Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért nem adják oda a bizonyít...

Miért nem adják oda a bizonyítványt az évzáró után, végén?

Figyelt kérdés

Eddig így volt, de idén nem.

Szombaton évzáró és hétfőn kell a gyereket bevinni és akkor kapják meg a bizonyítványt.

Csak nem értem miért van ez! Valaki esetleg tudja?

Valamint miért jó az hogy megint szabit vegyen ki az ember, már ha tud, hogy bevigye egy órára a gyerekét. :(

Meg hát aki esetleg már mondjuk vasárnap vinné el a távolabbi nagymamához stb. -hez mert nem tudja hova tenni és hétfőn akkor is dolgoznia kell menni, habár a gyereknek éppen a vakáció első napja. :(

Ja és még arról nem beszélve, hogy az a régi feeling, hogy évzáró, megkapjuk a bizit és szombat dél, délután révén vittük a nagymamához, dédihez éppen kihez megmutatni, dicsekedni vele akik megdícsérnek, néha még a huncut nagymamák egy kis pénzt is adtak a szép biziért amiből fagyit tudtunk venni stb. Aztán a szülők is otthon át tudták nézni, beszélni stb.

Na hát így hétfőn nem lehet! Még ezt a kicsit is elvették!

mert jó esetben el tud menni a szülő aztán viszi magával dolgozni, vagy haza hogy egyedül legyen, vagy esetleg nagymamához gyorsan mert neki vissza kell menni.

Vagy épp már nem is viszi hétfőn, mert a szülő hétvégén elvitte távolabbi rokonhoz és majd anyuka hazafelé egyik nap beugrik a biziért.

De ez olyan nem jó! Hiszen a gyerekeknek ez nagy dolog! Hiszen ezért dolgoznak egész évben! Nem?

Ti hogy látjátok?

Meg miért lehet ez a kiosztás? Hátha más már kapott erre választ korábban.


2015. jún. 7. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos utolsó tanítási nap 2015.06.15. hétfő.

Ezt nem lehet megváltoztatni ( én így tudom), de az évzárót gondolom már nem akarták 1 héttel eltolni. A bizit meg nem adhatják ki, amíg ugye nincs vége a tanévnek.

2015. jún. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenhol így van. Nálunk 20-án lesz csak évzáró.


Szomszéd faluban pedig 19-én osztják a bizonyítványokat.

2015. jún. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

Ez az iskolavezetés döntése, és tényleg nem ésszerű. Kicsit jobban is belegondolhattak volna. Nem is értem, miért kell kétszer ugrasztani a gyereket és a szülőt. Annyira fölösleges.

A másik kedvencem, amikor egy nagyrészt bejáró gyerekekkel teli iskola vasárnap estére teszi az évnyitót. Hogy szegények még csak véletlen se tudjanak normális időben hazamenni (ünnepi menetrend).

Az iskola vezetők bepattannak az autóba, odamennek, magasról tesznek rá, kinek mi a jó, mikor tudnak bemenni.

2015. jún. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Na ezt én sem értem :(

Nálunk 20-án lesz ballagás és évnyitó is de a lányom unokatestvérénél egyik nap ballagás rá 1 hétre évzáró (bizonyítvány osztás)

Ahogy a 3.válaszoló írta a "legjobb" a vasárnap délután 5-től kezdődő évnyitő. Máshol meg első iskolai napon 8 órától van

2015. jún. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A tanévnek, mint minden évben, június 15-én van vége, nem 13-án.

Én a történetben a szombati tanévzárót nem értem. A 15-e rendben van, előbb nem adhatják ki a bizonyítványt.

Van olyan iskola, ahol 16-án, máshol pedig 19-én van csak bizonyítványosztás.

2015. jún. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 15 én hétfön van az évzáro és akkor meg is kapják a bizonyitványokat .
2015. jún. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!