Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan lehet összeegyeztetni...

Hogyan lehet összeegyeztetni a tanulást a zenéléssel?

Figyelt kérdés
Tavasszal kezdtem el gitározni egy nagyon jó csapattal, én még akkor nem jártam iskolába mert korházban voltam de nem is ez a lényeg hanem szeptembertől visszamegyek suliba, 8.osztályos leszek. Nagyon félek az iskolától, főleg hogy új osztályba kerülök, nem ismerek senkit stb.. Nekem a tanulás mellett fontos a zenélés. Ha hétköznapra esik a fellépés és pont tanítás van a zenetanár azt leigazolja így ebből nincs gond. De már szeptember első hetét úgy kezdjük hogy pénteken fellépés és egész hétvégés próbáink lesznek elég gyakran. Ha hétvégén lesz a próba meg tudom oldani de hétköznap sajnos nem mert suli után azonnal megy a busz mire hazaérek fél 9, de szerencsére általában szombaton vannak próbák :) Egy páran egyetemre mennek így ők sajnos sokszor kimaradnak de én még csak általános iskolás vagyok csak nem olyan nehéz. Hogyan lehet összegyeztetni? Hétköznap délután tanulok, aztán 1 óra gyakorlás, hétvégén szombat délelőtt pihenek, délután próba, vasárnap tanulás és barátok? Nekem elég sok idő kell a tanuláshoz mire ráveszem magam szóval kb. 2 óra szükséges. A többieknek kicsit könnyebb mert ők ott laknak a közelbe de majd őket is megkérdezem hogy csinálják.
2015. júl. 20. 14:22
 1/2 A kérdező kommentje:
Tudom más is jár suli mellett zenélni de nekünk nagyon sok fellépésünk van ezért is nehéz :/
2015. júl. 20. 14:24
 2/2 anonim ***** válasza:
Súlyoznod kell a teendőket. Mások is dolgoznak, tanulnak, mellette nevelnek 2-3 gyereket és sikerül nekik. Neked két tennivalót kell összeegyeztetned. Ha el akarsz menni zenélni, akkor ne tartson 2 óráig, hogy rávedd magad a tanulásra. Zenélni fantasztikus, de jó zenét primitív fejjel nem lehet írni. Nem hogy általános iskola, de egyetem sem árt zenélés mellett, mert meg fog mutatkozni a teljesítményen, az íráson, az egészen. Magadért csinálod, hát tessék az egészet komolyan venni!
2015. júl. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!