nem is hajtom addig, amíg kitűnő nem lesz. Egyet szeretnék: hogy értse, tudja a dolgokat, és azt gondolom, hogy ehhez jó lenne, ha láthatnám, egy-egy dolgozatban mit rontott el. Mert sajnos ezt a gyerekem nem tudja elmondani itthon.

Azonban a mi sulink igyekszik hermetikusan elzárkózni a szülőktől, mindenre az a reakció, hogy „a gyerek dolga”, hogy felírja, tudja stb. Mivel csak péntek délután van arra mód, hogy felmenjek, és találkozzam a tanítóval, ekkor nézhetném meg a dolgozatokat – de ha épp nem az a tanítónő van ott, akinél írta, akkor ő széttárja a kezét, hogy sajnos nem az ő dolga, hogy megmutassa. Ugyanakkor nevetgélve azt mondták az egyik szülőin, hogy figyeljünk oda az e-ellenőrzőre, mert néha elírják benne a jegyeket.


De kérdem én: mi a teendő, ha a gyerek nem jegyzi meg, hogy mit rontott el egy dolgozatban (nincs vele egyedül az osztályban), és honnan tudjam, hogy elírták-e a jegyeket, ha nem látom a dolgozatokat, amelyekre kapja? :)


Azt hallottam barátaimtól, hogy az ő gyerekük iskolájában hazaadják a dolgozatokat, hogy láthassa a szülő. Most akkor ilyen is van?

Hangsúlyozom: nem akarom túldimenzionálni a gyerek jegyeit, dolgozatait, mázlim is van, mert elég jó eszű, de mikor mondjuk befigyel egy hármas, akkor azért szívesen leülnék vele átnézni az adott témát, hátha tudok segíteni, hogy megértse… de így hogyan?



2015. máj. 21. 09:54
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Írtátok, hogy fogadóórán és szülőin lehet megnézni valahol. Milyen gyakran vannak nálatok ilyenek? Nálunk félévente egy szülői van, a fogadóóra pedig csak akkor, ha az ember külön kéri az üzenőfüzetbe írva – és akkor is hetek múlva kapunk időpontot (ahol ráadásul a központi zsibongóban kell leüllnünk dumálni a tanítónőkkel, miközben rohangálnak körülöttünk a gyerekek).

Szóval ezek arra nem jók, hogy ha egy rosszabb dolgozat sikerül, akkor lássuk, mit nem ért az éppen vett anyagból…


Vagy nálatok gyakrabban van szülői vagy fogadóóra?

2015. máj. 21. 21:11
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy "a gyerek dolga", de a te dolgod szülőként a gyermeked érdekeit képviselni. Namármost, ha elismerte a tanárnő, hogy az e-ellenőrzőben elírják a jegyeket, sőt még fel is szólított, hogy figyeld, akkor tegyék lehetővé, hogy élhess a szülői jogaiddal, sőt kötelezettségeiddel.

A többi osztályban is ez a gyakorlat? Az igazgatóhoz is fordulhatsz, ha az osztályfőnök nem hajlandó ezen változtatni.

2015. máj. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk havonta van fogadóóra. Ha közeleg egy hosszabb szünet, akkor is kéthavonta. Nem tartom normális dolognak, hogy máshol ezért könyörögni kell. A tanárnak kötelessége a szülővel személyesen is együttműködni.
2015. máj. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nekem még az jutott eszembe, hogy ha az iskolában van rá lehetőség, a gyermeked lefénymásolhatná a dolgozatokat, ezt senki sem tilthatja meg neki.
2015. máj. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

13. válaszoló: a fogadóóra nálatok is úgy működik, hogy be kell jelentkezni? Nálunk az üzenőben tudok írnia a tanítónak, aki válaszol, hogy mikor kíván fogadni… majd az iskola különféle pontjain (a folyosón) kerül sor a fogadóórára. (Ez szerintem elég zavaró, mikor mondjuk fontos kérdéseim lennének, de alig hallom a tanár szavait a folyosón kiabáló gyerekektől. Nem értsetek félre, teljesen normálisnak tartom, ha a gyerekek kiabálnak, azzal van a gondom, hogy nincs egy csöndesebb hely az ilyen találkozókra.)


14. válaszoló: jó ötlet lenne a fénymásolás, de attól tartok, kivitelezhetetlen, legalábbis az eddigi tapasztalataim alapján életszerűtlen, hogy a 10 éves gyerekemet leengedik a tanáriba fénymásolni. Persze lehet, hogy egy próbát megér, csak tudod, már annyira megalázónak érzem, hogy mindenért könyörögnöm kell, és úgy néznem rám, mint egy ufóra…

2015. máj. 25. 14:19
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nálunk nem így megy. Az osztályfőnök előre beíratja a fogadóórák időpontját. Akkor az összes tanítónak fogadóideje van, be lehet hozzájuk menni. A felső tagozatos tanárok fogadóideje más napon van.


Az nem normális dolog hogy a folyosón kell beszélned a tanárral! Nálunk be van osztva, melyik teremben melyik tanárnak van fogadóórája. Vagy a folyosóra, vagy a tanáriba kifüggesztik, kit hol keressünk.

2015. máj. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az én lányom elsős. Elég szigorú iskolába járunk. Haza nem adják a dolgozatokat, de ha megyek érte, napközi után, akkor megmutatják, csak kérni kell :)
2015. máj. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

„…ha megyek érte, napközi után, akkor megmutatják, csak kérni kell”

Nos, igen, ezek szerint te felmehetsz a gyerekért az osztályba. Jó neked. :)

2015. jún. 3. 14:39
 19/19 anonim ***** válasza:

Hát ezeket elolvasva az lenne a legjobb ha másik iskolát keresnétek.

Bár ha a gyerek amúgy jól érzi magát akkor nem, de ha neki se jó valami akkor feltétlenül.

mert úgy látszik itt nem fogsz soha megoldást találni sajnos!

Persze ha tudtok iskolát váltani, mert ugye azért nem olyan egyszerű az! De érdemes rajta elgondolkodni! Szerintem!

2015. jún. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!