Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Leendő elsősötöket erkölcstanr...

Leendő elsősötöket erkölcstanra vagy hit- és erkölcstanra írattátok be?

Figyelt kérdés

Kisfiam nem szeretne hittanra járni, az oviban is kikértük róla, így csak erkölcstant fog tanulni.

Nagyon kellemetlenül érintett, amikor közölték, hogy az osztályukban 2 kisgyerek lesz csak, akik nem hittanosak. Az osztályfőnök fogja tartani ezt az órát a 2 kisgyereknek, és olyan, mintha ferde szemmel nézne ránk, amiért ezt kell csinálni.


2015. júl. 2. 21:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Tegyél magasról a tanárra! Örüljön neki, azért a 2 gyerekért/óra is megkapja a fizetést! Csak az osztályfőnök két szeme színéért ne kényszerítsd a gyerekedet olyanra amit nem akar. Kinek akarod, hogy jó legyen az élete?
2015. júl. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem vagytok vallásosak, akkor erkölcstanra. Undorító, ha valaki másokra erőszakolja a meggyőződéseit.
2015. júl. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk vallásosak, nem is szeretném erőltetni a gyereknek sem. De nagyon furcsán érzem most magam ettől. A másik kisgyerekanyukája mondta, hogy lehet mégis kéri a hittan oktatást a gyerekének. Akkor az enyém marad egyedül???
2015. júl. 2. 21:56
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

és akkor mi van? :) majd elrajzolgat és közben meg beszélgetnek a tanárral. különben meg az is lehet ,hogy az évfolyamnak összevontan tartják meg, ha mindenhonnan kevesen jelentkeznek...

nekem ez nem lenne ok, hogy inkább mégis hittanra járassam.

amúgy a miénk is most lesz elsős, ő is erkölcstanra megy, ebben a suliban kb a gyerekek ötöde jár erre és össze vannak vonva évfolyamonként. nem is bánom, állítólag nagyon jó hangulatú órák.

2015. júl. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%

Ha a másik kisgyerek is hittanra megy szerintem jobbat teszel a gyerekeddel, ha ő is átmegy. Az nem okozna nála kárt, ha hall a hittanról, attól még nincs ráerőltetve, hogy megismeri, de ha ő kiközösítve érzi magát, az neki rosszabb, mint a tanárnak a plusz óra.

Én hittanra járatom majd a gyerekem, ha iskolás lesz, de mi vallásosak vagyunk, így nem kérdés.

2015. júl. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
Ja aztán majd a kedves tanárnéni nem azt fogja nézni, hogy de jó, hogy két gyerekért is annyit kapok, mintha 35-en lennének, hanem esetleg pofákat vág meg érezteti azzal a 2 gyerekkel, hogy nem sok kedve van velük foglalkozni. Ami persze nem helyes magatartás és elítélendő, de erre is gondolj! Nem vagyok vallásos, de hasonló szituáció miatt az én kisfiam inkább hittanra jár. Ott jobban is érzi magát azóta.
2015. júl. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
pont az ilyen húzásokkal kényszerítik a gyerekeket át hittanra több iskolában is... tarts ki, a gyereked kedvéért! nekem konkrétan halálfélelmem volt gyerekkoromban a pokoltüzés meséktől, amit hittanon hallani (jó, nem minden hittan ilyen, de nem tudhatod előre, és a vallásban benne van ez is.) mondjuk egy életre immunis lettem a vallás ellen, erre jó volt. a bibliai történetek az alapműveltség része ugyan, de azt megtanulhatják máshonnan is.
2015. júl. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

Mi ateisták vagyunk.

A lányunk ref. hit- és erkölcstanra jár, azért, hogy így legalább lesz némi bibliaismerete.

Hát nincs. :)


Viszont imádja a tanító nénit és nagyon jó dolgokat rajzolnak órán. :)

2015. júl. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Az én 2 fiam is erkölcstanra.A nagy ötödikes lesz,a pici elsős.

A nagyfiam osztályából csak egy gyerek kérte a hittant,de nem volt belőle probléma.

Én sem engedném magamra vagy a gyerekemre erőlteteni azt,amit nem akarok!!!

2015. júl. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%
Hittanra. A Biblia ismerete az általános alapműveltség része, gimnáziumban az irodalomkönyv fele a Bibliával foglalkozik.
2015. júl. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!