Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Leendő elsősötöket erkölcstanr...

Leendő elsősötöket erkölcstanra vagy hit- és erkölcstanra írattátok be?

Figyelt kérdés

Kisfiam nem szeretne hittanra járni, az oviban is kikértük róla, így csak erkölcstant fog tanulni.

Nagyon kellemetlenül érintett, amikor közölték, hogy az osztályukban 2 kisgyerek lesz csak, akik nem hittanosak. Az osztályfőnök fogja tartani ezt az órát a 2 kisgyereknek, és olyan, mintha ferde szemmel nézne ránk, amiért ezt kell csinálni.


2015. júl. 2. 21:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
55%
Az egy dolog, hogy az alapműveltség része, de hittanon úgy tanítják ezeket az ókori meséket, hogy TÉNYLEG megtörténtek... Népbutításra meg nem engedném a gyerekemet.
2015. júl. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem is írasd be a gyereket hittanra. Ártani nem fog neki. Ha kérdései vannak az ott hallottakkal kapcsolatban, akkor majd megválaszoljátok neki. Ez a dolog nem leegyszerűsíthető arra, hogy mi hangzik el az órán. Van egy másik szempont: a gyerek hogy érzi jól magát. Én biztos nem szerettem volna, hogy akár csak egy órára is ki legyek emelve a közösségből. Teszemazt történik az órán valami humoros. A te gyereked lesz az egyetlen, aki kiszorul.
2015. júl. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
14%

Nagyon érdekes.

Milyen a hittan? Van külön katolikus, református, stb?


Én olyan régen jártam hittanra, amikorra azt mondják, hogy akkor még templomba járni is "tilos" volt.

Pedig toborozni kellett a külön hittanra, az egész iskolából voltunk egy örsnyien. Pedig meg is hosszabbították a jelentkezési időt.

A tiszteletes egy kedves fiatal pap volt, nála elsőáldoztam is, bérmálkoztam is. Birka türelemmel tűrte a kérdéseimet a katekizmussal kapcsolatban. Sokszor csak annyit tudott végül mondani, hogy kedves gyermekem, nem megérteni kell, hanem teljes szíveddel hinni.

Semmi károm nem lett a vallásos nevelésből, rengeteg előnyöm, amit csak később értettem meg.

Manapság ez más, tudom, inkább divat, elvárás, de így sem baj.

Remélem, hogy nem civilek, hanem papok tartják ezt az órát; úgy hitelesebb.


Mert a váltás után volt a leghiteltelenebb, amikor a fölösleges orosztanárokat képezték át hittan tanárnak.

2015. júl. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
81%

"kedves gyermekem, nem megérteni kell, hanem teljes szíveddel hinni.

Semmi károm nem lett a vallásos nevelésből, rengeteg előnyöm, amit csak később értettem meg."


Aha, így készül a nem gondolkodó, irányítható fidesznyik, aki sokra viheti még ebben a rendszerben...

2015. júl. 20. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
16%
Hajnali fél 4-kor(?) minden másképp van; igaz-e?
2015. júl. 20. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!