Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Normális, hogy betegen is...

Normális, hogy betegen is járatják a gyereket iskolába?

Figyelt kérdés

A munkatársnőmnek 3 gyereke van, mindhárom általános iskolás. A nő folyton pörög, folyton rohan, beosztja mindenki idejét, belefojtja a férjébe a szót, mikor az mesélné, hogy milyen volt a napja, mert ilyesmire nincs idő...

Az egyik fia talán ötödikes. Egyszer felhívta péntek délelőtt az anyját a suliból, hogy rosszul van, belázasodott, menjen érte. Anyu 2-re elment a gyerekért kocsival, de nem vitte haza, hanem magával vitte a heti nagybevásárlásra - végigjárták a fél város boltjait az aktuális akciók miatt a lázas gyerekkel. (Nekem már ez is fura.)

Hétvégén a gyerek pihent, amennyit pihent, de hétfőn (még mindig hőemelkedéssel) elküldték suliba, hogy ne maradjon le. Az anyja előadta, hogy jaj, hát annyira hajtják ezeket a gyerekeket, nem engedhetik meg, hogy egy napot is hiányozzon.

Pár nap múlva a gyereket végképp kiütötte az influenza, muszáj volt otthon maradnia. De az anyja óránként hívta, hogy hány oldalt haladt a kötelező olvasmánnyal, és ugye nem alszik.

Kicsit felszaladt a szemöldököm. Mikor én gyerek voltam (mondjuk 20 éve), én is elég erős iskolába jártam, de fel nem merült a szüleimben, hogy hőemelkedéssel elküldjenek suliba, ha kiírt az orvos. Pedig bejárós voltam, és elég nehéz volt telefonon egyeztetni, hogy mennyit haladtak a tananyaggal. Ha addig dogát írtak, majd megírtam később, na bumm. De nem kényszerítettek tanulni, míg rosszul voltam, csak feküdtem, aludtam, tévéztem, gyógyultam. Nem lett belőlem utcaseprő.


Tényleg ennyivel nagyobbak ma a követelmények, vagy csak anyuci pörgi túl a dolgot?


2015. júl. 20. 09:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Anyucinak problémái vannak, érdemes lenne felismernie és kezelnie.
2015. júl. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyuci buta. A fia otthon maradhatna három-négy napot, míg teljesen meggyógyul, vagy akkor már egy hetet, amit még könnyű pótolni. Ha szövődményeket szed össze, akkor az egy hétből három is lehet.


Az csak hab a tortán, hogy mennyire nem gondolnak az emberek arra, hogy ha a munka hőseiként lázasan járnak be dolgozni - iskolába - hány másik embert is végigfertőznek.Persze a magam bőrén tapasztalom, hogy mennyire nem engedheti meg magának a többség a táppénzt vagy a munkából való hiányzást, de erre is érvényes, hogy ami meggyógyulhatna pár nap alatt szövődményekkel egy hónap is lehet.


A követelmények pedig valóban nagyon magasak az iskolákban, de régen is azok voltak, a különbség inkább az a sok plusz, ami még az iskolán kívül is terheli a gyerekeket: külön órák, edzések, mindezek sokszor rendezetlen családi viszonyok között, ami közvetetten is kihat a jóllétre, erőnlétre.

2015. júl. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Ez a kérdés most a nyári szünet közepén hogy jutott eszedbe?
2015. júl. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nyári szünet van, és ez októberben történt. Hogy hogy jutott eszembe, nem tudom, csapongóan asszociálok egyik dologról a másikra. De nem is ez a lényeg.


#2, igazad van. Én talán egyszer jártam suliba "csak köhögősen" ahelyett, hogy kifeküdtem volna, mert dogaszezon volt. Tüdőgyulladás lett a vége, 3 hét mulasztás.


Nyilván senki nem szeret pótolni, de általános iskoláról beszélünk, nem egy versenyszférás munkahelyről, vagy egy egyetemi vizsgaidőszakról.

2015. júl. 20. 10:02
 5/14 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Még az jutott eszembe, hogy annyival mégis nagyobb a mai világban az iskolai követelmény, hogy nagyon sokan gondolják úgy, hogy ma csak diplomával lehet jól boldogulni. Ezért olyan gyerekekből is ki akarják préselni az érettségit és továbbtanulást, akik ezt csak különös erőfeszítésekkel tudják teljesíteni (ha tudják), ezért alig van gyerekkoruk, kicsi koruktól hajtják őket.


