Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolaérettségi vizsgalat. Ha...

Iskolaérettségi vizsgalat. Ha a nevelési tanácsadóban megállapítják hogy iskolaérett a gyerek, akkor muszáj iskolába mennie, vagy ha a szülő nem akarja, akkor maradhat oviban még egy evet? Kinek a döntése a mérvadó?

Figyelt kérdés
2014. dec. 9. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

elméletileg a szülőnek nincs beleszólása, nincs egyáltalán döntési joga.

a nevtan hoz egy döntést amit az óvónő szociális oldalról megdönthet.


de természetesen az óvónők rendesek szoktak lenni, ismeritek is már őt, őket jó ideje, szóval meg lehet velük beszélni

2014. dec. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

elméletileg nem de nagyon nem szoktak szerintem ezzel kötekedni


mármint nekem pont fordítva volt

engem régen még tartani akartak +1 évet de anyáék meg suliba akartak már járatni és mehettem

2014. dec. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az óvónő mindenképp küldene a gyereket suliba, a szülők nem szeretnék. Ha megállapítják hogy iskolaérett, akkor ezek szerint nincs mit tenni, mert az óvónő nem ért egyet a szülőkkel.

2014. dec. 10. 17:08
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

pont ezért vezették be 2-3 éve, mert sokaknak nem tetszett, hogy már inkább 8 évesen kezdték a gyerekek az iskolát 6 helyett, sokan visszatartotték "indokolatlanul" a gyereket.

így kizárták a szülőket :(

mondjuk az elég szomorú ha az óvónőnem partner ebben. igaz, a másik fele sem jó, mikor azért akarja a szülő, hogy maradjon, mert még játszhat a gyerek, de ő már nem akar, unatkozik, nem is alszik.

2014. dec. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
azt akartam írni, hogy ha NEM partner ebben az óvónő, bocs :)
2014. dec. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát egy iskolaérett, 6. évet betöltött gyereket nem is kéne visszatartani.
2014. dec. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne maradnia? Sose értettem mire jó, hogy éveket vesztegetnek el a gyerek életéből... Már félre ne érts, ha egy szakértő, pedagógus azt mondja, és érvekkel alá tudja támasztani, hogy miért kéne még maradnia az egy dolog, de egy laikus ezt mi alapján ítéli meg?
2014. dec. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

De az a laikus az anyja es az apja. Ok vannak vele a legtöbbet, csak jobban ismerik. Es az oviba teljesen máshogy viselkedik mint otthon, az oviba megfelelési kényszere van.

Nem az en gyerekemrol van szó, csak érdeklődok.

2014. dec. 14. 08:34
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért, mert bármennyire is ismerik és szeretik a szülei, attól még nem lesznek szakemberek. Az orvost sem bírálom felül, amikor megállapítja, hogy éppen mi a baja a gyerekemnek.

Voltatok már iskolaérettségi vizsgálaton, vagy csak most fogtok menni? Mert azért a szakértői bizottságban a szülő tapasztalatait is meg szokták hallgatni, a véleményedet ott is elmondhatod.

2014. dec. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Majd csak most mennek. Nem az en gyerekem, egy ismerősöme, csak az anya nagyon aggódik emiatt. En csak kiváncsi voltam, hogy ki szava ilyenkor a mérvadó. Az anya nem beszél jól magyarul, igy elég tájékozatlan ebben a témában.
2014. dec. 14. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!