Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tapasztalt szulok! Milyen...

Tapasztalt szulok! Milyen iskolataska a jo, mindenhol kemenyitett, vagy csak a hatul merev?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmaban vagyok, vannak iskolataskak amik :

A; teljesen merevitettek, meg olyanok, mint

B; egy hatizsak csak a hata merevitett.

Persze mindketto valtozat ergonomikus/anatomiai, aluminium vazzal merevitett parnazott stb...


Azok velemenyet kerdezem, akik tapasztalatbol beszelnek es kiprobaltak mar ezeket! (vlki azt irta, a kemenyitett kenyelmetlen, megha tartos is kesobb dedosan hat a "konzervdoboz" hatizsak a B verziot veszik legkozelebb; de olyan is van, aki szerint a B az nem jo, mert a cuccok tonkremennek benne?)


Fiam 123cm



#iskolakeezdés #iskolastáska
2015. jún. 29. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Elsősnek, olyat vettünk ami mindenhol merev, ezt használta 2.-ban is. Most fogok olyat venni, ami csak "félig" merev, amúgy már "zsákosabb" de még vacilálok rajta, hogy az jó e.

Szerintem első táskának mindenképp a mindenhol merev a jó.

2015. jún. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor végül is az a kérdés, hogy a nem "dobozban" tönkre mennek-e a cuccok?

Nem mennek tönkre, az is teljesen jó.

2015. jún. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Duenna ***** válasza:
20%
Az a jó táska, amelyiknek csak a háta keményített. Így, ha valami a táskában elfordul, akkor nem fogja a gyerek hátát, gerincét megnyomni, vagy megszúrni.
2015. jún. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha körbe merev az egész táska, akkor se fogja semmi nyomni a hátát, hisz a háta is merev, kemény. Meg van rajta egy vastag szivacsréteg is.
2015. jún. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi ilyet vettünk: [link]

Ez is ergonómikus, belül két részre van osztva, az elülső rekesz gumis, jól lehet bele pakolni, nem gyűrődnek a holmik és belefér egy elsős cucca. Mi nem vettünk füzettartó mappát, annyival könnyebb volt vinni. Szerintem a hátizsák inkább nagyobbaknak való (bár nem vagyok meggyőződve róla, hogy túl egészséges), ebbe a merevbe egy kicsinek könnyebb pakolni egyedül, nem gyűri össze a holmiját. A kisfiad viszonylag kicsi is, én merevítettet vennék a helyetekben.

2015. jún. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én azért vettem "konzervdoboz-táskát" (nagyon tetszett a hasonlat :) ), mert szerintem egy elsősnek ebben könnyebb eligazodni, könnyebb a holmikat rendben tartani, egyből átlátható a beltartalom. Ráadásul az ő sulijukban olyan padok vannak, ahová nem lehet felakasztana táskát, hanem a földre állítva tárolják. Egy zsák fazonú táska könnyebben borul, és könnyebben sérül meg mind a táska mind a beltartalom, mint a mindenhol-merevített. Ha kimennek az udvarra ügyeletben, szintén csak ledobálják majd így-úgy ahogy sikerül... ráadásul ezek általában csatosak, egyetlen mozdulattal nyithatók, nem kell cippzárakkal vacakolni aminek a meghibásodására is nagyobb az esély, hisz egy nap hányszor fogja ki-be húzgálni (a tépőzárról nem is beszélve).

A keresztlányom most megy negyedikbe, és még azt a konzervtáskát hordja majd amit elsőbe kapott, semmi baja, a mintája sem kislányos túlzottan, jövőre kap újat mert új suliba megy majd a nagyok közé...

keresztfiam csak hátul merevített táskával kezdte az elsőt, most megy majd negyedikbe, eddig 6 db táskát fogyasztott el mert mind szétment valahol, pedig márkásakat vettek, budmilt pl, meg HH-t. az öccse mostlesz elsős, ő doboz-táskát kapott...

2015. júl. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha 123 cm, akkor fekvő téglalap alakú kell mindenképp.


Egy picit ülj le és gondoljozz: ki fogja az elsős táskáját cipelni? TE!

Úgyhogy tök mindegy, csak tetszen neki, és neked legyen hordható. Legalábbis én a hátamra veszem, úgy jövünk-megyünk.


Talán a puhafalú jobb, mert kevésbé sérül, közelebb a súlypont a háthoz.


Másodikos anyuka+ tanítónéni vagyok.

2015. júl. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Naggggyon koszonom a valaszokat!


A nehez valasztasomat a "kisfiam" egy par perc allatt megoldotta...Egyik sem tetszett neki amit a boltban probaltunk (egyebb focis,kisautos, pokemberes stb): /

Hanem!!! amit a neten kutatva mutattam:


(na itt nem jon be a weboldal de leirom: www.topgal.hu onnan pedig az akcios terepjaros/tankos/repulos)


Mert Neki "nagyfius" kellett...


Nem akartam elvenni a kedvet mar az elejen, es valoban igaz, hogy en fogom hordani ; )

A taska klassz, a jofogason arulnak akar negy eves kifogastalan allapotuakat is es ott kerdezett anyukak velemenye is jo volt.

Hata ergonomikus, szivacsos (ami tetszik meg, hogy ott lehet rendelni egy osszefogo csatot is, ami a vall/hat pantokat megakadajozza, hogy szetcsusszanak elol).


En Budmilt es/vagy ars uanat (magyart) szerettem volna de hiaba, az sem jott be nala : /


Kivancsian varom a gyakorlatban milyen lesz (azert vannak agallyaim, persze ha a masikat vettem volna azzal is lenne, csak mas okbol)

A puding probaja, ha megeszik! Majd megirom milyen lett/volt!


Megegyszer koszonok minden valaszt!

2015. júl. 22. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!