A valóság az, hogy mindneki azt tudja legjobban csinálni,a miben örömét is leli, és mindegy mit csinálsz, ha abban te vagy a legjobb. Akkor kőművesként is téged fognak mindig hívni és jobban fogsz keresni, mint sok diplomás, fodrászként is sok lesz a vendég, míg aki csak középszerű, az menőbb szakmában sem tud előrelépni.

2015. júl. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Nézd, en sem szeretem, ha a gyerekem hiányzik az iskolából. Nehezebb neki bepotolni, hiszen ha épp valami újat tanulnak, lemarad a tanár magyarazatarol. Nálunk ha lázas, otthon marad. Hoemelkedessel, ha nincs semmi panasza, megy az iskolába. Ilyenkor szólunk a tanárnak, hogy a gyereknek hoemelkedese van, nincs panasza, ha valami lenne,hívjon.
2015. júl. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

A hőemelkedés nem panasz?? Volt már neked hőemelkedésed? Tudod, milyen gyengének érzi magát olyankor az ember?

Amúgy egyetértek a 2-essel, bottal ütném azokat, akik beküldik a beteg gyereket, hogy mindenkit összefertőzzön. Nem beszélve arról, hogy így a kicsi se gyógyul meg.

Anyuci meg nem normális, bár azt se értem, hogy hogyan nem ült le még vele egy tanár se beszélgetni.

2015. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Arról nem is szólva, hogy általános iskolában semmi olyat nem tanulnak, amit egy alap műveltséggel rendelkező szülő ne tudna neki elmagyarázni, ha nem ért.


Ráadásul a legtöbb tanár (sajnos) tényleg csak a tankönyv anyagát darálja el. Ha meg nem, a 2.-3. naptól kezdve indigózhat egy osztálytárs, vagy átküldik a füzetet befotózva, akármi.

2015. júl. 20. 10:58
 9/14 anonim ***** válasza:

7!

Volt már, igen. A gyerek nem megy iskolába, ha beteg, ha rosszul érzi magát és ez mondjuk nem függ attól, hogy van e hőemelkedése.

Nálunk a tanárok magyaraznak, megertetik a gyerekkel az anyagot - bár mi nem Magyarországon élünk.

2015. júl. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem is fura az, ha hőemelkedéssel suliba megy a gyerek. A hőemelkedés is egy jel, hogy valami nincs rendjén az ember szervezetében… és elnézést, de ki a francot érdekel, hogy miből marad le a gyerek, ha a mérleg másik serpenyőjében az egészsége van?


Egyetértek azzal, aki azt írta, hogy teljesítménykényszeres világban élünk, és sok szülő ezért feszül az iskolatémán nagyon. Mert a „mai világban” már oviban nyelvtanulás, sport, fejlesztés kell, hogy majd „megállja a helyét” a gyerek. Fura paradoxon ez, hiszen a gyerekünk nem a „mai világban” kell, hogy megállja a helyét, hanem a „holnapi világban”, amit viszont a mai gyerekek fognak alakítani.

Itt pedig két dolog merül fel: a gyerekek valóban nem kell, hogy éljenek, hogy élvezzék a gyerekségüket, hanem arra van szükségük, hogy „készüljenek az életre” (ami szerintünk brutális lesz, hiszen folyamatosan rohanni kell, hogy le ne maradjanak mások mögött)? S nem azt kellene-e kívánnunk a gyerekeinknek, hogy találják meg azt, amiben ők jók, amivel ők szeretnének foglalkozni? Valóban azt akarjuk, hogy ez a holnapi világ a mainál is durvább, verseny-, teljesítmény- és pénzcentrikusabb világ legyen? Amiben nincs pihenés, nincs egy perc megállás, magunkba nézés, kontempláció, nyugalom, csak a folyamatos hajsza… szomorú világkép ez.


Egyébként simán lehet, hogy a kérdéses anyuka egyszerűen nem engedheti meg magának, hogy megálljon, mert ha belegondolna az életébe, tán rájönne, hogy nagyon nincs jól.

2015. júl. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!