Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők! Ti mit szólnátok...

Szülők! Ti mit szólnátok hozzá ha a 15 éves gyereketek évvégi bizonyítványának az átlaga 4,2 lesz? Megdícsérjem, vagy leszídjam?

Figyelt kérdés
iskolák

2015. jún. 8. 21:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
EZ nagymértékben függ attól, hogy a gyerek ezt milyen munkával érte el - ha szorgalmas, akkor megdícsérném, ha viszont lusta, akkor nem, de szidni akkor sem szidnám -, meg attól is függ, hogy hogyan tevdik össze - ha a készségtárgyakból rosszabb, akkor azt elnézném.
2015. jún. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok az a gyerek akit leszídtak,csak nem tudom,hogy mit szójak ehhez az átlaghoz,úgy általánosságba milyen ez a bizonyítván szerintetek?
2015. jún. 8. 22:10
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Leszidni tuti nem szidnám le. Nem rossz átlag ez. Amúgy milyen suli? Erős iskola?
2015. jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem dicsérnének meg, mert sosem voltam 4,8 alatt és ha 4,2 lennék az azt jelentené, hogy sokkal többre vagyok képes, csak ellustultam. Húgomnál a 4,2-nél repdesnének az örömtől, mert sokkal nehezebben tanul. Szóval ez attól függ, hogy a gyerekedtől mennyit lehet elvárni, mennyire nehéz az iskola, stb.

17/L

2015. jún. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Átlagban 4-es. Viszont nem mindegy, az adott gyerek előzőleg milyen eredményt ért el az általánosban. Nem mindegy, milyen erősségű iskolába járt és most milyen erősen osztályoztak. Általában egy ilyen korú gyerek a középiskola 1-ső osztályát végzi. Az meg ismert, hogy az első évben szigorúbban mérik a jegyeket.
2015. jún. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
1%

Ez nehéz kérdés.Attól függ, mennyire nehéz az iskola, mik az elvárások, mennyire jó képességű a gyerek.

Nekem is van 15 évesem, 9. osztályt fejezi be. Kb. 4,4-4,5 lesz. Nem vagyok elragadtatva tőle, de nem szidom le érte, meg fogjuk beszélni, hogyan fog jövőre javítani.

A képhez hozzátartozik, hogy bentlakós diák és nagyon erős iskoláról van szó. amit itt elért, azt maga érte el, a helyzetből adódóan nem tudtunk segíteni a tanulásban. A testvérei jobb átlagot hoznak, de ezzel nem engedem, hogy dicsekedjenek vagy felvágjanak.


A kérdésre visszatérve: Magához képest milyen átlag ez? mennyit tanult a 4,2-ért? Mik a céljai később? Eszerint döntsd el, jó-e vagy sem?

2015. jún. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy nézem a válaszokat, kicsit elbizonytalanodtam. Én soha nem szidnám a gyereket 4-es átlag felett (mondjuk az alatt sem, csak akkor komolyabban keresném az okát, és elbeszélgetnék vele). De úgy látom, hogy 4,5-ös átlaggal sem felelnek meg igazán a gyerekek a szülőknek, pedig szerintem azzal végképp nincs gond!


Én 4,2-es átlaggal megveregetném a vállát, és ha valami fontosabb tárgyból lett rosszabb, akkor segítenék megoldást találni, hogy jövőre jobb legyen belőle. Nem szidnám le.

2015. jún. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a 7. válaszolóhoz, pont úgy érzek, mint ő, pedig egy igen jó képességű gyerekkel vagyok „megáldva”.


Mivel én 16 éves koromig kitűnő voltam egy „versenyistállóban”, azt hiszem, bátran kimondhatom, hogy így 20 éve távlatából már nem értem, milyen jelentősége van ennek azon kívül, hogy a szülők mutogatják a bizit a szomszédoknak. Sokkal fontosabb szerintem, hogy legyen valami, ami érdekli a gyereket, mert – bárki bármit is mond – olyan nincs, hogy valaki mindenből zseni…

Másrészt azt gondolom, a kamaszkor nagyrészt a szocializációról kellene, hogy szóljon. Ha Pistike ultraokos, de nem tanul annyit, mert inkább a barátaival van időnként, akkor szuper a 4,2-es átlag. Ellenben ha Zuzu kitűnő, de nincs egy barátja sem – akkor siralmas az 5-ös átlag.

2015. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Megdicsérném ,söt az én 13 éves fiam most 6 osztályt végezte ,és kb ilyen átlaga lesz 4,2-4,5 és megdicsérem és jutalmat is kap könyvet,vagy valami aproságot .
2015. jún. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%
Hááát én nyolcosztályos gimnáziumba járok. 5.-ben volt az átlagom kerek négyes, de azóta még nem volt az átlaom 4.2 alatt. Engem sosem szidtak le ezért. Nem is értem, hogy miért kell a négyesért leszidni bárkit is o.O Pl. a bioszból hármas vagyok, de a tanár miatt. Ugyanis megtanítja az anyagot, de nem azt kéri számon a tz-ben... -.-" Pl. 1x puskát írtam, de nem abból a témából írtunk, tippmixel 3-as lett.. DE hármas is csak azért lett, mert a biosztanár levon egy pontot ha hibázol... Eleinte anyám ki volt akadva (azon, hogy nem vagyok mindenből ötös), de nagyanyám elmondta, hogy nem én vagyok a gagyi, hanem az oktatás sz*r. (onnan tudja, hogy magántanár). Ennyi. A négyesen nincs mit szégellni. Elvileg tudnék ötös lenni, de ahhoz annyit kéne tanulnom, hogy a hatásfok elkezdene lecsökkenni, és 3-as leszek négyes helyett. Ugyanis én max. 4 órát tanulni, utána az a kicsi eredmény is eltűnik, amit megtanultam... Kockák nyelvén ezt úgy mondanám, hogy kifogyott a RAM. Szóval a négyes az jó, pont olyan jegy, amivel elmondják rólad a tanárok, hogy rendesen tanulsz, nameg JÓ ESETBEN a szüleid/rokonaid is ezt mondják. Persze a négyesben benne lehet a puska is, ne mondja nekem senki, hogy nem puskázott életében. És akkor máris megérkeztünk a tanulási szokásomhoz: egy átlag nap max. félórát tanulok, oszt gépezés. Ennyi.
2015. jún. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!